4 نکته طلایی برای گذر از شرایط پاندمی

به گزارش مجله جهانگیر، بیماری همه گیر کووید-19 زندگی روزمره همه ما را دگرگون نموده و باعث ایجاد ترس، بلاتکلیفی، شوک های اقتصادی و از دست دادن گستره زندگی شده است. اما چیز هایی هم هستند که تغییری ننموده اند. در این اوضاع ناآرام اصول کلیدی موفقیت و اخلاق حرفه ای همچنان ارزشمند و کارآمد هستند.

4 نکته طلایی برای گذر از شرایط پاندمی

به گزارش دنیای اقتصاد، مشاغلی که اصول کلیدی را رعایت می نمایند، مشتریان خود را به خوبی می شناسند و با آن ها رابطه نزدیک برقرار می نمایند؛ می توانند از هر بحرانی جان سالم به در ببرند. به شرط آنکه هوشمندانه عمل نمایند و با تغییرات عوامل مالی موثر بر بازار سازگار شوند. پس از شوک اولیه، مهم است که به فراتر از امروز نگاه کنید و کسب وکار خود را هرچه سریع تر تنظیم و سازگار کنید.

کسب وکار هایی که توانسته اند شرایط ایجاد شده در اثر پاندمی را به خوبی مدیریت نمایند؛ این موارد را در سازمان خود رعایت نموده اند.

1) به افراد تیم خود اهمیت بدهید. همواره عظیم ترین سرمایه شما تیم شما است. تیم قوی و وفاداری که واقعا به بیانیه ماموریت سازمان یا رسالت تجاری اعتقاد دارد می تواند سازمان را از هر بحرانی عبور دهد. هدف بیانیه ماموریت، متمرکز کردن و راهنمایی سازمان و همچنین توسعه یک درک مشترک از جهت رسیدن به اهداف سازمان بین همه افراد است.

قبل از هر چیز از کارمندان خود مراقبت کنید. اطمینان حاصل کنید که ایمن و سالم هستند و همه مایحتاج مورد احتیاجشان فراهم است. نمی توان پیش بینی کرد که چه موقع یک بحران دیگر به وجود می آید. اگر شما هوای افراد تیم خود را داشته باشید، هر زمانی که اتفاقی بیفتد آن ها هم پشت شما خواهند بود. یک تیم قدرتمند هر بار برنده می گردد.

2) به حرف مشتریان خود گوش دهید. اطلاعات مشتریان خود را جمع آوری کنید. به طور منظم با آن ها تماس بگیرید و از آن ها بازخورد بگیرید. شما به بازخورد احتیاج دارید تا یاد بگیرید و رشد کنید. اگر واقعا به نظرات آن ها توجه کنید و انتقاد ها را آنالیز کنید و مسائل را رفع کنید، این کار می تواند در بازار رقابتی شما را متمایز کند. بر قدرت روابط مشتری اعتماد کنید، زیرا نقطه قوت کسب وکار شما در مواقع بحرانی خواهد بود.

3) برنامه ریزی کنید، اما انعطاف پذیر باشید. در هر شرایط تجاری، یک برنامه ریزی استراتژیک می تواند نقش اساسی در فعالیت های سازمان داشته باشد. اگر برنامه های خود را در هنگام تغییرات بازار مجدد آنالیز نموده و با آن هماهنگ شوید می توانید به سودآوری برسید.

اگر درست نگاه کنیم متوجه می شویم که برنامه ریزی نداشتن یا برنامه ریزی دقیق نداشتن، به منزله برنامه ریزی برای شکست است. شرایط به وجود آمده در یک بیماری همه گیر یا فاجعه دیگر تفاوتی ندارد. باید برای رسیدن به اهداف سازمان در هر موقعیتی برنامه ریزی مناسبی انجام دهید. اگر برنامه های استراتژیکی در دست اجرا دارید، حتما انعطاف پذیری لازم را برای اجرایی کردن آن داشته باشید تا در بازار رقابتی جلوتر باشید. برنامه های استراتژیک حکم نقشه راه را دارند که سازمان را به سمت اهداف سوق می دهند.

4) به آینده نگاه کنید. همواره به دنبال روش ها و فناوری هایی باشید که می توانند به موفقیت کسب وکار شما در آینده یاری کند. درباره آخرین تحولات مربوط به یک موضوع یا فعالیت خاص نسبت به افراد یا شرکت هایی که با آن ها رقابت می کنید، اطلاعات کسب کنید. یک برنامه تحقیق و توسعه بسیار گسترده یک عامل بسیار مهم در بقای یک شرکت به شمار می آید. سریع واکنش نشان دهید. به دنبال نوآوری ها و راه چاره هایی باشید که به شما امکان می دهد در صورت بروز بحران دیگری، به جای تعدیل نیروهایتان، کار را در محیط های کاری جایگزین ادامه دهید.

اصول راهنما فلسفه گسترده ای است که باور ها و ارزش های شخصی شما را در بر می گیرد و یک سازمان را در حیات خود، بدون در نظر دریافت تغییر در اهداف و استراتژی ها یا نوع کار، راهنمایی می نماید. در چنین شرایطی مهم است که افراد در سازمان اصول راهنما که دربر گیرنده باور ها و ارزش های شخصی در راستای اهداف و استراتژی های سازمان است و همچنین فرهنگ سازمان خود را حفظ نمایند و براساس تجربه کاری و دانش خود آنچه را که صحیح می دانند انجام دهند.

این همه گیری به ما نشان داد که همه چیز قابل تغییر است، ولی در این میان چیز های زیادی هم بدون تغییر مانده اند مانند پشتیبانی از تیم، مشتری مداری، برنامه ریزی، انعطاف پذیری و آینده نگری...

منبع: فرارو
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1028

به "4 نکته طلایی برای گذر از شرایط پاندمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 نکته طلایی برای گذر از شرایط پاندمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید