تور فرانسه ارزان: در پاریس، از کجا، چه بخریم؟

به گزارش مجله جهانگیر، با این تدارکات است که هر شب خیابان های این شهرها پر از نور و رفت و آمد خواهد شد. بسیاری از مردم در آخرین شب های ماه دسامبر (آخرین ماه میلادی) بخش عمده ای از اوقات خود را به خرید اختصاص می دهند. این خریدها علاوه بر کالاهای مورد احتیاج شب عید و لباس های نو، شامل هدایایی هم می گردد که افراد به مناسبت شروع سال نو به یکدیگر می دهند.

تور فرانسه ارزان: در پاریس، از کجا، چه بخریم؟

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

از این رو، بسیاری از فروشگاه ها از این فرصت استفاده می نمایند و برای جذب هر چه بیشتر مشتری، در ایام کریسمس تخفیف های قابل توجهی برای مشتریان خود قائل می شوند. اگر قصد سفر به پاریس دارید و آخرین شب های دسامبر و نخستین شب های ژانویه سال جاری در مرکز فرانسه هستید، آنچه در ادامه می آید به شما یاری می نماید تا بهترین مراکز خرید این شهر را به راحتی پیدا کنید.

1- گالری لافایت

شاید یکی از مشهورترین مراکز فروش لوکس دنیا، مجموعه فروشگاه های گالری لافایت باشد. این مجموعه که شامل سه ساختمان بسیار زیبا و مجلل است، در خیابان اُپرا گارنیه واقع شده است. اگرچه این مجموعه فروشگاه هایی از بهترین و لوکس ترین برندهای دنیا را عرضه می نماید، اما تقریباً برای هر بودجه ای کالاهایی برای خرید وجود دارد. کالاهایی که شامل ساعت، لباس، لوازم آرایشی و بهداشتی و… می گردد.

توصیه ما: حتی اگر قصد خرید هم ندارید سعی کنید زمانی که در ایام سال نو میلادی و شب های ژانویه در پاریس هستید، حتماً سری به گالری لافایت بزنید و از جذابیت های بصری این مجموعه لذت ببرید.

2- بُن مارشه

فروشگاه بُن مارشه، در فاصله 10 دقیقه ای از باغ لوکزامبورگ و پانزده دقیقه ای از برج مونپارناس پاریس واقع شده است. بن مارشه از پیشگامان فروشگاه های بزرگ پاریس است و نقش مهمی در تصویر لوکس پاریس امروزی ایفا نموده است. در این فروشگاه علاوه بر کالاهای شیک، اجناس برندهای معروف و لوازم آرایشی و بهداشتی، می توانید انواع خوراکی های لوکس نظیر کمیاب ترین پنیرها و خوشمزه ترین ماکارون ها را در این فروشگاه بیابید.

توصیه ما: همان طور که اشاره شد بسیاری از برندها کالاهای گران قیمتی را در این فروشگاه عرضه می نمایند. اگرچه این محصولات گران است اما کالایی که می خرید ارزشش را دارد؛ در واقع در مقابل پولی که می دهید کیفیت بالایی دریافت می کنید.

3- بوگرنل

ساختمان شیشه ای فروشگاه بوگرنل، جذابیت فوق العاده ای در جلب نظر مردم دارد. اگر از برج ایفل پیاده راه بیافتید، 25 دقیقه بعد در بوگرنل خواهید بود. این فروشگاه از 3 بخش اصلی ساخته شده است؛ بخش اول، شامل مغازه هایی است که انواع کالاهای برندهای معتبری نظیر مایکل کورس، زادیگ اند ولتیر، اچ اند ام، زارا و سلیو را عرضه می نمایند. بیشتر مساحت بخش دوم را 14 رستوران تشکیل می دهد. و در نهایت بخش آخر، مجموعه ای از خدمات و کسب و کارها را جمع آوری نموده است. از جمله این خدمات می توان به اداره پست یا بانک ها اشاره نمود.

توصیه ما: در فروشگاه بوگرنل کالاهای برندهای متفاوتی وجود دارد، اگرچه بعضی از اجناس این برندها گران هستند اما برندهایی هم وجود دارند که می توان کالاهای آنها را با بودجه میانه خریداری کرد.

4- کاروسل دو لوور

کاروسل دو لوور، زیر باغ کاروسل، درست مقابل تئاتر کمدی فرانسه، موزه اورسای و موزه لوور واقع شده است. در این مرکز تجاری، بوتیک های مد، بوتیک ها لوازم زیبایی و آرایشی، محصولات سلامتی، فروشگاه های وسایل الکترونیکی و تفریح، فروشگاه های طراحی و دکوراسیون، یک سوپرمارکت و شکلات فروشی می یاببید. رستوران های ایتالیایی، آسیایی، فست فودی و… نیز در کاروسل دو لوور وجود دارد.

توصیه ما: این فروشگاه، یک شهر زیرزمینی، با انواع کالاهای لوکس و شیک است. یکی از مزایای این فروشگاه نزدیک بودنش به لوور است. اگر در ایام سال نو میلادی و شب های کریسمس در پاریس و خصوصاً نزدیک این موزه هستید، گشت و گذار در این فروشگاه را از دست ندهید.

5- فروم دِ هال

فروم د هال را هم در مرکز پاریس و در نزدیکی های موزه لوور می یابید. بسیاری از برندهای معروف لباس مانند اچ اند ام، ناف ناف و لوازم آرایشی مانند سفُرا در این فروشگاه، شعبه دارند. همان طور که کالاهای ا فروم د هال متنوع هستند، سطح قیمتی آنها هم متفاوت و متنوع است.

توصیه ما: بسیاری از مغازه های متفاوت در این مجموعه وجود دارد. و از آنجایی که این فروشگاه سرپوشیده است، مناسب روزها و شب های بارانی است. یکی دیگر از امتیازات این فروشگاه، قرار گرفتن آن در مرکز شهر است که رفت و آمد به آن را آسان ساخته است.

6- ایتالی 2

ایتالی 2، مرکزی تجاری است که در منطقه 13 پاریس ساخته شده و شامل 130 مغازه و رستوران می گردد. نام هایی مانند آگاتا یا اورُبُروس را در میان جواهرفروشی های این فروشگاه می یابید. از دیگر برندهای معتبر ایتالی 2 می توان به آدیداس، آندره و ارام اشاره نمود.

توصیه ما: در فروشگاه ایتالی 2، فروشگاه های متنوع با انواع برندها را پیدا می کنید. قیمت های کالاهای این مجموعه هم سطوح مختلفی دارد. اگر سری به این فروشگاه بزنید، بیشتر کالاهای متفاوت از کفش و لباس تا جواهرات را می یابید.

7- آئرُویدر

نزدیکی فرودگاه شارل دوگل پاریس، می توانید گشتی هم در فروشگاه آئروی بزنید. این مرکز به خاطر عطرهای طبیعی محیطش و موزائیک هایی که سالن ها و راه پله هایش را پوشانده، مشهور شده است؛ علاوه بر این صداهایی که در این ساختمان می شنوید شبیه به صداهای طبیعت است. سینما، انتخاب های گسترده میان رستوران، سوپرمارکت، سالن ورزشی، بوتیک های لباس و دکوراسیون، فروشگاه های لوازم آرایشی و جواهرات، مجموعه گسترده ای را در این فروشگاه بزرگ تشکیل داده است. آئروی هر روز از ساعت 10 صبح تا 8 شب، باز است.

توصیه ما: این فروشگاه زیبا، طراحی هنرمندانه ای دارد و پُر از بوتیک است. اگر تا زمان بازگشت تان از پاریس، خرید ننموده اید، می توانید روز آخر کمی زودتر راه بیافتید و پیش از رسیدن به فرودگاه شارل دوگل، در این فروشگاه، خریدهای تان را انجام بدهید.

8- لاویله ویلژیکی

از فروشگاه هایی که حراجی های متعددی دارد، فروشگاه لاویله ویلژ پاریس است. اگر به دیزنی لند معروف پاریس می روید، می توانید در زمانی کمتر از 5 دقیقه به این فروشگاه برسید. حدود 120 مغازه این فروشگاه با ارائه انواع برندها و قیمت های میانه، فرصت مناسبی برای خرید به وجود آورده است. اگر از پاریس می خواهید به لاویله ویلژ بروید، در میدان پایرامید پاریس (نزدیک موزه لوور) وسایل حمل و نقل مناسبی برای آنجا پیدا می کنید.

توصیه ما: اگر قصد دارید حتماً خریدی در پاریس داشته باشید اما منابع بودجه ای تان محدود است، حتما به لاویله ویلژ بروید. در این فروشگاه انواع کالاها را با قیمت مناسب پیدا می کنید.

9- اوزین سنتر

اوزین سنتر کمی از پاریس فاصله دارد؛ در واقع درهای این فروشگاه در حومه پاریس به روی مردم گگردده است. بیش از 100 بوتیک با انواع کالاها مانند لباس، کفش، کالاهای چرمی، شکلات فروشی و رستوران، با قیمت های مناسب، خرید ارزان ای را برای تمام اقشار جامعه رقم می زند. بوتیک های این مجموعه، عموماً بین 40 تا 80 درصد تخفیف می دهند.

توصیه ما: اگر می خواهید خرید و در عین حال گردشی کوتاه در اطراف پاریس داشته باشید، مرکز خرید اوزین سنتر را از دست ندهید.

10- وان نیشن پاریس

فروشگاه وان نیشن پاریس اگرچه 30 دقیقه به پاریس فاصله دارد اما به کاخ معروف و زیبای ورسای نزدیک است. در تمام طول سال، 400 بوتیک این فروشگاه از انواع برندها، کالاهای خود را با تخفیف عرضه می نمایند. تخفیف های این فروشگاه بین 30 تا 70 درصد است. اگر به گالری لافایت رفته اید و از خرید در پاریس ناامید شده اید، نگران نباشید، در وان نیشن پاریس می توانید کالاها و هدایای بسیاری با قیمت مناسب بخرید.

توصیه ما: اگر در روزهای سال نو میلادی و تعطیلات کریسمس به پاریس رفته اید و برنامه ای هم برای بازدید از کاخ ورسای دارید، همان روز پس از بازدید از کاخ یکی از بهترین فرصت ها برای خرید از وان نیشن پاریس خواهد بود.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور
انتشار: 12 مرداد 1401 بروزرسانی: 12 مرداد 1401 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1871

به "تور فرانسه ارزان: در پاریس، از کجا، چه بخریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه ارزان: در پاریس، از کجا، چه بخریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید