شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی ابلاغ شد ، خانوارهایی که بیش از سه سفر خارجی دارند، یارانه نمی گیرند

به گزارش مجله جهانگیر، هیأت وزیران در جلسه 15 دی ماه خود در اجرای مصوبه چهلم شورای عالی هماهنگی مالی سران سه قوه در مورد نحوه بازتوزیع منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین بین خانوارهای مشمول، آیین نامه نحوه شناسایی خانوارهای مشمول دریافت یاری حمایت معیشتی را تصویب کرد.

شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی ابلاغ شد ، خانوارهایی که بیش از سه سفر خارجی دارند، یارانه نمی گیرند

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا ارزان قیمت با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

طبق این آیین نامه یاری حمایت معیشتی به خانوارهایی که مجموع درآمد اعضای آنها از میزان مقرر کمتر بوده یا مشمول یکی از شرایط مقرر در این ماده نباشند، تعلق می گیرد. این سقف درآمدی به صورت سالانه برای خانوارهای یک نفره 48 میلیون تومان، خانوار 2 نفره 60، 3 نفره 72، 4 نفره 84 و 5 نفره و بیشتر 96 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

همچنین براساس این مقررات خانوارهای دارای املاک و مستغلات با ارزش 1.2 میلیارد تومان در تهران و کلان شهرها و 900 میلیون تومان در سایر شهرستان ها و خانوارهای دارای خودروهای سواری با ارزش بیش از 300 میلیون تومان یا خودروهای عمومی با ارزش بیش از 400 میلیون تومان مشمول این یارانه نمی شوند.

علاوه براین کارفرمایان دارای بیش از سه بیمه پرداز، خانوارهایی که بیش از سه سفر خارجی غیرزیارتی داشته اند و گیرندگان تسهیلات بانکی جمعاً به مبلغ بیش از 300 میلیون تومان که در حال بازپرداخت اقساط باشند در لیست یارانه معیشتی جا نمی گیرند.

مهلت ثبت نام در سامانه معیشتی تا 30 دی ماه تمدید شد

همچنین سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی از تمدید مهلت ثبت درخواست در سامانه معیشتی hemayat.mcls.gov.ir برای سرپرستان خانواری که در لیست یارانه بگیران نقدی نیستند؛ اما متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند تا 30 دی اطلاع داد.

منبع: چمدان
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 390

به "شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی ابلاغ شد ، خانوارهایی که بیش از سه سفر خارجی دارند، یارانه نمی گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی ابلاغ شد ، خانوارهایی که بیش از سه سفر خارجی دارند، یارانه نمی گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید