منزوی: شرایط استقلال اسفبار است، کاش فتح الله زاده تحمل می کرد تا یک فکر اساسی بکنیم

به گزارش مجله جهانگیر، کامران منزوی، عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت که شرایط باشگاه استقلال به لحاظ اقتصادی و ساختاری اسفبار است.

منزوی: شرایط استقلال اسفبار است، کاش فتح الله زاده تحمل می کرد تا یک فکر اساسی بکنیم

کامران منزوی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره شرایط باشگاه استقلال، گفت: زمانی که دوستانی چون اسماعیل خلیل زاده، امیرحسین فتحی و احمد سعادتمند در هیئت مدیره باشگاه حضور داشتند در اولین جلسه پس از گذشت 40 دقیقه فهمیدم اشتباهی آمده ام و کُتم را برداشتم تا بروم. دلیلش را شرح می دهم.

وی اضافه کرد: هر سازمانی تراز اقتصادی دارد اما صورت های اقتصادی استقلال شفاف نیست، نه اینکه مدیران تصمیم گیرنده چنین کاری نموده باشند، بلکه اطلاعات به صورت کامل نیست و به هیئت مدیره جدید تحویل داده نمی گردد. اول سال صورت اقتصادی را می بینید و بر اساس آن تصمیم می گیرید. مثلا 35 درصد قرارداد بازیکنان را می دهید و پس از آن دنبال منابع می شد.

عضو هیئت مدیره استقلال ادامه داد: بعضی ها رویاپردازی می نمایند که 100 میلیارد هزینه نموده اید و باید 5 درصد آن را به پایه ها بدهید، زمین خوب اجاره کنید و ... اما نمی دانند 100 میلیارد بالقوه در حساب باشگاه نیست و خبر ندارند که هزینه های باشگاه با بدهی آغاز می گردد و چقدر عقب است. حسابرس می گوید حساب ها معین نیست، درست هم می گوید چون به یکباره می بینیم فردی در سال 91-90 مبلغ 700 میلیون تومان به استقلال یاری نموده و چون باشگاه پولش را نداده است، امروز از دادگاه رای 2 میلیارد و 900 میلیونی گرفته است. این مسئله در صورت اقتصادی باشگاه نیامده است.

منزوی توضیح داد: مربی ای بوده که 120 میلیون تومان طلب داشته اما چک باشگاه را به همسرش داده تا لوگوی باشگاه به حراج گذاشته گردد. از او می پرسیم طلب شما فلان قدر بوده که می گوید با جریمه دیرکرد 380 میلیون تومان شده است. چرا می خواستم از جلسه هیئت مدیره بروم؟ چون باشگاه ساختار ندارد. مرداد ماه امسال بود که به ما گفتند چون بدهی دارید کارت بازیکنان تان را صادر نمی کنیم. گفتیم مگر سال گذشته بدهی ها را نداده بودند؟ وقتی این مرحله را گذراندیم به مجوز صدور حرفه ای رسیدیم که مبلغ 10 میلیارد تومان بدهی ها سر رسید شده بود و اگر حل نمی شد نمی توانستیم در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنیم.

وی با اشاره به شرایط باشگاه استقلال اعلام کرد: با شرایطی که گفتم 500 مدیرعامل و هیئت مدیره هم بیایند، چون با صفر آغاز نمی نمایند، قدرت برنامه ریزی نخواهند داشت. وقتی می گویم حساب ها معین نیست به استناد گزارش حسابرس و دیوان محاسبات است. وقتی ساختار اقتصادی معین نبود بدهی ها آمد. در این شرایط می خواستم بروم که دوستان نگذاشتند. از طرفی، وقتی پولی به حساب خزانه باشگاه می آید آن هم پولی که با هزار بدبختی و با دادن چک و سفته شخصی به دست آمده است، درصدی به خاطر سود فلان شرکت داده می گردد. نه تنها استقلال، بلکه پرسپولیس نیز این شرایط را دارد.

عضو هیئت مدیره استقلال اضافه کرد: استقلال سال 94 با اسپانسری قرارداد بسته که خیلی جالب است بدانید نرخ تورم برای این شرکت از سال 94 تا الان یکی بوده است و هر بار نیز یک حساب و کتاب اعلام می نمایند. این تشکیلات استقلال است و هر مدیرعاملی منصوب می گردد به یکباره علاوه بر این مسائل، با انبوهی از آرای فیفا روبرو می گردد و می بیند منابعی ندارد و به جایی هم نمی تواند فشار وارد کند. وقتی فتح الله زاده را دیدم به دلیل بیماری می لرزید و نمی توانست حرف بزند. اولین بار بود که او را این شکلی می دیدم و از او خواستم به منزلش برود و استراحت کند.

منزوی در خصوص استعفای فتح الله زاده از سرپرستی باشگاه استقلال گفت: روی کاغذ هیئت مدیره باشگاه هستیم و ما باید استعفای فتح الله زاده را آنالیز می کردیم اما استعفایش را به ما نداده است. من با استعفای فتح الله زاده مخالف بودم و گفتم بماند. اگر قرار بود تکلیف باشگاه با رفتن و آمدن های مقطعی حل می شد ما هم توانسته بودیم مقطعی مسائل را حل کنیم. همانطور که گفتم شخصا مخالف استعفای فتح الله زاده بودم حتی اگر گرفتاری های باشگاه زیاد باشد. چندی پیش جلسه ای با حضور علی نژاد معاون وزارت ورزش و جوانان داشتیم که سمت راست من سه مدیرعامل پیشین استقلال و پرسپولیس نشسته بودند که هر سه باید به دادگاه شرح می دادند. آنها حیف و میل ننموده بودند بلکه عدم رعایت قوانین نموده بودند.

وی ادامه داد: طرفدار استقلال و پرسپولیس می خواهد تیمش را قوی ببیند و کری دارند. به تازگی نیز صفحات مجازی آمده است و معین نیست پشت پرده بعضی از آنها چیست. اشاره نمودم که یکی از حامیان اقتصادی باشگاه تا سال 1402 قرارداد بسته است و هر روز یک جواب می دهد. طرفدار استقلال هم می پرسد چه بر سر استقلال آورده اید. آنها بدانند مقصر افتخاری، فتحی و فتح الله زاده نیستند و ساختار باشگاه مشکل دارد . مربی و بازیکن خارجی هم پولش را می خواهد. بازیکنان داخلی نیز حوصله زیادی ندارند و دنبال مطالبات شان هستند. دم شیخ دیاباته گرم اما در مجموع بازیکنان خارجی تا پول شان عقب می افتد، نامه می دهند و می گویند اگر تا دو هفته پرداخت نگردد، قراردادشان را فسخ می نمایند . به ما می گویند چرا پول بازیکنان خارجی را نمی دهید، در صورتی که دلار از 12 هزار تومان به 15 هزار تومان رسیده و از کجا باید پول شان را بدهیم؟ این شرایط است که مدیرعامل در می رود. متاسفانه کسی گرفتاری های عجیب و غریب را نمی بیند.

عضو هیئت مدیره استقلال اعلام کرد: در لیگ برتر با سازمان لیگی طرف هستیم که به نیابت از ما با حامیان اقتصادی قرارداد می بندد اما هر بار باشگاه را با 2 میلیارد بدهی روبرو می نماید. بله می دانیم حق پزشکی هست، جرائم داریم اما تصویر قراردادها را نداریم. بارها با داورزنی جلسه گذاشتیم و چند بار خودم به سازمان لیگ مراجعه نموده و خواهش کردیم تصویر قرارداد را بدهند اما تا اینجا متوجه شدیم 6 میلیارد و دویست میلیون بدهی داریم. بابت چه چیزی بدهکاریم؟ بازی ها بدون تماشاگر شد و مسئله بلیت فروشی را هم همه دیدند.

منزوی با اشاره به ماجرای اختلاف در هیئت مدیره گفت: موسوی خیلی برای استقلال زحمت کشید و اگر استقلال به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا رفته، حاصل زحمات خلیل زاده و موسوی بوده است . اگر آنها یاری نمی کردند، اینجا نبودیم . نمی دانم چه اتفاقی افتاد که دلسرد شدند و علیه یکدیگر مصاحبه کردند. خدا نگذرد از کسانی که باعث این اختلاف شدند.

وی یادآور شد: شرایط استقلال را شرح دادم و امیدوارم در اختیار کسانی قرار بگیرد که مثل ما کور نباشند و شفاف همه چیز را بدانند. آنها بدانند پیراهن استقلال در اختیار اسپانسری است که نرخ تورم برای آنها از سال 94 تا 99 یکسان است که خدا را شکر! به اینها باید تعطیلی لیگ را اضافه کنیم که اگر طولانی گردد معین نیست چه اتفاقاتی می افتد، البته کسی مقصر نیست و شرایطی است که به خاطر ویروس کرونا ایجاد شده است. از بعضی افراد در داخل کشور تعجب می کنم که دنبال بحث قهرمانی هستند. بهتر است اینها از یورگن کلوپ یاد بگیرند که گفته است اگر یک نفر سالم بماند بهتر است تا اینکه تیمش قهرمان گردد. بهتر است آقایان از مسی و رونالدو یاد بگیرند که چه چیزی گفته اند .

منزوی بار دیگر به شرایط استقلال اشاره نمود و گفت: استقلال اوضاع خوبی ندارد و امیدوارم تصمیم عاجلی برای آن گرفته گردد. آقای سلطانی فر وزیر ورزش نیز کوشش زیادی نموده که استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی واگذار شوند.

وی در پاسخ به این سوال که با شرایطی که درباره آن صحبت کرد، چه آینده ای در انتظار استقلال خواهد بود، گفت: من شرایط استقلال را شرح دادم. حامی اقتصادی باشگاه می گوید تا سال 1402 طلب داریم، تبلیغات دور زمین هم شرح دادم. بحث انتقال بازیکن داریم که در شرایطی که خودمان بدون بازیکن هستیم و وسط فصل است، امکانش وجود ندارد. مبالغ باشگاه باید پایدار باشد، چون بدهی ها در اینجا می جوشد. باید فکر اساسی برای بدهی های شفر، منشا، پادوانی، جپاروف و ...کرد.

عضو هیئت مدیره استقلال در خصوص اینکه باشگاه استقلال توسط چه کسانی مدیریت می گردد، توضیح داد: تنها من و خلیل زاده هستیم و تلفنی با هم در ارتباطیم. بنده 5 ماه است که که استعفا داده ام اما کسی ابلاغی به من نداده تا بگویم راحت شده ام. فعلا ما کارها را پیش می بریم اما چسبیده به باشگاه نیستیم و خودمان را تحمیل ننموده ایم. خلیل زاده کارهای باشگاه را انجام می دهد و خودم نیز با امور بین الملل کارهای دیگر را انجام می دهیم.

منزوی در واکنش به بحث مدیرعاملی احمد سعادتمند اعلام کرد: از این موضوع خبر ندارم. ایشان چند ماه در هیئت مدیره باشگاه بود و مسائل را دید.

وی ادامه داد: آرزو می کنم سال بعد سال خوبی برای استقلال بوده و نفسش چاق باشد. ما سوء مدیریت نداریم و مقصر نیستیم، بلکه شرایط استقلال اسفبار است. اگر مدیری بیاید که پول نداشته باشد، نمی تواند کاری کند . مدیری هم که بخواهد از جیبش هزینه کند در گذشته دیده ایم چه بلایی سرش آمده است. برای فتح الله زاده نیز آرزوی سلامتی می کنم اما ای کاش تحمل می کرد تا فکر اساسی برای باشگاه می کردیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 650

به "منزوی: شرایط استقلال اسفبار است، کاش فتح الله زاده تحمل می کرد تا یک فکر اساسی بکنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منزوی: شرایط استقلال اسفبار است، کاش فتح الله زاده تحمل می کرد تا یک فکر اساسی بکنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید