تور ارزان یونان: یونان در پی ایجاد تعادل بین گردشگری پایدار و ازدحام بیش از حد گردشگران

به گزارش مجله جهانگیر، یونان هر سال میزبان جمعیت بیشتری از گردشگران از سراسر دنیا است و به همین علت در صد برآمده تا به بین گردشگری پایدار و جمعیت زیاد گردشگران، تعادل برقرار کند.

تور ارزان یونان: یونان در پی ایجاد تعادل بین گردشگری پایدار و ازدحام بیش از حد گردشگران

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

یونان آخرین کشور اروپایی است که کوشش می نماید بین توریستی پایدار و ازدحام بیش از حد توریستان، تعادل برقرار کند، هر چند که متوجه عمق فاجعه شده است. این کشور در امسال انتظار 32 میلیون توریست خارجی را دارد که در مقایسه با 15 میلیون نفری که در سال 2010 به یونان سفر کردند، با 100 درصد افزایش روبه رو خواهد بود.

جزیره کوچک سانتورینی بیش از هر جای دیگری زیر بار این فشار است. این جزیره فقط 76 کیلومتر مربع دارد و طبق گزارش ها، با ترافیک شدید، جمعیت بیش از حد، بالا آمدن سطح آب و افزایش مصرف انرژی دست و پنجه نرم می نماید. در نتیجه مسئولان برای کاهش تعداد بازدیدکننده، برای عبور و مرور کشتی های مسافری به این جزیره محدودیت قائل شده اند. برای کشوری که اخیراً در آستانه ورشکستگی بوده است، سفر توریستان به احتمال زیاد دردسر زیادی برای حفظ شناوری اقتصاد به همراه داشته است.

نیکوس کریزوگلیوس (Nikos Chrysogelos)، سیاستمدار یونانی و فعال محیط زیست می گوید: ما نمی توانیم هر روز پذیرای توریستان بیشتری باشیم. جزایر کوچک با ساکنین کمی که دارند نمی توانند میزبان یک میلیون توریست طی چند ماه باشند. در صورتی که فقط روی تعداد توریستان تمرکز نموده و در پی توسعه مدل پایدارتری از توریستی نباشیم، این خطر وجود دارد که زیرساخت ها آمادگی این حجم از جمعیت را نداشته و به یک فاجعه تبدیل گردد.

یک نفر از هر 5 نفر در بخش توریستی یونان مشغول به کار است و به همین علت ایجاد تعادلی که به نفع ساکنین و همینطور توریستان باشد، موضوع حساسی است.

منبع: کجارو / travelandtourworld.com
انتشار: 1 بهمن 1400 بروزرسانی: 1 بهمن 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1694

به "تور ارزان یونان: یونان در پی ایجاد تعادل بین گردشگری پایدار و ازدحام بیش از حد گردشگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان یونان: یونان در پی ایجاد تعادل بین گردشگری پایدار و ازدحام بیش از حد گردشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید