5 جزیره دیدنی که نادیده گرفته شده اند

به گزارش مجله جهانگیر، جزایر زیادی در سراسر جهان معروفیت جهانی دارند، اما تعدادی هم هستند که با وجود همه زیبایی هایشان دست کم گرفته شده اند. با خبرنگاران باشید.

5 جزیره دیدنی که نادیده گرفته شده اند

در مجموع بیش از 180,000 جزیره روی کره زمین وجود دارد؛ بنابراین، انتخاب برترین و مناسب ترین آن ها برای گذراندن تعطیلات می تواند برای خیلی ها کاری سخت و گاه ملال آور باشد. خوب می دانیم که در خصوص خیلی از این جزایر بسیار مبالغه شده است؛ اما در مقابل، برخی آن چنان که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته اند. این در حالی است که این جزایر نه تنها زیبا و دلفریب اند بلکه در برخی موارد بسیار تماشای تر از جزایر بیشتر شناخته شده هستند.

ملجت؛ کرواسی

در اساطیر یونانی آمده که اودیسه هفت سال تمام را در این جزیره کرواتی مسحور و متحیر سرگردان بود. البته، نمی گردد او را به خاطر این سرگردانی سرزنش کرد. جمعیت ملجت (Mljet) پیوسته رو به کاهش است. به نظر، نسل جوان این جزیره در حال مهاجرت به شهرهای داخلی کرواسی هستند. بخش غربی جزیره با سواحل بسیار زیبا پوشیده است؛ این در حالی است که در سمت شرق جزیره یک پارک ملی تماشای با دو دریاچه آب شور و یک صومعه عجیب و جالب وجود دارد. برای رسیدن به میلجت، بایداز دوبروونیک (از برجسته ترین شهرهای توریستی دریای آدریاتیک) یک ساعتی را در کشتی و روی آب سیر کنید.

نویس؛ کارائیب

مطمئنا نام این جزیره قبلا به گوشتان خورده است، اما ممکن است بیشتر نام برادر بزرگ اش، سنت کیت، شنیده باشید. به عنوان جزیره کوچک تر و کم تر پیشرفته، نویس در اغلب موارد به عنوان یک مقصد گردشگری نادیده گرفته شده است. بخش زیادی از قسمت های دست نخورده و بکر این جزیره از قله نویس، که در بلند ترین نقطه 985 متر ارتفاع دارد، تشکیل شده است. جنگلی انبوه و سرسبز دامنه های کوه تا خط ساحلی را پوشانده است ـ ساحلی بکر با شن های سفید و درخشان.

کو چانگ؛ تایلند

جزیره کو چانگ که اغلب در زیر سایه خواهران جنوبی اش، جزایر ساموی و کو پانگان، نادیده گرفته شده است یکی از شگفت انگیزترین جزایر روی زمین است. با این حال، این جزیره که یکی از بزرگ ترین جزایر تایلند هم است عمدتا خالی از سکنه است - مرکز این جزیره که از ارتفاعات کوهستان تشکیل شده با جنگل های انبوه پوشیده شده است.

همان طور که از نام این جزایر تعیین است، کو به معنی جزیره و چانگ به معنایفیل است؛ بنابراین باید جمعیت قابل ملاحظه ای از فیل های بومی این منطقه در این جزیره باشد. با توجه به آرایش خاص جغرافیایی این جزیره برای بیشتر سلیقه ها و بودجه های مختلف محل اقامتی و سواحل دل انگیز در دسترس همگان واقع شده است؛ هم از نوع استراحتگاه های خصوصی و هم لوکس و مجلل.

منتظر چه هستید؟ تایلند همین نزدیکی است، بار سفر ببیندید و برای تماشا این جزیره شگفت انگیز راهی شوید.

همه چیز درباره تایلند را در این صفحه خواهید دید.

جزایر لاس سیز؛ اسپانیا

بیشتر مردم وقتی در خصوص جزایر اسپانیا فکر می نمایند، به طور اتوماتیک به یاد مهم ترین نقاط گردشگری این کشور ـ ایورکا و ایبیزا ـ می افتند. اما، اسپانیا بیشتر از این ها برای نمایش در دل خود دارد. در اصل، در سال 2007، گاردین جزایر لاس ویس را برای برترین سواحل جزیره ای در دنیا در رتبه اول فهرست خود قرار داد. با این وجود. این جزایر هم چنان دست کم گرفته شده اند. این مجمع الجزایر که در سواحل شمال غربی اسپانیا قرار دارند و با گذر از چندین بندر اسپانیایی قابل دسترسی است.

اینجا سه عددی جادویی است: سه جزیره، با جمعیت رسمی تنها سه نفر، سه هتل و سه رستوران. این جزایر بخشی از پارک ملی اقیانوس اطلس جنوبی هستند و بنابراین منطقه ای محافظت شده است. جزایر لاس سیز بیشتر شبیه منطقه ها استوایی هستند تا جزایر اقیانوس اطلس: شن و ماسه این جزایر پودری و سفید است و دریا به رنگ فیروزه ای روشن. لاس سیز از شاعرانه ترین جزایر دنیا هستند، با کمتر از یک کیلومتر طول و 100 متر پهنا.

ویکس؛ پورتوریکو

شرق پورتوریکو، جزیره ویکس، یکی دیگر از جزایری است که در پس معروفیت همسایه بزرگ تر خود نادیده گرفته شده است. اگر از طبیعت لذت می برید و در پی آرامش هستید، اینجا برترین نقطه برای شما است. تقریبا هیچ تغییر و تحول عمده ای در این جزیره صورت نگرفته است؛ به همین علت زیبایی طبیعی خود را تا حد زیادی حفظ نموده است. همه رستوران ها و هتل ها جدا از هم هستند و هیچ زنجیر ه یا ردیفی از ساختمان ها به چشم نمی خورد و شب ها، در بخش های کم عمق آب طیف مسحور نماینده ای از رنگ ها می درخشد.

منبع: کجارو / wa1.jetcdn.com / insightguides.com
انتشار: 12 خرداد 1401 بروزرسانی: 12 خرداد 1401 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1814

به "5 جزیره دیدنی که نادیده گرفته شده اند" امتیاز دهید

1 کاربر به "5 جزیره دیدنی که نادیده گرفته شده اند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 جزیره دیدنی که نادیده گرفته شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید