20 هزار صندلی خالی مقابل کاخ سفید برای ادای احترام به 200 هزار قربانی کرونا

به گزارش مجله جهانگیر، عزاداران برای شرکت در مراسم ملی یادبود قربانیان کووید 19 در مقابل کاخ سفید جمع شدند تا به بیش از 200 هزار تنی که در آمریکا بر اثر ابتلا به کووید 19 جان خود را از دست دادند، ادای احترام کنند.

20 هزار صندلی خالی مقابل کاخ سفید برای ادای احترام به 200 هزار قربانی کرونا

به نقل از شبکه تلویزیونی ان بی سی 12، روز یکشنبه 20 هزار صندلی خالی برای ادای احترام به قربانیان کووید 19 در مقابل کاخ سفید قرار داده شد. این صندلی ها نشانگر کمتر از 10 درصد از تعداد کل آمریکایی هایی بود که جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده اند.

یکی از این صندلی ها به نام کننده راماش کوآزبا 67 ساله بود که حدود دو هفته پیش از برگزاری این مراسم به میزبانی بازماندگان کووید برای تغییر جان خود را بر اثر ابتلا به کووید 19 از دست داد. دختران وی در این مراسم شرکت داشتند.

خواهران کوآزبا که هر دو در زمینه بهداشت فعالیت دارند، تاکید کردند که می خواهند رهبران ملی را به انجام اقدامات بیشتر برای جلوگیری از مرگ و میرهای بیشتر ناشی از این ویروس از جمله اتخاذ یک واکنش بهداشت عمومی سفت و سخت تحت فشار بگذارند. این واکنش تنها به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی محدود نمی شود.

این مراسم یادبود پیش از ابتلای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به ویروس کرونا و بستری شدن در بیمارستان والتر رید برنامه ریزی شده بود.

کشیش ویلیام لامار چهارم، سخنران افتتاحیه این مراسم گفت: رهبران ملی برای شکست این ویروس نه بر منابع سرمایه گذاری کردند و نه توصیه های دانشمندان را در این زمینه به عنوان نمونه قرار دادند. همین امر باعث بحران اقتصادی و نرخ نامتناسب مرگ و میر در میان تمامی جوامع و قومیت ها شده است.

وی افزود: برای رئیس جمهور و تمامی مبتلایان به کووید 19 آرزوی شفا و بهبودی کامل را دارم اما من در مقابل رئیس جمهور و دیگر رهبران که این مساله را جدی نگرفته اند نیز مسئولیتی دارم. دست تمامی افرادی که از انجام اقدامات لازم برای حفاظت از انسان ها امتناع می کنند، به خون آغشته است.

در این مراسم فیلمی نیز از تصاویر و اسامی این 200 هزار قربانی به نمایش گذاشته شد. این فیلم شامل سخنرانی هایی از سوی کنندگان خانواده های این قربانیان نیز بود. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1003

به "20 هزار صندلی خالی مقابل کاخ سفید برای ادای احترام به 200 هزار قربانی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 هزار صندلی خالی مقابل کاخ سفید برای ادای احترام به 200 هزار قربانی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید