جزئیات نجات ساکنان اصفهانی در مجتمع مسکونی 12 واحدی گرفتار آتش

به گزارش مجله جهانگیر، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: ساکنان مجتمع 12 واحدی اصفهان که بر اثر حریق یک دستگاه خودرو در پارکینگ گرفتار آتش و دود شده و امکان خروج از آپارتمان را نداشتند توسط تیم آتش نشانی نجات پیدا کردند.

جزئیات نجات ساکنان اصفهانی در مجتمع مسکونی 12 واحدی گرفتار آتش

جهت دریافت خدمات فضاسازی حیاط با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

محمد شریعتی در گفت وگو با خبرنگار مجله جهانگیر در اصفهان با اشاره به حادثه حریق ساختمان 5 طبقه گفت: ساعت 12 دقیقه بامداد امروز خبر حریق خودرو در پارکینگ مجتمع مسکونی 5 طبقه در خیابان مخابرات به سامانه 125 اعلام شد. به محض دریافت گزارش اکیپ ایستگاه های 6، 18، 16 و 19 به همراه تجهیزات و 2 دستگاه خودروی نردبان، خودروی تخصصی تنفسی به همراه مدیر و افسر کشیک وقت به محل حادثه اعزام شدند.

وی اضافه کرد: این حریق در یک دستگاه خودرو در پارکینگ مجتمع مسکونی 5 طبقه رخ داد و با توجه تراکم جمعیت در نیمه شب تمام ساکنین دچار دود گرفتگی شدند. ساکنان به خاطر وسعت دود امکان خروج به بیرون را نداشتند و هر لحظه نیز احتمال سرایت حریق و رسیدن شعله به طبقه های بالای مجتمع بیشتر می شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان ادامه داد: با توجه به خطرات مرگ بار این حادثه، ناجیان آتش نشانی به 2 اکیپ مجزا تقسیم شدند. اکیپ اول با استفاده از دستگاه تنفسی و لباس مقاوم در برابر حریق، اقدام به جستجو و نجات محبوس شدنگان گرفتار در دود کردند و اکیپ دوم عملیاتی نیز همزمان و با سرعت عمل بالا نسبت به اطفای حریق در همان دقایق ابتدایی اقدام نموده و از سرایت حریق به نقاط دیگر جلوگیری کردند.

وی گفت: خوشبختانه این حادثه هیچ گونه خسارت جانی نداشته است. علت آن نیز توسط کارشناسان پیشگیری از حریق این سازمان تحت آنالیز است.

منبع: تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 656

به "جزئیات نجات ساکنان اصفهانی در مجتمع مسکونی 12 واحدی گرفتار آتش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نجات ساکنان اصفهانی در مجتمع مسکونی 12 واحدی گرفتار آتش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید