بزرگترین قیرکش کشور در بندر ماهشهر بارگیری شد

به گزارش مجله جهانگیر، بزرگترین قیرکش کشور با ظرفیت 35 هزار تن به منظور صادرات به سنگاپور بارگیری شد.

بزرگترین قیرکش کشور در بندر ماهشهر بارگیری شد

به گزارش مجله جهانگیر از ماهشهر، فریدون درویش زاده امروز در جمع مجله جهانگیر گفت: بزرگترین کشتی حمل قیر کشور به نام پلانکو ماپوتا در بندر صادراتی ماهشهر بارگیری شد.

وی افزود: این کشتی که 35 هزار تن ظرفیت دارد یکی از 7 کشتی بزرگ حمل قیر دنیا است چون که در دنیا فقط 7 قیرکش ظرفیت بالای 30 هزار تن وجود دارد.

درویش زاده با بیان اینکه شرکت نفت پاسارگاد در سال گذشته فقط از 30 درصد ظرفیت صادرات خود استفاده می کرد و امسال 10 برابر رشد داشته است اعلام نمود: سال گذشته تنها یک کشتی صادراتی داشتیم اما از اول سال تاکنون 66 محموله را صادر کردیم.

مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد اظهار کرد: بارگیری محموله این قیرکش که 21 خدمه دارد در عرض 7 روز انجام شد و محوله آن در این دوره به کشور سنگاپور صادر می شود.

درویش زاده گفت: صادرات شرکت نفت پاسارگاد از 100 هزار تن در سال گذشته به 400 هزار تن رسیده و رشد 4 برابری در صادرات را شاهد بودیم که این اقدامات نیز در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و نام گذاری سال 95 به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اجرا شده است.

وی افزود: برنامه داریم تا در سال آینده با هماهنگی وزارت راه قیر مرغوب را به هر نقطه از کشور که مشتری آن وجود داشته باشد برسانیم و در عرصه بین الملل نیز در حال تدارک شرایطی هستیم که محموله ها را به مشتریان خود در هر نقطه از دنیا تحویل دهیم.

مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد گفت: ما در حال نبرد اقتصادی با دشمن هستیم و نبرد اقتصادی الزامات خاص خود را دارد به همین دلیل تلاش داریم تا با افزایش صادرات کشور به این الزامات پایبند بوده و توان صادراتی کشور را بالا ببریم.

منبع: تسنیم
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 171

به "بزرگترین قیرکش کشور در بندر ماهشهر بارگیری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین قیرکش کشور در بندر ماهشهر بارگیری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید