تظاهرات مردم فرانسه علیه لایحه افزایش قدرت پلیس

به گزارش مجله جهانگیر، به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، پاریس و چند شهر دیگر فرانسه بار دیگر صحنه اعتراضات ضد دولتی است و این بار دلیل این اعتراضات لایحه ای است که دولت امانوئل ماکرون، برای افزایش قدرت پلیس ارائه نموده است.

تظاهرات مردم فرانسه علیه لایحه افزایش قدرت پلیس

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به موجب این لایحه انتشار عکس نیروهای پلیسی که در حال اجرا وظیفه (سرکوب اعتراضات) هستند جرم محسوب شده و برای فرد خاطی جریمه اقتصادی و زندان به همراه خواهد داشت.

بر همین اساس هر فردی که اقدام به انتشار تصاویر نیروهای پلیس در هنگام انجام وظیفه کند، به یک سال زندان و پرداخت 45 هزار یورو جریمه محکوم می گردد.

این در حالی است که انتشار فیلم و عکس های خشونت پلیس یکی از راه های کنترل سرکوب اعتراضات از سوی نیروهای امنیتی محسوب می گردد.

فرانسه از دو سال قبل درگیر اعتراضاتی بوده که به جنبش جلیقه زردها معروف شده است. البته دولت ماکرون با یاری دریافت از محدودیت های کرونایی توانسته تا حدودی از برگزاری منظم اعتراضات جلیقه زردها که شنبه هر هفته انجام می شد جلوگیری کند اما پیش از این محدودیت ها پلیس فرانسه اغلب با خشونت سعی در جلوگیری از برگزاری این اعتراضات داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1053

به "تظاهرات مردم فرانسه علیه لایحه افزایش قدرت پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات مردم فرانسه علیه لایحه افزایش قدرت پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید