در دیدار مکرون و بوریس جانسون چه گذشت؟

به گزارش مجله جهانگیر، خبرگزاری صدا و سیما نوشت: امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس، اظهار داشت، به حمایت از اتحادیه اروپا پایبندیم.

در دیدار مکرون و بوریس جانسون چه گذشت؟

در ابتدای این نشست خبری مکرون روابط میان کشورش با انگلیس را بسیار مناسب خواند و گفت، به تمایل انگلیسی ها برای خروح از اتحادیه اروپا احترام می گذاریم.

مکرون در ادامه گفت: دیدار با جانسون فرصتی برای هماهنگی مواضع دو کشور در بحران های کنونی است.

مکرون دیدار با جانسون پیش از نشست گروه 7 را فرصتی برای هماهنگی مواضع دو کشور در خصوص موضوعات گوناگون از جمله ایران دانست.

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس 24, مکرون در نشست خبری مشترک با بوریس جانسون در کاخ الیزه تاکید نمود انگلیس و فرانسه تعهدات بسیار عمیقی در بسیاری از بحران های کنونی مانند کشورهای ساحل آفریقا, مبارزه با تغییرات آب و هوایی و آموزش دارند که در کنار هم به آنها واکنش نشان می دهیم. همکاری کشورهای ما در این زمینه هیچ گاه انکار نشده است و همیشه مسئله ای اساسی بود.

وی این دیدار در آستانه برگزاری نشست گروه 7 را فرصتی برای هماهنگی مواضع در خصوص این موضوعات دانست.

ابراز امیدواری جانسون به اجرای برگزیت با حصول توافق

نخست وزیر انگلیس ابراز امیدواری کرد خروج این کشور از اتحادیه اروپا همراه با حصول توافق باشد.

به گزارش شبکه تلویزیونی ای پی تی ان ؛ بوریس جانسون که به پاریس سفر نموده است در نشست خبری مشترک با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه گفت: از امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه تشکر می کنم. حضور در پاریس برای من بسیار مایه خشنودی است. با توجه به گفته های شما (مکرون) درباره برگزیت, من می خواهم مستقیما به سراغ این موضوع بروم. می خواهم برای شما - یعنی امانوئل مکرون - و مردم فرانسه به صراحت بگویم که البته من خواستار توافق هستم. به نظر من , می توانیم به توافق دست یابیم . من از گفتگوهای شب گذشته ما در برلین -که با دوستان مشترک خود داشتیم - دلگرم شدم. می دانم که با انرژی , خلاقیت و ممارست می توانیم راهی رو به جلو را برای کلیه فعالیت های تجاری و برای شهروندان مان بیابیم.

بوریس جانسون: انگلیس تا سی و یکم اکتبر از اتحادیه اروپا خارج می گردد

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه, گفت, سی و یکم اکتبر(نهم آبان 1398) چه با توافق یا بدون توافق باید اتحادیه اروپا را ترک کنیم. وی اضافه کرد, دور از موضوع خروج ما از اتحادیه اروپا روابط مشترک میان انگلیس و فرانسه باید تقویت گردد.

امانوئل مکرون نیز در سخنان خود گفت, باید برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که قرار است سی و یکم اکتبر انجام گردد آماده باشیم.

جانسون پس از دیدار با مرکل خواستار توافق است

به گزارش خبرگزاری فرانسه، فرانسه روز پنجشنبه گفت بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس پس از دیدار با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در روز چهارشنبه تشویق شده و خواستار توافق است.

23310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 64

به "در دیدار مکرون و بوریس جانسون چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در دیدار مکرون و بوریس جانسون چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید