علم و تکنولوژی

تور روسیه: دانش بنیان ها در بزرگ ترین نمایشگاه نفت و گاز مسکو حضور می یابند

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، مهدی قلعه نوی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت و گاز روسیه، گفت: 29 فروردین تا 1 اردیبهشت ماه سال 1401، تعدادی از شرکت...

5 خرداد 1401

اعضای ستاد ملی سرشماری نفوس و مسکن ثبتی مبنا معین شدند

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعضای ستاد ملی سرشماری نفوس و مسکن ثبتی مبنا را منصوب کرد.

21 اردیبهشت 1401

امارات تست کرونا برای مسافران واکسینه شده را لغو کرد

امارات در تازه ترین اصلاح مقررات سفر، شرط تست PCR را برای مسافرانی که کامل واکسینه شده اند و کارت واکسیناسیون دارند، لغو کرد.

7 اردیبهشت 1401

معرفی انواع هواپیماهای مسافربری ایران

معرفی هواپیماهای مسافربری ایراندر کل سفر با هواپیما از دیگر انواع سفر با وسایل نقلیه مختلف متفاوت تر است. این که در وسیله ای بنشینید که در آسمان پرواز کند و خیلی زودتر از دیگر وسایل حمل و نقل شما را بیار آسان و راحت به مقصدتان برساند، خود بزرگ ترین و بهترین...

3 اردیبهشت 1401

دوربین های زوم گلکسی S22 اولترا کوچک تر از نسل قبلی هستند

اگرچه گلکسی S22 اولترا نسبت به نسل قبلی با ارتقاهای مختلفی مانند بهره گیری از جایگاه مختص قلم S Pen روبه رو شده است، اما به نظر می رسد دوربین های زوم این گوشی اندکی ضعیف تر از S21 اولترا هستند. یکی از یوتیوبرها با آنالیز و مقایسه دوربین تله فوتو و پریسکوپی گلکسی...

30 فروردین 1401

افزایش اعتماد به هوش مصنوعی به شکلی جدی در دانشگاه های بریتانیا دنبال می گردد

با دریافت نخستین جایزه توسعه شبکه تورینگ، پژوهشگران دانشگاه های بریتانیا ازجمله دانشگاه ناتینگهام روی افزایش دسترسی به هوش مصنوعی و ایجاد اعتماد در استفاده از آن تمرکز می نمایند.

28 فروردین 1401

روزشمار: 14 آبان؛ تأسیس سازمان یونسکو

یونسکو یکی از مهم ترین کارگزاری های تخصصی سازمان ملل است که در چهارم نوامبر 1945 میلادی تأسیس شد و تقریبا کلیه کشورهای سازمان ملل متحد در آن عضویت دارند.

27 فروردین 1401

چگونه از فیس آیدی آیفون هنگام زدن ماسک یا عینک استفاده کنیم؟

پس از همه گیری بیماری کرونا، یکی از نگرانی های اصلی کاربران آیفون این است که چگونه در حین استفاده از ماسک قفل گوشی های هوشمند خود را با Face ID باز نمایند. بدیهی است که با استفاده از ماسک، Apple Face ID کار نخواهد کرد.

26 فروردین 1401

سریعترین فناوری برای تجزیه DNA و تشخیص بیماری

متخصصان شیوه ای تازه را ابداع نموده اند که می تواند در زمان کوتاهتری DNA را تجزیه و امکان تشخیص بیماری را فراهم کند.

24 فروردین 1401

شبیه سازی فعالیت های مغز با یاری فناوری میکروسیالی

شرکت امولیت (Emulate) سیستم های اندام روی تراشه ای ساخته که قرار است در ایستگاه فضایی بین المللی مورد استفاده قرار گیرد. این ادوات میکروسیالی می تواند واکنش سلول های مغز را در محیطی با جاذبه کم نشان دهد.

24 فروردین 1401

تور ارزان اروپا: هزینه تحصیل و زندگی در برترین کشورهای اروپایی (قسمت اول)

تامین هزینه های تحصیل و زندگی برای ادامه تحصیل در خارج به ویژه در اروپا دغدغه بسیاری از دانشجویان در اقصی نقاط دنیا است.

21 فروردین 1401

با کابین خلبان آشنا شوید

کابین خلبان | Cockpitاگر بخواهیم یک هواپیما را با بدن یک انسان مقایسه کنیم، قطعا کابین خلبان نقش سر برای بدن انسان را در یک هواپیما ایفا می کند. بی شک مرکز هدایت یک هواپیما در کابین خلبانش و به وسیله کلیدها و اهرم هایش است که گویی نورون ها و پیغام های عصبی...

20 فروردین 1401

خلبان ها با چشم بسته پرواز می نمایند!

پرواز با چشم بستهکاپیتان تام بان، یک خلبان بازنشسته است که در دهه 90 به فعالیتش در این زمینه انتها داد. از آن موقع تا به حال، او به هزارن نفر یاری نموده است تا با ترسشان از پرواز مبارزه نمایند. با این وجود، او در سری مقاله های اعترافات یک خلبان، به موضوعاتی...

6 فروردین 1401

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته اول بهمن ماه 1400

در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم ترین آنها را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

3 فروردین 1401

افتتاح دفتر همکاری مشترک با مرکز نوآوری بن دا در دانشگاه صنعتی سهند تبریز

خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی سهند تبریز از افتتاح دفتر همکاری مشترک با مرکز نوآوری بن دا در این دانشگاه اطلاع داد.

29 اسفند 1400

کشف اولین سیاهچاله تنها در کهکشان راه شیری به وسیله 2 اخترفیزیکدان ایرانی

یک سیاهچاله تنها در کهکشان راه شیری با روش اخترسنجی و ریزهمگرایی گرانشی، با همکاری دکتر سهراب راهوار استاد و عضو گروه کیهان شناسی دانشکده فیزیک و دکتر صدیقه سجادیان دانش آموخته دکتری دانشگاه صنعتی شریف کشف شد.

27 اسفند 1400

افزایش حمله های فیشینگ با استفاده از افزونه اکسل

کارشناسان هشدار می دهند که میزان حملات فیشینگ با استفاده از افزونه ایکس ال ال نرم افزار اکسل مایکروسافت روز به روز در حال افزایش است.

25 اسفند 1400

توئیتر به شرط تاسیس دفتر در نیجریه برطرف تعلیق شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز،پس از آنکه توئیتر یک پست محمدو بوهاری رئیس جمهور نیجریه را حذف کرد، دولت این کشور در 4 ژوئن2021 میلادی شبکه اجتماعی را تعلیق کرد. بوهاری در این پست تهدید نموده بود جدایی طلبان منطقه ای را تنبیه می نماید.

22 اسفند 1400

مجلل ترین اقامتگاه های اسکی در جهان (قسمت اول)

اسکی از مجذوب کننده ترین ورزش های زمستانی به شمار می آید. برای آشنایی با مجلل ترین اقامتگاه های اسکی در سراسر جهان، با ما همراه باشید.

21 اسفند 1400

مهم ترین راهکارهای حل مسائل نرم افزاری گوشی های گلکسی سامسونگ

گوشی های هوشمند با تجهیز به قابلیت های پیشرفته، انجام کارهای روزمره را آسان تر کرده اند و دیگر به عنوان عضو جدا نشدنی زندگی انسان ها به شمار می فرایند.

13 اسفند 1400
تعداد: (317)