عمر دایرکت های توییتر ابدی است! ، گفتگوهای خصوصی شما برای سال های طولانی بی اجازه ذخیره می شوند

به گزارش مجله جهانگیر، شاید باور نکردنی باشد اما اگر به هر فردی در توییتر دایرکت بدهید، اطلاعات گفتگوهای شما با آن شخص تا سال ها در توییتر ثبت می گردد، حتی اگر شما گفتگوهای خود را پاک نموده باشید.

عمر دایرکت های توییتر ابدی است! ، گفتگوهای خصوصی شما برای سال های طولانی بی اجازه ذخیره می شوند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، حذف دایرکت در توییتر تقریبا بی معناست، چرا که پیغام های شما برای همواره در توییتر ثبت می گردد. درواقع توییتر پیغام های مستقیم و خصوصی شما را برای سال ها حفظ می نماید، از جمله پیغام هایی که شما و دیگران حذف نموده اید.

اما این همه ماجرا نیست، حتی پیغام های حساب هایی که غیرفعال شده اند یا به حالت تعلیق درآمده اند، برای همواره ثبت می گردد. جالب است که این اشکال از مدت ها پیش در توییتر وجود داشته اما اخیرا رونمایی شده است. مدتی پیش پیغام های دایرکت به راحتی قابل حذف مستقیم بودند، اما قانون توییتر اخیرا تغییر نموده و اکنون توییتر فقط اجازه میدهد تا کاربر پیغامهای خود را از حساب کاربریش حذف کند.

توییتر در این خصوص می گوید: دیگران در مکالمه هنوز قادر به تماشا پیغام های مستقیم یا مکالمات شما هستند ، حتی اگر شما پیغام ها را حذف نموده باشید.

اما به نظر می رسد توییتر طی سالهای اخیر کاربران را فریب داده است. چرا که توییتر در بخش سیاست حفظ حریم خصوصی خود می گوید که هر کسی که مایل به ترک سرویس می تواند حساب خود را غیرفعال نموده و سپس حذف گردد.پس از 30 روز نیز کل حساب از بین می رود(همراه با داده های آن). اما، در آزمایشهای نو تعیین شده که پیغام های دایرکت که از سال ها قبل ارسال شده اند ، از جمله پیغام های قدیمی که مرتبط با حساب های معلق یا حذف شده اند، باز هم به راحتی قابل رصد هستند.

این یک عیب عملکردی است و تنها یک نقص امنیتی در نظر گرفته نمی گردد، این اشکال اجازه می دهد تا هر کسی بایگانی روشنی از مکانیسم توییتر در اختیار داشته باشد.

افزون بر این، اشکال مذکور، یک مسئله خطرناک برای حفظ حریم خصوصی است و به ویژه می تواند کاربرانی با ریسک بالای خطر مانند روزنامه نگاران و فعالان سیاسی را به خطر بیندازد. این مشکل برای توییتر تبعاتی شدید خواهد داشت. برای مثال حفظ پیغام های دایرکت برای سال های طولانی ممکن است شرکت توییتر را در ناحیه خاکستری قانون حفاظت از اطلاعات نو اروپا قرار دهد.

منبع: انتخاب
انتشار: 28 آذر 1401 بروزرسانی: 28 آذر 1401 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1939

به "عمر دایرکت های توییتر ابدی است! ، گفتگوهای خصوصی شما برای سال های طولانی بی اجازه ذخیره می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمر دایرکت های توییتر ابدی است! ، گفتگوهای خصوصی شما برای سال های طولانی بی اجازه ذخیره می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید