جزئیات پرداخت وام بازسازی برای واحدهای مسکونی در بافت فرسوده ، وام قرض الحسنه ودیعه مسکن در تهران به چه افرادی پرداخت می گردد؟

به گزارش مجله جهانگیر، معاون وزیر راه از پرداخت وام بازسازی واحدهای مسکونی در بافت های تاریخی با سود 23درصدی اطلاع داد و گفت: وام قرض الحسنه ودیعه مسکن به متقاضیان پرداخت می گردد.

جزئیات پرداخت وام بازسازی برای واحدهای مسکونی در بافت فرسوده ، وام قرض الحسنه ودیعه مسکن در تهران به چه افرادی پرداخت می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، محمد آئینی با یادآوری تصویب وام خاص بازسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی و ابنیه واقع در بافت های تاریخی در شورای پول و اعتبار و ابلاغ آن به بانک ها در 24 خردادماه سال جاری، اظهار کرد: بر این اساس تسهیلات بازسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی و ابنیه در بافت های تاریخی در سقف های 360میلیون، 320، 280، 240 و 200 میلیون تومان به ترتیب در شهرهای تهران، شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت، مراکز استان ها، سایر شهرها و روستاها با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار و دوره بازپرداخت حداکثر 5 ساله مشخص شده است.

وی ادامه داد: متقاضیان در طول دوره بازسازی می توانند از تسهیلات ودیعه مسکن برای اسکان موقت با سقف های 100، 70 و 40 میلیون تومان به ترتیب در شهرهای تهران، سایر کلان شهرها و سایر شهرها به شکل قرض الحسنه و بازپرداخت 5ساله استفاده نمایند.

آیینی فرصت های ایجادشده را گام های دولت برای تشویق مردم به نوسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده و ناکارآمد و بعلاوه سکونتگاه هایی پیرامون بافت های تاریخی برشمرد و ابراز امیدواری کرد با این اقدامات نوسازی بافت ها در سراسر کشور سرعت بگیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 تیر 1402 بروزرسانی: 3 تیر 1402 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 2023

به "جزئیات پرداخت وام بازسازی برای واحدهای مسکونی در بافت فرسوده ، وام قرض الحسنه ودیعه مسکن در تهران به چه افرادی پرداخت می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پرداخت وام بازسازی برای واحدهای مسکونی در بافت فرسوده ، وام قرض الحسنه ودیعه مسکن در تهران به چه افرادی پرداخت می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید