طرح استیضاح رئیس جمهوری برزیل جدی تر شد

به گزارش مجله جهانگیر، حزب مخالف کارگران برزیل به دنبال شروع فرآیند استیضاح رئیس جمهوری راست گرای این کشور به دلیل سوءمدیریت در مواجهه با بحران کروناست.

طرح استیضاح رئیس جمهوری برزیل جدی تر شد

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش تارنمای شبکه تله سور، حزب کارگران قرار است درخواست رسمی خود را برای شروع فرآیند استیضاح ژائیر بولسونارو به مجلس نمایندگان این کشور ارائه کند.

کمیسیون اجرایی این حزب چپ گرا این درخواست را ارائه خواهد نمود.

احزاب دیگر برزیل از جمله جنبش سوسیالیسم، بعضی سازمان های مدنی و شماری از نهادهای حقوقی از این طرح استیضاح حمایت نموده اند.

در همین حال گلیسی هافمن رئیس حزب کارگران برزیل در نشستی بیان کرد: با دولت کنونی در برزیل هیچ کاری از پیش نمی رود. بولسونارو در حل بحران کرونا در برزیل ناتوان بوده و صلاحیت اداره این کشور را ندارد.

تا به امروز بیش از 241 هزار نفر در برزیل به کرونا مبتلا شده اند و این فرایند همچنان صعودی بوده و بیش از 16 هزار فوتی داشته است.

حزب کارگران برزیل به همین دلیل در حال جلب حمایت سایر احزاب و نهادهای مختلف برای به جریان انداختن رسمی استیضاح رئیس جمهوری این کشور است.

لولا داسیلوا و دیلما روسف رئیسان جمهوری پیشین برزیل نیز فعالیت سیاسی خود را تحت این حزب پیش برده اند.

برزیل این روزها شرایط کرونایی پیچیده ای را تجربه می نماید که می تواند این کشور را به سوی بحرانی تمام عیار سوق دهد.

چند عامل از جمله رویکرد نامشخص رئیس جمهوری برزیل، بی توجهی میلیون ها شهفرایند نسبت به قرنطینه خانگی و نظام بهداشتی و خدمات درمانی تحت فشار، سبب نگرانی کارشناسان در خصوص آینده برزیل در دوران کرونا شده است.

این کارشناسان معتقدند، برزیل با این شرایط جزو چند کشوری در دنیا قرار خواهد گرفت که بدترین شرایط کرونایی را تجربه خواهد نمود و این به معنای احتمال بروز بحرانی تمام عیار در این کشور است.

اختلاف های سیاسی در خصوص سازوکارهای مقابله با کرونا، شرایط برزیل را پیچیده تر نموده است. بی توجهی بولسونارو نسبت به جدی بودن شیوع کرونا در حالی جنجال به پا نموده که فرمانداران در این کشور برعکس او اقدام نموده و تدابیر ضدکرونایی را در چند ایالت اعمال نموده اند.

شیوه مدیریت مقابله با کرونا نیز در داخل دولت فدرال اختلاف های جدی ایجاد نموده به گونه ای که دو وزیر بهداشت این کشور در این رابطه از سمت خود استعفا نموده اند.

کارشناسان معتقدند دولت برزیل از ابتدای شیوع کرونا، استراتژی مناسبی را برای مقابله با آن در پیش نگرفت و همین مساله اوضاع را رو به وخامت برده است.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا رااینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 686

به "طرح استیضاح رئیس جمهوری برزیل جدی تر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح استیضاح رئیس جمهوری برزیل جدی تر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید