ذوالفقارنسب: برای اعلام قهرمان باید منتظر تصمیم اروپایی ها باشیم، اساسنامه جدید باید به خوبی اصلاح گردد تا مایه تمسخر در فیفا نشویم

به گزارش مجله جهانگیر، کارشناس فوتبال ایران گفت: امیدوارم اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال به خوبی اصلاح گردد تا مایه تمسخر در فیفا نشویم.

ذوالفقارنسب: برای اعلام قهرمان باید منتظر تصمیم اروپایی ها باشیم، اساسنامه جدید باید به خوبی اصلاح گردد تا مایه تمسخر در فیفا نشویم

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

بیژن ذوالفقارنسب در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره عدم برگزاری مسابقات فوتبال به دلیل مبارزه با شیوع ویروس کرونا و احتمال نیمه تمام ماندن لیگ برتر، گفت: این اتفاق هیچ پیشینه و سابقه ای نداشته و نمی توانیم به راحتی درباره آن قضاوت و پیش بینی کنیم اما چیزی که می توانیم درباره آن صحبت کنیم این است که باید به طور جد به دنبال حفظ سلامتی جوانان و مردم باشیم. همه می دانیم که این ویروس بسیار مخرب و بی رحم است و اگر اقدامات اساسی صورت نگیرد، نمی توانیم خودمان را ببخشیم و آیندگان هم درباره ما درست فکر نمی نمایند.

این کارشناس فوتبال با اشاره به تعطیلی مسابقات در اروپا مطرح کرد: در بعضی کشورها حتی اعلام شده، ممکن است لیگ سال جاری شان را کنسل نمایند و فقط به دنبال سلامتی جامعه باشند. امیدوارم این بیماری کنترل گردد و مسابقات در فضای سالم برگزار گردد ولی اگر این منوال ادامه داشته باشد عاقلانه نیست که بخواهیم لیگ را ادامه بدهیم.

وی راجع به اینکه اگر لیگ نیمه تمام بماند تکلیف معرفی قهرمان چه خواهد بود یادآور شد: چون تا به امروز چنین اتفاقی در کشور و حتی جهان نبوده، من فکر می کنم باید یک کارگروه متشکل از کارشناسان خبره در زمینه های ورزشی، اجتماعی و پزشکی تشکیل گردد و یک تصمیم درست گرفته گردد. واقعا چه اشکالی دارد لیگ سال جاری نیمه تمام باقی بماند؟! چون هر تصمیمی گرفته گردد باعث اعتراض گروهی خواهد شد. درباره دیگر مسائل هم باید منتظر بمانیم تا کشورهای اروپایی که با این مسئله رو به روی هستند چه تصمیمی می گیرند.

ذوالفقارنسب تاکید نمود: سرمایه گذاری و هزینه های کشورهای اروپایی برای مسابقات لیگ به نسبت ما خیلی بیشتر است و در حوزه فوتبال سازمان یافته تر و با امکانات تر از ما هستند ولی صحبت از نیمه تمام ماندن مسابقات شان می نمایند. ماهم باید در این رابطه باهوش باشیم، فوتبال ما برگرفته از فوتبال اروپا است و برای همین باید ببینیم آنها چه تصمیمی می گیرند؛ اگر تصمیم شان منطقی بود، ماهم باید عاقلانه همان تصمیم را اتخاذ کنیم.

کارشناس فوتبال کشورمان با بیان اینکه حفظ سلامتی مردم مهمتر از هر قهرمانی است اشاره نمود: این موضوع حتی برگزاری المپیک راهم تحت الشعاع قرار داده است و ممکن است این بازی ها هم به تعویق بیفتد، دیگر مسابقات داخلی ماکه از المپیک ژاپن مهمتر نیست!

ذوالفقارنسب درباره موضوع اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: اساسنامه فدراسیون باید کاملاً منطبق با اساسنامه فیفا باشد. چند سال پیش یکسری افراد در فدراسیون مطلعانه ترجمه اساسنامه فیفا به فارسی را بر اساس منافع فردی عده ای تنظیم کردند که این منطبق با روح فوتبال نیست. فیفا بارها این موضوع را اعلام نموده اما فدراسیون با کلمات بازی می نماید، چون می خواهد افرادی خاص بر مسند کمیته ها و پست ها قرار بگیرند اما الان فیفا کاملا مطلع شده و تاکید نموده اساسنامه باید تغییر کند و کاملا منطبق بر فیفا باشد. امیدوارم اساسنامه جدید به خوبی اصلاح گردد تا مایه تمسخر در فیفا نشویم.

رئیس کانون مربیان فوتبال ایران درباره اصلاحات این اساسنامه مطرح کرد: برای نگارش این اساسنامه باید یک گروه توانمند که اطلاعات کافی درباره حقوق ورزشی دارند، تشکیل گردد. حتی اگر این افراد را در داخل کشور نداریم باید از متخصصان خارجی یاری بگیریم. چون در ایران مطلعانه مفاد فیفا عوض می گردد و بعد از اصلاح اساسنامه یکی دو نفر را همراه با اساسنامه به فیفا می فرستند تا آنها را توجیه نمایند.

وی در پایان گفت: به طور مثال در اساسنامه فدراسیون، وزیر می تواند رای بدهد اما این موضوع را فیفا اصلا نمی پذیرد. هیچ فردی که وابستگی به حکومت دارد نمی تواند در مجمع صاحب رای باشد ولی ما تنها کشوری هستیم که وزیر مان صاحب رای بوده و این غیر قانونی است فیفا می گوید فقط خانواده فوتبال باید رای بدهند و در تصمیمی گیری ها دخالت داشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 663

به "ذوالفقارنسب: برای اعلام قهرمان باید منتظر تصمیم اروپایی ها باشیم، اساسنامه جدید باید به خوبی اصلاح گردد تا مایه تمسخر در فیفا نشویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالفقارنسب: برای اعلام قهرمان باید منتظر تصمیم اروپایی ها باشیم، اساسنامه جدید باید به خوبی اصلاح گردد تا مایه تمسخر در فیفا نشویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید