خبری از بخشش قبوض گاز نیست ، زمان پرداخت به تعویق افتاد

به گزارش مجله جهانگیر، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: قبوض گاز مشترکین در سه ماه اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت 99 بخشیده نشده؛ بلکه زمان پرداخت به تعویق افتاده است و شهروندان باید قبوض گاز این سه ماه را به صورت تجمعی و یکجا به همراه قبض خردادماه پرداخت نمایند.

خبری از بخشش قبوض گاز نیست ، زمان پرداخت به تعویق افتاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، محمد عسگری سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اقدامات شرکت ملی گاز برای یاری به خانوارها در دوران شیوع کرونا و اجرای قرنطینه خانگی گفت: طبق بخشنامه دولت در پرداخت قبوض گاز شهروندان برای 3 ماه اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت 99 انعطاف پذیری هایی صورت گرفت به گونه ای مردم می توانند فعلا قبوض گاز این 3 ماه را پرداخت ننمایند تا بدین صورت به مدیریت هزینه آنها در شرایط شیوع کرونا یاری گردد.

وی در ادامه گفت: البته این معنای بخشش قبوض 3 ماه ذکر شده نیست بلکه باید در ماه های آینده قبوض این 3 ماه نیز پرداخت گردد. در حال حاضر طبق دستوری که به ما رسیده است شهروندان باید قبوض گاز این سه ماه را به صورت تجمعی و یکجا به همراه قبض خردادماه پرداخت نمایند.

عسگری همچنین اضافه نمود: البته این پیشنهاد نیز مطرح است که قبوض این 3 ماه یکجا پرداخت نگردد و مبلغ آن بین ماه های بعدی تقسیم گردد که تصمیم گیری آن بر عهده دولت است و ما در حال آنالیز آن هستیم.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: با توجه به شرایط بودجه دولت امکان بخشش این قبوض وجود ندارد زیرا بخش زیادی از مبالغ دریافتی از قبوض صرف پرداخت یارانه به مردم می گردد. یعنی درآمد و هزینه دولت در بودجه هر سال معین است که باید بر مبنای آن عمل کرد.

  • پیشنهاد شرکت ملی گاز برای اعطای سوبسید به همه مشترکین

وی با اشاره به اعطای سوبسید به مشترکین گاز در دوران شیوع کرونا گفت: علاوه بر تعویق پرداخت قبوض این 3 ماه، شرکت ملی گاز پیشنهاد دیگری نیز برای حمایت از خانوارها ارائه داد که به تصویب هیئت دولت نیز رسید و بر مبنای این پیشنهاد سوبسید مناسبی به همه مشترکین داده شد.

عسگری در ادامه شرح داد: شیوه تعرفه گذاری قیمت گاز با توجه به فصول سرد و گرم متفاوت است. یعنی در فصول سرد که بازه زمانی آن از 15 مهرماه تا 15 فروردین ماه معین شده است به دلیل اینکه احتیاج مردم به گاز افزایش می یابد، دولت برای حمایت از مردم قیمت گاز را پایین تر از فصول گرم تعرفه گذاری می نماید.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در انتها گفت: در این راستا با توجه به شیوع ویروس کرونا و تداوم کاهش دمای هوا در روزهای اخیر، به پیشنهاد شرکت ملی گاز تاریخ انتهای بازه زمانی فصول سرد از 15 فروردین ماه به 15 اردیبهشت ماه تغییر پیدا کرد و بدین ترتیب مردم تا تاریخ مذکور و در بازه زمانی بیشتری می توانند گاز را به قیمت کمتری مصرف نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 728

به "خبری از بخشش قبوض گاز نیست ، زمان پرداخت به تعویق افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبری از بخشش قبوض گاز نیست ، زمان پرداخت به تعویق افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید