سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان شمالی برگزار گردید

به گزارش مجله جهانگیر، سومین جلسه استانی ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان شمالی به ریاست استاندار و با حضور دیگر اعضای ستاد در پنجمین روز از سال جدید برگزار گردید.

سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان شمالی برگزار گردید

به گزارش مجله جهانگیر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، در این جلسه استاندار خراسان شمالی با تاکید بر اینکه نگاه ما به موضوع سفر، مهمانی رفتن نیست بلکه ارائه خدمات به مسافران است، گفت: باید آثار مالی خدمات سفر کاملا برای مردم مشهود و معین باشد زیرا اگر سفرهای نوروزی سود و منافعی برای استان نداشته باشد دیگر نباید عنوان خدمات اجرایی سفر را بر آن اطلاق کرد.

محمد علی شجاعی از گردشگری به عنوان یکی از پیشران های مالی یاد کرد و اضافه کرد: باید تا انتها فروردین ماه تمامی هزینه ها، درآمد استان و سایر موارد از سوی دستگاه های اجرایی عضو ستاد خدمات سفر اعلام گردد زیرا گردشگری باید همراه با کسب درآمد باشد.

وی بر اجرای تمام مصوبات ستاداجرایی خدمات سفر استان تاکید نمود و گفت: در بحث اجرای مصوبات باید کلیات کار را کنار گذاشت زیرا این موارد به درد مردم نمی خورد چون شهروندان حق دارند شاهد تحولاتی در شهر خود باشند لذا خروجی اجرای مصوبات بسیار مهم است.

شجاعی به موضوع ارزیابی وزارت کشور از ستادهای اجرایی خدمات سفر استانها اشاره نمود و اضافه کرد: هرساله اردیبهشت ماه، از سوی وزارت کشور تمامی ستادهای اجرایی خدمات سفر استانها مورد ارزیابی قرار میگیرند لذا وضعیت و عملکرد سال جاری این ستاد در مقایسه با سال گذشته باید به مراتب بهتر باشد.

وی با تاکید بر اینکه علاوه بر ارزیابی وزارت کشور ما نیز در سطح استان دستگاه های اجرایی را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد، ادامه داد: اگر در این ارزیابی عملکرد دستگاه اجرایی عضو ستاد خدمات سفر مطلوب نباشد خود مدیر دستگاه مربوطه باید جوابگوی آن باشد لذا در این بخش باید کوشش و عملکرد خوبی را رقم بزنید.

شجاعی عواملی همچون امنیت، ارزانی و نحوه برخورد مردم و مدیران را موجب ماندگاری مسافران در استان دانست و گفت: با آنالیز تمامی عوامل ماندگاری سفر، می توانیم بگوییم آیا استانی مهمان پذیر بوده ایم یا نه؟ لذا در این خصوص نباید فقط شعار داد بلکه باید به تعهدات خود پایبند باشیم.

وی در مورد آمار تصادفات جاده ای نیز توضیح داد: در موضوع تصادفات جاده ای به هیچ عنوان نباید کار را آسان وسهل گرفت بلکه اگر تمامی امکانات و تجهیزات در جاده ها مستقر باشد دیگر شاهد به کار بردن عنوانی همچون جاده مرگ نخواهیم بود.

شجاعی در انتها سخنان خود خطاب به تمامی مدیران عضو ستاد اجرایی خدمات سفر دستور ارائه روزانه گزارش عملکرد و آمار حوزه های مربوطه را داد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 78

به "سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان شمالی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان شمالی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید