علیرضا زند وکیلی به عنوان سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران معرفی گردید

به گزارش مجله جهانگیر، خبرگزاری خبرنگاران- مراسم تکریم محمدهادی ناصری طاهری، مدیرکل سابق و معارفه علیرضا زند وکیلی به عنوان سرپرست تازه اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران با حضورمهدی رمضانی، سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار گردید.

علیرضا زند وکیلی به عنوان سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران معرفی گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، مراسم تکریم مدیرکل و معارفه سرپرست کتابخانه های عمومی استان تهران، شنبه 4 دی ماه، با حضور مهدی رمضانی، سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ امیرحسین آزادی وفا، مدیرکل امور مجلس و استان ها؛ هادی امیری، مدیرکل امور عمرانی؛ هادی آشتیانی، مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی؛ علیرضا زند وکیلی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ محمدهادی ناصری، مدیرکل سابق کتابخانه های عمومی استان تهران و بعلاوه معاونین، روسای ادارات شهرستان ها در سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید.

کتابخانه های عمومی استان تهران با تعریف خدمت تازه حضور فعالی در ایام کرونا داشت

محمدهادی ناصری طاهری مدیرکل سابق کتابخانه های عمومی استان تهران در این مراسم ضمن تشکر از تمامی همکاران خود گفت: در این دو سالی که در خدمت شما همکاران و عزیزان بودم سعی کردم با همکاری شما شاهد پویایی در استان تهران باشم. هر میزانی که این پویایی محقق شده نتیجه زحمات همکاران، کتابداران و مسئولین استانی بوده است و از همه شما بابت این کار شایسته، تقدیر و تشکر می کنم.

وی با اشاره به کرونا و محدودیت های کاری در کشور، فعالیت همکاران استان تهران را در این شرایط، قابل ستایش دانست و اضافه نمود: در دو سال اخیر و با آغاز کرونا و محدودیت های پیش آمده، الحمدالله استان تهران توانست با تعریف یک خدمت تازه، حضور فعالی در این مدت زمان داشته باشد.

آقای زند وکیلی برترین گزینه برای مدیرکل اداره کتابخانه های عمومی استان تهران است

ناصری طاهری با اشاره به انتخاب علیرضا زند وکیلی گفت: امروز که از خدمت شما مرخص می شوم برترین گزینه برای اداره استان انتخاب شده است و سوابق درخشان ایشان در حوزه فرهنگی قابل تحسین است و امیدوارم که با همدلی و همراهی؛ شاهد اتفاقات خوبی در حوزه کتابخانه های عمومی استان تهران باشیم.

مهدی رمضانی سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز در این مراسم ضمن تشکر از زحمات ناصری طاهری گفت: دوره آقای ناصری چه زمانی که ایشان در روابط عمومی و امور بین الملل نهاد بودند و چه زمانی که در استان تهران حضور داشتند یکی از دوره های بسیار خوب نهاد کتابخانه های عمومی محسوب می گردد.

فعالیت های ماندگار آقای ناصری بر کسی پوشیده نیست

وی ادامه داد: استان تهران، پیچیدگی های خاص خودش را به علت مرکز بودن داراست و آقای ناصری با همت و درایتی که به خرج دادند ارتباط های خوبی را با دستگاه هایی همانند استانداری تهران، شورای فرهنگی عمومی و اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران برقرار کردند و کارهای ماندگاری را به یادگار گذاشتند که بر کسی پوشیده نیست. هرچند همه می دانیم حوزه مدیریتی، همواره در گردش است اما آنچه در اذهان عمومی می ماند عملکرد خوب افراد است.

نهاد کتابخانه ها از ظرفیت های خوبی در تمامی سطوح برخوردار است

سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور با بیان اینکه باید رضای خداوند در جهان و آخرت را ملاک کارهای خود قرار دهیم یادآور شد: خوشبختانه در نهاد کتابخانه ها، ظرفیت های خوبی در سطوح مختلف وجود دارد و در دوران آقای مختار پور، ابتکار عمل به دست سرمایه های داخلی نهاد واگذارشد که بسیار موفقیت آمیز بود.

وی با بیان اینکه ارتباط پایدار، هدفمند و دوسویه با شهرداری تهران به عنوان یکی از اصلی ترین منابع اقتصادی اداره کل استان تهران محسوب می گردد، تأکید کرد: باید ارتباط با استانداری تهران و معاونت سیاسی- اجتماعی استان، توجه به نیروهای انسانی در نهاد کتابخانه های استان تهران و تعداد کتابخانه های این استان موردتوجه قرار بگیرد تا بتوانیم از تمامی پتانسیل برای حل مسائل بهره مند شویم.

امیدواریم راستای که آقای ناصری ایجاد کردند همچنان ادامه یابد

رمضانی با اشاره به توانمندی های علیرضا زند وکیلی یادآور شد: سعه صدر، روحیه بزرگ منشانه و پختگی آقای زند وکیلی از معیارهای مدیریتی شان است و امیدواریم راستای که آقای ناصری ایجاد کردند با حضور ایشان استمرار داشته باشد؛ آقای زند وکیلی نیز سابقه کار گسترده و جدی را در معاونت فرهنگی و هنری شهرداری تهران در کارنامه خود دارد و در حوزه فرهنگی و هنری نیز بسیار فعال هستند و ارتباط های خوبی را با اهالی هنر در کارنامه مدیریتی خود دارند. این در حالی است که فضای همدلی و همراهی در نهاد کتابخانه ها برای برطرف تمامی مسائل نیز وجود دارد.

وی خطاب به مدیران حاضر در مراسم، از آنان خواست نهایت همکاری، همدلی و همراهی را با مدیریت تازه داشته باشند.

علیرضا زند وکیلی سرپرست تازه اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران نیز در این مراسم با آرزوی موفقیت برای آقای ناصری طاهری گفت: دوران آقای ناصری حتماً می تواند یکی از برترین ادوار مدیریتی باشد چراکه ما در این دوران شاهد جوان بودن مجموعه نهاد کتابخانه ها و تحقق ایده های کارشناسی همکاران بودیم.

حوزه کتابخانه ها و کتابدارها ازجمله برترین کارهای فرهنگی است

وی با اشاره به واژه کتاب از کتاب به عنوان یک عنصر بااهمیت یادکرد که جزو معجزات جاوید پیامبر اسلام بوده است و اضافه نمود: انسان ها از یک برهه تا آخرالزمان بنده استدلال، گفتمان و خواندن و تعمق کردن بوده اند؛ اما آنچه مشهود است با توجه به سن و سالی که من در حوزه فرهنگ و هنر دارم و بخشی هم در حوزه تعلیم و تربیت و آموزش؛ می گردد گفت حوزه کتابخوانی، کتابخانه ها و کتابدارها جزو برترین کارهایی است که می گردد در حوزه فرهنگ به منظور تعالی بخشیدن اندیشه ها از آن به نیکی یادکرد.

وی اضافه نمود: من به واسطه تجربه حضور در فضاهای فرهنگی و کتابخانه ها؛ همواره عرض می کردم که این شغل واقعاً یک توفیق است و کسی که در این عرصه وارد می گردد باید قدر بداند. ما باید به همکاران کتابدار یاری کنیم تا بتوانند به منویاتی که مدنظرشان است برسند و از این نظر به یک آرامش درونی دست یابند. این امر مهم در حوزه کتابداران استان قطعاً موضوعی است که به آن پرداخته خواهد شد.

باید نهاد کتابخانه ها را به منزله یک خانواده بدانیم

زند وکیلی با اشاره به بعضی از مسائل کتابداران استان تهران گفت: ان شاء الله که بتوانیم با همدلی همه همکاران شاهد برطرف مسائل باشیم؛ این موضوع یکی از دغدغه های جناب آقای رمضانی نیز بوده و این راستا را ادامه خواهیم داد. راستا وفاق، همدلی و آرامش بین همکاران را بیش از پیش برقرار خواهیم کرد؛ چراکه معتقدم ما باید نهاد را به منزله یک خانواده بدانیم و مسائل خانواده را نیز در درون آن حل و فصل کنیم. با قوت و توان همدیگر، مسائل و مسائل نهاد کتابخانه ها را در درون آن حل خواهیم کرد تا هر چه زودتر شاهد موفقیت های روزافزون آن باشیم.

وی در خاتمه سخنانش توضیح داد: با حضور آقای رمضانی در نهاد، باید همه یاری کنیم تا ایشان به حد اعلای موفقیت برسد. اینکه بزرگ تر خانواده دل خوش باشد به اعضای خانواده تا بتواند به یاری آنها در این امر خطیر به جایگاهی مناسب برسد، امری بسیار مهم برای من است و از همه همکاران نیز درخواست دارم این موضوع را رعایت نمایند.

لازم به ذکر است در خاتمه مراسم حکم سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی کشور به علیرضا زند وکیلی اعطاء شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1401 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1784

به "علیرضا زند وکیلی به عنوان سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا زند وکیلی به عنوان سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید