ایلان ماسک برای فروش 10 درصد سهامش نظرسنجی می نماید

به گزارش مجله جهانگیر، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، او قبلاً گفته بود ممکن است در امسال میلادی با مالیات زیادی روبرو بشود.

ایلان ماسک برای فروش 10 درصد سهامش نظرسنجی می نماید

ماسک در توئیتر نوشت: به یاد داشته باشید، من دستمزد نقدی یا پاداش از هیچ شرکت دیگری دریافت نمی کنم. من فقط سهام دارم و بنابراین تنها راه برای پرداخت مالیاتم فروش سهام است.

او با اشاره به مالیات میلیاردرها که به وسیله دموکرات ها پیشنهاد شده، نوشت: نکته ای که اخیراً خیلی روی آن تاکید شده، آن است که سودهای تحقق نیافته نوعی فرار مالیاتی است. بنابراین پیشنهاد می کنم 10 درصد از سهام خود در تسلا را بفروشم.

قانون پیشنهادی دریافت مالیات از میلیاردرها در آمریکا که حدود 700 نفر شامل آن می شوند از سوی نمایندگان دموکرات ارائه شده و مالیات هایی بر سودهای سرمایه گذاری بلند مدت بر دارایی های قابل تجارت این افراد وضع می نماید. این درحالی است که ماسک نیز یکی از منتقدان چنین مالیاتی است.

این میلیاردر آمریکایی گفت از نتایج نظرسنجی توئیتری اش فارغ از نتیجه آن پیروی می نماید.

7 ساعت پس از پست این محتوا، حدود 2 میلیون نفر در آن شرکت کردند و 56درصد پاسخگویان به فروش سهام رأی دادند. قرار است این نظرسنجی ساعت 8 شب به وقت گرینوویچ سرانجام یابد.

در 30 ژوئن امسال ماسک 170.5 میلیون سهم در تسلا داشت و بهای فروش 10 درصد آن به حدود 21 میلیارد دلار می رسد.

این در حالی است که چندی پیش دیوید بیزلی مدیر برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد (WFP) گفته بود ایلان ماسک با اهدای تنها 2 درصد از دارایی خود، می تواند به مشکل گرسنگی جهانی سرانجام دهند. ارزش این مقدار از دارایی ماسک در آن تاریخ بالغ بر 6 میلیارد دلار بود.

پس از آن ماسک در توییتی گفته وی را به چالش کشید. او در این پلتفرم نوشت: اگر WFP شرح دهد دقیقاً چگونه 6 میلیارد دلار می تواند مشکل گرسنگی جهانی را رفع کند، همین حالا سهام تسلا را می فروشم و این کار را انجام می دهم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 آذر 1400 بروزرسانی: 15 آذر 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1643

به "ایلان ماسک برای فروش 10 درصد سهامش نظرسنجی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک برای فروش 10 درصد سهامش نظرسنجی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید