ماجرای عجیب مصادره ساختمان فدراسیون و باشگاه پرسپولیس

به گزارش مجله جهانگیر، مسئول حقوقی پیشین فدراسیون فوتبال توضیحاتی را در مورد مصادره ساختمان فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس توسط شرکت شستا ارائه کرد.

ماجرای عجیب مصادره ساختمان فدراسیون و باشگاه پرسپولیس

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس ، صفی الله فغان پور در مورد مصادره ساختمان فدراسیون فوتبال و سه دانگ از ساختمان باشگاه پرسپولیس توسط شرکت شستا گفت: در یک مقطع زمانی با نامه معاون اول رئیس جمهور و تأیید شورای امنیت ملی و همچنین تأیید بانک مرکزی مبلغی از شرکت شستا توسط فدراسیون فوتبال دریافت شد. البته تعهدات ما همه به صورت ریالی بود و حتی چکی که در قبال پول قرضی به شرکت شستا تحویل داده شده قانونی نبود.

وی اضافه کرد: از آن جهت آن چک قانونی نبود چون فقط خزانه دار فدراسیون آن را امضا کرد و ریاست فدراسیون فوتبال پای آن چک امضایی نداشت و حتی مهر فدراسیون نیز روی آن زده نشد. اصلاً قرار نبود چک خرج گردد یا اقدامی روی آن صورت بگیرد.

مسئول حقوقی پیشین فدراسیون فوتبال تأکید کرد: آن موقع برای آنکه سندی در اختیار شرکت شستا باشد، این چک را به مسئولان این شرکت دادند که در اختیارشان باشد، اصلاً شرکت شستا نمی توانست روی این چک اقدام و این چک هم نمی توانست فدراسیون را محکوم کند. بعد از مدتی که شکایت از فدراسیون صورت گرفت، از ما درخواست تجدید نظرخواهی شد اما فدراسیون هزینه تجدید نظرخواهی را نداشت و سپس با اتفاقاتی که رخ داد، آنها حکم قطعی را دریافت کردند، اما صدور سند و انتقال ساختمان فدراسیون فوتبال به شرکت شستا خلاف قانون و مقررات است.

فغان پور توضیح داد: در یک مقطعی علیه صاحبان امضای فدراسیون و خزانه دار قرار صادر شده بود.آن موقع علیه تاج و کفاشیان نیز قراری صادر نموده بودند، در آن مقطع به قاضی پرونده شرح دادیم که این نفرات صاحب امضا هستند اما چک را امضا ننموده اند و وقتی این اتفاق رخ داد قاضی حرفش را پس گرفت و قرار را منتفی کرد. ما به او اعلام کردیم وقتی چک مهر فدراسیون را ندارد نمی تواند به راحتی فدراسیون فوتبال را محکوم کند اما متأسفانه این اتفاقات رخ نداد و حکم علیه فدراسیون صادر شد.

وی در پاسخ به این سوال که در آن مقطع چه اقداماتی برای رأی دادگاه توسط فدراسیون صورت گرفته است، گفت: ما به وزیر ورزش نامه زدیم و تقاضا کردیم موضوع به وسیله ماده 477 به رئیس قوه قضائیه منتقل گردد و برای رسیدگی به این پرونده دستور ویژه صادر گردد. همچنین به رئیس کل دادگستری تهران نیز نامه نوشتیم و گفتیم که باید به این موارد توجه گردد. اخیراً هم به محض حضور عزیزی خادم نامه ای را برای رئیس قوه قضائیه تنظیم کردم و به رئیس فدراسیون فوتبال تحویل دادم و تأکید کردم با رایزنی با شرکت شستا به جایی نمی رسیم چون که آنها حکم قطعی دراختیار دارند.

مسئول حقوقی پیشین فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال باید از رئیس قوه قضائیه درخواست کند که دستور رسیدگی مجدد برای این پرونده صادر گردد و شما شک نکنید دیوانعالی کشور این حکم را رد خواهد نمود چون برخلاف قانون صادر شده است.

وی در مورد اینکه سه دانگ از ساختمان پرسپولیس هم به نام شرکت شستا شده است، گفت: ما 2 میلیون یورو را به ریال تبدیل کردیم اما این شرکت رقم ساختمان فدراسیون را کارشناسی کرد و متوجه شد که مطالبات آنها بیش از رقم ساختمان فدراسیون فوتبال است، به همین دلیل اسناد دیگر فدراسیون را آنالیز نموده و سه دانگ از ساختمان باشگاه پرسپولیس را که به نام فدراسیون فوتبال است، به نام شرکت شستا ثبت کردند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1392

به "ماجرای عجیب مصادره ساختمان فدراسیون و باشگاه پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای عجیب مصادره ساختمان فدراسیون و باشگاه پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید