تیراندازی افراد مسلح ناشناس به سمت معترضان و نیروهای امنیتی در عراق

به گزارش مجله جهانگیر، همزمان با ادامه اعتراضات در ذی قار، کربلا و بغداد، فرماندهی عملیات بغداد خاطرنشان کرد افراد مسلح ناشناس با سلاح مجهز به صداخفه کن به سمت نیروهای امنیتی تیراندازی نموده اند.

تیراندازی افراد مسلح ناشناس به سمت معترضان و نیروهای امنیتی در عراق

به گزارش مجله جهانگیر، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، فرماندهی عملیات بغداد در بیانیه ای بیان کرد: امروز تحول خطرناکی را به ما گزارش داده اند و آن وجود افراد مسلح ناشناس در بین تظاهرنمایندگان است که از سلاح های مجهز به صدا خفه کن استفاده نموده و به سمت نیروهای امنیتی و تظاهرنمایندگان تیراندازی می نمایند.

در این بیانیه آمده است: نیروهای امنیتی خویشتن داری خود را حفظ نموده و به قواعد درگیری در حمایت از جان تظاهرنمایندگان و تأمین امنیت محل اعتراضات پایبند هستند. ما از تظاهرنمایندگان می خواهیم متوجه این مسئله باشند و با نیروهای امنیتی برای شناسایی این افراد مسلح همکاری داشته باشند.

از سوی دیگر معترضان در استان ذی قار راستا بین المللی به سمت بغداد را بستند و مانع عبور کامیون ها شدند. منابع می گویند یک خط لوله نفت در استان ذی قار منفجر شده است و تیم آتش نشانی برای مهار آتش سوزی به این منطقه رفته اند.

در خیابان السناتر در مرکز کربلا نیز درگیری هایی میان معترضان و نیروهای امنیتی رخ داد. ده ها تن از معترضان در میدان الکیلانی در مرکز بغداد نیز در درگیری با نیروهای امنیتی به خاطر شلیک گاز اشک آور دچار حالت خفگی شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 488

به "تیراندازی افراد مسلح ناشناس به سمت معترضان و نیروهای امنیتی در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیراندازی افراد مسلح ناشناس به سمت معترضان و نیروهای امنیتی در عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید