تورم اروپا منفی ماند

به گزارش مجله جهانگیر، متوسط نرخ تورم کشورهای عضو منطقه یورو منفی ماند.

تورم اروپا منفی ماند

با ما سفر کنید و با کمترین قیمت تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ تورم در 19 کشور عضو منطقه یورو در دوازده ماه منتهی به نوامبر با 0.1 درصد کاهش نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به منفی 0.3 درصد رسید تا نرخ تورم بیش از پیش از سطح دو درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی این منطقه فاصله بگیرد. در سطح اتحادیه اروپا این نرخ به طور متوسط 0.2 درصد بوده که از ماه قبل 0.1 درصد کمتر شده است.

خدمات و مواد غذایی هر دو با تورم 0.36 درصدی پیشتاز گروه های مختلف بوده اند و انرژی نیز با تورم منفی 0.82 درصدی بیشترین تاثیر را در کاهش تورم داشته است. تورم کالاهای صنعتی نیز طی این مدت منفی 0.07 درصد بوده است.

بانک مرکزی اروپا برای پیشبرد اهداف خود دستیابی به تورم دو درصدی را هدفگذاری نموده است و باقی ماندن تورم در چنین سطحی کار کریستین لاگارد، رئیس جدید این بانک را سخت خواهد ساخت. قرار است بانک مرکزی اروپا در هر ماه 20 میلیارد یورو اوراق قرضه دولتی را خریداری کند تا راه را برای تقویت رشد مالی در سطح منطقه یورو هموار کند.

در بین کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین تورم مربوط به لهستان با 3.7 درصد بوده است و پس از این کشور نیز مجارستان و جمهوری چک با 2.8 درصد و رومانی با 1.7 درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم ثبت شده مربوط به یونان با منفی 2.1 درصد بوده است و پس از این کشور، استونی با منفی 1.2 درصد و قبرس با منفی 1.1 درصد قرار دارند.

از طرف دیگر طی این مدت نرخ تورم در بلژیک 0.2 درصد، آلمان منفی 0.7 درصد، فرانسه 0.2 درصد و در ایتالیا صفر درصد اندازه گیری شده است. در بین کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز تورم انگلیس طی این مدت 0.3 درصد و سوییس منفی 2.8 درصد اندازه گیری شده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1152

به "تورم اروپا منفی ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورم اروپا منفی ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید