با ارزش ترین شاسی بلند کامپکت جهان تویوتا نیست!

به گزارش مجله جهانگیر، راو 4 حتی با فروش بسیار زیادش نتوانست عنوان باارزش ترین شاسی بلند کامپکت را از آن خود کند. این عنوان به یک شاسی بلند کامپکت ژاپنی دیگر، یعنی مزدا CX-5 رسید.

با ارزش ترین شاسی بلند کامپکت جهان تویوتا نیست!

عنوان باارزش ترین شاسی بلند کامپکت جهان در سال 2023 به یک شاسی بلند کامپکت ژاپنی، یعنی مزدا CX-5 رسید.

تویوتا راو 4 در سال 2022 بیش از 400 هزار دستگاه فروش داشت تا عنوان پرفروش ترین شاسی بلند در آمریکا را از آن خود کند. علاوه برآن، تویوتا 1،132،000 راو 4 را در سطح بین المللی به فروش رساند که آن را به پرفروش ترین خودرو در جهان تبدیل کرد. شاید تصور کنید عنوان باارزش ترین شاسی بلند کامپکت به مدلی تعلق می گیرد که بیشترین میزان فروش را داشته باشد؛ اما این طور نیست. راو 4 حتی با فروش بسیار زیادش نتوانست عنوان باارزش ترین شاسی بلند کامپکت را از آن خود کند. این عنوان به یک شاسی بلند کامپکت ژاپنی دیگر، یعنی مزدا CX-5 رسید.

باارزش ترین شاسی بلند کامپکت کدام مدل است؟

به گفته نشریه آمریکایی News and World Report، باارزش ترین شاسی بلند کامپکت در سال 2023، مزدا CX-5 است. CX-5 با قیمت اولیه کمی بیش از 26000 دلار، سال هاست که رقیب مستقیم تویوتا راو 4 محسوب می شود؛ بااین حال، ظاهر اسپرت تری نسبت به رقیبش دارد.

چرا مزدا CX-5 یک شاسی بلند کامپکت خوب است؟

نشریه آمریکایی به برخی از نقاط قوت مزدا CX-5 به خصوص پرفورمنس خوب، هندلینگ عالی و شتاب فوری آن اشاره کرده است. جای تعجب ندارد که مزدا با تأکید بر دینامیک رانندگی اسپرت، خود را از رقبای بزرگش مانند تویوتا متمایز کرده است. حتی کراس اوور های کامپکت مانند CX-5 از تنظیمات تعلیق محکم تر و فرمان بهتری نسبت به رقبایی مانند راو 4 برخوردار هستند.

بیشتر مدل های مزدا طی سال های اخیر در بین نسخه های پایین رده و لوکس قرار می گیرند. CX-5 تازه نیز از این قاعده مستثنا نیست و زیبایی ظاهری بیشتری نسبت به رقبای خود دارد. درعین حال مزدا این مدل را با قیمت پایه کمتری نسبت به تویوتا راو 4 عرضه می کند که نقش مهمی در کسب عنوان باارزش ترین شاسی بلند کامپکت از طریق CX-5 دارد.

آیا مزدا CX-5 بهتر از تویوتا راو 4 است؟

مزدا CX-5 ترکیبی از عملکرد اسپرت، طراحی عالی و قیمت منصفانه را ارائه می دهد که در بخش شاسی بلند های کامپکت منحصربه فرد است؛ اما این به معنای فزونی کلی آن نسبت به تویوتا راو 4 نیست.

در مقابل، راو 4 در برطرف کردن طیف گسترده تری از نیاز های راننده عملکرد بهتری دارد. این خودرو در سه نسخه مختلف عرضه می شود که یکی از آن ها نسخه محبوب راو 4 پرایم پلاگین هیبریدی است. فضای داخلی آن جادار و کاربردی است و سبک طراحی تهاجمی آن در بین طرفداران آفرود محبوبیت زیادی دارد. در پایان باید گفت درحالی که می توان CX-5 را باارزش ترین شاسی بلند کامپکت دانست، اما این تویوتا راو 4 است که پرفروش ترین شاسی بلند کامپکت در جهان محسوب می شود.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 25 فروردین 1402 بروزرسانی: 25 فروردین 1402 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1993

به "با ارزش ترین شاسی بلند کامپکت جهان تویوتا نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با ارزش ترین شاسی بلند کامپکت جهان تویوتا نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید