جزئیات ماجرای فروش موزه سینما

به گزارش مجله جهانگیر، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی کشور، هرگونه حدس درباره فروش موزه سینما و فیلمخانه ملی ایران را مردود گفت.

جزئیات ماجرای فروش موزه سینما

به گزارش خبرنگاران، اصغر فارسی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی در مورد حدس های اخیر نسبت به فروش موزه سینما گفت: در پی مصوبه مولدسازی دارایی های دولت که 21 آبان ماه امسال به تصویب شورای عالی هماهنگی مالی سران قوا رسید؛ فهرستی به منظور مولدسازی از اموال و دارایی های وزارت آموزش و پرورش شهر تهران منتشر شده که ذکر نام باغ فردوس در آن، شائبه و نگرانی هایی را برای اهالی سینما، پژوهشگران و علاقه مندان عرصه فرهنگ و هنر ایجاد نموده است.

وی با بیان اینکه فروش ملک موزه سینما به هیچ وجه صحت ندارد، توضیح داد: سند مالکیت تمامی مساحت این ملک در دو بخش موزه سینما و فیلمخانه ملی ایران به نام سازمان سینمایی و امور سمعی بصری است، مضافا اینکه در دولت سیزدهم، موضوع حفظ مجموعه میراث فرهنگی سینمای ایران، توسعه فعالیت های موزه سینما، تکمیل و تجهیز فیلمخانه ملی ایران به صورت ویژه در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

فارسی ادامه داد: بر اساس تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی کشور، پیگیری امور و لزوم حفظ و تکمیل این گنجینه ها (موزه سینما و فیلمخانه ملی ایران) از جمله ماموریت های جدی سازمان سینمایی است و این مراکز همانند نگینی در تاریخ سینمای ایران خواهد درخشید.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی توضیح داد: هرگونه اخبار و حدس پیرامون فروش این دو مجموعه کاملا مردود است و اساسا، صحت ندارد.

هزینه یک خانواده 4 نفره برای رفتن به سینما | قشر میانه نمی تواند ...

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 اسفند 1401 بروزرسانی: 9 اسفند 1401 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1976

به "جزئیات ماجرای فروش موزه سینما" امتیاز دهید

1 کاربر به "جزئیات ماجرای فروش موزه سینما" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ماجرای فروش موزه سینما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید