رئیس کمیته ملی المپیک: المپیک ژاپن صددرصد برگزار می گردد، می توانیم دو برابرسهمیه ورزشکاران واکسن بگیریم

به گزارش مجله جهانگیر، در ورزش ایران اتفاقات بزرگی افتاده، قبل از انقلاب ورزش بسیار محدود بود اما امروز یک ملت درگیر ورزش هستند. شما می بینید که وقتی تیم های فوتبال ما در مسابقات حاضر می شوند، نزدیک به 40 میلیون نفر آن را دنبال می نمایند.

رئیس کمیته ملی المپیک: المپیک ژاپن صددرصد برگزار می گردد، می توانیم دو برابرسهمیه ورزشکاران واکسن بگیریم

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: به ما پیشنهاد کردند به تعداد ورزشکاران یا دو برابر آنها درخواست واکسن بدهیم.

به گزارش فارس، سیدرضا صالحی امیری در حاشیه مراسم رونمایی از سردیس بانوان مدال آور پارالمپیکی به مناسبت بیستمین سال تاسیس کمیته ملی پارالمپیک، گفت: تلاقی ایام دهه فجر و ولادت حضرت زهرا پیغام روشنی می دهد که ملت ایران پس از 40 سال از سختی ها و رنج ها عبور می نماید و در راستا آسایش و آرامش قرار می گیرد.

وی اضافه نمود: انقلاب اسلامی فراتر از همه دستاوردهای مادی عزت، هویت، شرافت و اخلاق را برای ایران به ازمغان آورد. امروز مدیون خون های شهدایی هستیم که این درخت را آبیاری کردند. در ورزش ایران اتفاقات عظیمی افتاده، قبل از انقلاب ورزش بسیار محدود بود اما امروز یک ملت درگیر ورزش هستند. شما می بینید که وقتی تیم های فوتبال ما در مسابقات حاضر می شوند، نزدیک به 40 میلیون نفر آن را دنبال می نمایند.

صالحی امیری گفت: امروز تک رشته ای نیستیم، در همه رشته ها در آسیا و جهان حضور و هویت داریم و سرآمد هستیم. امروز فقط کشتی و وزنه برداری نیستیم. در ده ها رشته دیگر فرزندان ایران زمین حضور دارند، قریب به 4 میلیون جوان ایرانی در ورزش قهرمانی حضور دارند و صندلی ایران در جهان شناخته شده است. ایران قطب تربیت قهرمان ها است، در پارالمپیک هم وقتی آمارها و ارقام را از سال 92 تا امروز می بینید در لندن به رتبه یازدهم رسیدند که دستاورد بسیار عظیمی است. در جوانان المپیک به رتبه هفتم جهانی رسیدیم که رویکرد عظیمی است، در آسیا هم رتبه پنجم را داریم.

رئیس کمیته ملی المپیک توضیح داد: در مجموع ورزش ایران پس از انقلاب یک جهش پیدا کرد که در جهان زبانزد است، انشاالله در سال 1400 با 6 رویدادی که خواهیم داشت می بینید جوانان ما در المپیک، مسابقات داخل سالن تایلند، رویداد کشورهای اسلامی، جوانان آسیا در چین و مسابقات اسکی چین خواهند درخشید. این وعده را می دهم که کام ملت شیرین خواهد شد و همزمان امیدواریم این ویروس منحوس هم از کشور ما رخت بر ببندد.

صالحی امیری در مورد برگزاری مراسم امروز اضافه نمود: پارالمپیک در ایران یک جهش کم نظیر داشته که باعث تعجب جهانیان شده، مجموعه پارالمپیک کشورمان در آسیا جزو 3 قدرت اول و در سطح جهان هم جزو قدرت های مطرح است. امروز پارالمپیک ما هویت بسیار بالایی پیدا نموده و چندبار هم مورد تجلیل فدراسیون جهانی قرار گرفته است. شخص محمود خسروی وفا هم مدال بهترین فدراسیون در سطح جهانی را که یک مدال ویژه است دریافت نموده است.

وی اضافه نمود: امروز از 4 تن از عزیزان به صورت سنبلیک تجلیل و از سردیس های آنها رونمایی شد، این یک پیغام روشن دارد که معلولین و جانبازان ما و همه اعضای خانواده عظیم پارالمپیک مانند افراد سالم مورد حمایت اقتصادی و معنوی قرار می گیرند.

رئیس کمیته ملی المپیک توضیح داد: در آئین نامه وزارت ورزش برابری تشویقات وجود دارد، در بودجه، امکانات و تخصیص منابع به پارالمپیک مثل المپیک توجه می گردد و این حق طبیعی عزیزان است. امیدواریم راستای که پارالمپیک با خسروی وفا شروع نموده در رویداد آینده که تقریباً در شهریور 1400 در توکیو خواهد بود جهش جدیدی داشته باشد و خبرهای خوبی به ملت بدهد.

صالحی امیری در مورد گلایه مسئولان پارالمپیک نسبت به دریافت قسمتی از بودجه در حالیکه در یازدهمین ماه سال هستیم، گفت: این سئوال را باید از محمود خسروی وفا بپرسید.

وی در مورد شایعاتی که مبنی بر لغو المپیک توکیو مطرح شده، گفت: هفته گذشته دو نامه داشتیم، یکی از رئیس کمیته المپیک ژاپن بود و گفت این رویداد را صددرصد برگزار می کنیم، مکاتبه ای هم از توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک داشتیم که تأکید کرد صددرصد این رویداد را برگزار می کنیم. حتی به ما پیشنهاد کردند به تعداد ورزشکاران یا دو برابر آنها درخواست واکسن بدهیم که به ما بدهند تا به طور سالم در این رویداد حاضر شویم. از نظر آنها این رویداد صددرصد برگزار می گردد.

صالحی امیری در مورد چگونگی دریافت واکسن مطرح کرد: سیاست واکسن مربوط به ستاد کرونا و وزارت بهداشت، ما دخالتی نداریم، آنها اعلام آمادگی کردند برای تخصیص واکسن به تعداد ورزشکاران ما یا حتی دو برابر سهمیه واکسن بدهند اما نوع و زمان انتخابش بر عهده ستاد کرونا در ورزش است. ان شاءالله با استعلامی که براساس نظر ستاد کرونا می گیریم درخواستمان را مطرح می کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک در پاسخ به سئوالی پیرامون ناراحتی ورزشکاران واترپلو گفت: این سئوال را از مهدی علی نژاد بپرسید.

منبع: عصر ایران
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1235

به "رئیس کمیته ملی المپیک: المپیک ژاپن صددرصد برگزار می گردد، می توانیم دو برابرسهمیه ورزشکاران واکسن بگیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس کمیته ملی المپیک: المپیک ژاپن صددرصد برگزار می گردد، می توانیم دو برابرسهمیه ورزشکاران واکسن بگیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید