نوزادان کم وزن در بزرگسالی با مسائل سلامت روان روبرو می شوند

به گزارش مجله جهانگیر، به گزارش خبرنگاران، محققان دانشگاه مک مستر کانادا 41 مطالعه قبلی را که از سال 1990 تا 2016 اجرا شده بود مورد آنالیز قرار دادند. این مطالعات شامل بیش از 2700 نوزاد کم وزن (کمتر از یک کیلوگرم) و بیش از 11 هزار نوزاد با وزن نرمال در ایالات متحده، کانادا و 10 کشور دیگر بود.

نوزادان کم وزن در بزرگسالی با مسائل سلامت روان روبرو می شوند

محققان دریافتند نوزادان با وزن بی نهایت پایین در معرض ریسک بالای بعضی مسائل سلامت روان قرار داشتند. در زمان کودکی با ریسک ابتلا به اختلال بیش فعالی و در سنین نوجوانی نیز با ریسک ابتلا به اختلال بیش فعالی و مسائل اجتماعی روبرو بودند.

طبق نتایج این مطالعه، در مقایسه با افراد بزرگسال متولدشده با وزن عادی، افراد متولدشده با وزن بسیار پایین با نرخ بالای ابتلا به اضطراب، افسردگی و کمرویی روبرو بوده و به شدت دارای عملکرد ضعیف اجتماعی بودند.

با این حال محققان تاکید می نمایند همه نوزادان متولدشده با وزن بسیار پایین مبتلا به مسائل سلامت روان در بزرگسالی نخواهند شد.

کارن متیوسان، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: به نظر می رسد افزایش ریسک مسائل سلامت روان در این دسته از بچه ها ناشی از واکنش های بیولوژیکی تحت فشار در طول جنینی باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 222

به "نوزادان کم وزن در بزرگسالی با مسائل سلامت روان روبرو می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوزادان کم وزن در بزرگسالی با مسائل سلامت روان روبرو می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید