گشت و گذار در جنگل؛ عظیم ترین اسرار و سوالات بی پاسخ

به گزارش مجله جهانگیر، فیلم گشت و گذار در جنگل، محصول دیزنی، چندین سوال بی پاسخ دارد که شاید در دنباله احتمالی آن جوابی برایشان پیدا گردد. این فیلم با موضوع پارک موضوعی در سینماها اکران شد و دواین جانسون و امیلی بلانت به ترتیب در نقش کاپیتان فرانک ولف (کاپیتان فرانسیسکو لوپز دهردیا) و گیاه شناس، دکتر لیلی هوتون، ایفای نقش کردند.

گشت و گذار در جنگل؛ عظیم ترین اسرار و سوالات بی پاسخ

هشدار: در ادامه متن، داستان فیلم گشت و گذار در جنگل لو می رود

این اثر به کارگردانی ژائوم کولت سرا، داستان گروهی از مسافران قایقی در رودخانه آمازون را روایت می نماید که در جستجوی عصاره ای مرموز به نام اشک ماه هستند. لیلی به همراه برادرش، مک گرگور (جک وایتهال) می خواهد تا درختی اساطیری را پیدا کند، زیرا معتقد است این درخت دارای قدرت درمانی بی نظیری است که می تواند دنیا را تغییر دهد.

از سال 2004 و پس از پیروزیت قابل توجه فیلم دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه، دیزنی تصمیم گرفت داستان گشت و گذار در جنگل را به یک فیلم بلند تبدیل کند. در سال 2010 هم قرار بود نسخه ای با حضور تام هنکس یا تیم آلن ساخته گردد که میسر نشد. تا این که در سال های 2015 و 2016 رسما اعلام شد که جانسون و بلانت به این پروژه پیوسته اند و بقیه بازیگران هم تا سال 2018 تکمیل شدند. فیلم برداری در همان سال آغاز شد و قرار بود فیلم در سال 2020 در سینماها اکران گردد اما به علت همه گیری ویروس کرونا، دیزنی مجبور شد آن را یک سال به تعویق بیاندازد و در عوض، اکران ترکیبی را انتخاب کرد و آن را در سینماها و اکانت ویژه دیزنی پلاس منتشر نمود.

به طور کلی، فیلم، کمابیش یک داستان کامل ارائه کرد. نفرین فرانک خاتمه شکسته شد، آگیره (گاردگار رامیرز) و افرادش تبدیل به سنگ شدند و شاهزاده یوآخیم (جسی پلمونز) در کوشش برای دست یابی به اشک ماه، کشته شد. لیلی به طور رسمی به اسم استاد در کمبریج آغاز به کار کرد و به همراه مک گرگور، فرانک و پروکسیما، زندگی جدیدی را در لندن آغاز نمودند. همان طور که گفته شد داستان فیلم دارای چندین جای خالی است که احتمالا در دنباله فیلم، پر گردد.

نوک پیکان چگونه به لندن رسیده است؟

در آغاز فیلم، خواهران و برادران هوتون نقشه ای کشیدند تا نوک پیکان (عنصری کلیدی برای پیدا کردن مکان اشک ماه) را از انجمن سلطنتی انسان شناسی و ماجراجویی تهیه نمایند. لیلی تصمیم گرفت خودش آن را به دست آورد و آن را از اتاق های امنیتی که در آن اجازه ورود نداشت، بدزدد. در فیلم نشان داده می گردد که نوک پیکان به وسیله دکتر آلبرت فالز پیدا شده اما معین نشد که چگونه و کجا آن را به دست آورده است.

چرا لیلی این قدر از آب می ترسد؟

در سراسر فیلم، لیلی به اسم یک فرد ریسک پذیر معرفی می گردد که وقتی تصمیم به انجام کاری می گیرد، نمی توان جلوی او را گرفت. مک گرگور بارها اشاره نموده بود که جستجوی اشک ماه خطرات خاص خودش را دارد اما لیلی فقط می خواست به ماموریت خود خواسته اش سرانجام دهد. نکته جالب این است که او از آب می ترسید. برادرش گفت که این موضوع به این علت است که او نمی تواند شنا کند اما با توجه به طبیعت و ذات شجاعانه او، معین نیست که چرا تا به حال این مهارت را یاد نگرفته است. شاید به خاطر یک تجربه بد در گذشته باشد اما مطمئنا دنباله فیلم بیشتر می تواند به رسیدن به پاسخ این سوال یاری کند.

چه اتفاقی برای دختر آگیره افتاد؟

فیلم گشت و گذار در جنگل، دو شخصیت شرور داشت. شاهزاده یوآخیم که یک فرد شیطان صفت بود و می خواست از اشک ماه برای پیروزی در جنگ دنیای اول استفاده کند و قدرت بیشتری به دست آورد و آگیره که نیتی خیر برای جستجوی درخت افسانه ای داشت. همان طور که فرانک به لیلی نشان داد، آگیره در پی درخت بود تا دختر بیمار خود را نجات دهد اما از آن جا که رئیس بومیان منطقه، او را به علت جستجوی پیکان، مورد نفرین قرار داده بود، آگیره و افرادش برای همواره در جنگل گرفتار شده بودند. در ادامه معلوم نمی گردد که باوجود چنین شرایطی برای آگیره، چه اتفاقی برای دختر او افتاده است.

چه اتفاقی برای دختر رهبر قبیله افتاد؟

آگیره پس از این که رئیس قبیله، اسرار اشک ماه را لو نداد، او را با چاقو کشت اما دخترش پیروز شد با فرار از آگیره، نوک پیکان را ایمن نگه دارد. این آخرین باری بود که نوک پیکان در فیلم دیده می شد تا این که بعد ها در لندن جای گرفت. در آخر، معین نیست که چه اتفاقی برای دختر رئیس قبیله پیش آمده است.

چرا فرانک پول ندارد؟

علی رغم کسب و کار ظاهرا پررونق خود به اسم لیدر یک قایق تفریحی، فرانک به تاجر عظیم شهر، نیلو نمولاتو (پل جیاماتی) رجوع می نماید تا از او پول قرض بگیرد. او به قدری بدهکار بود که حتی موتور قایقش، برای مدت کوتاهی توقیف شده بود. با این حال، طبق داستان، او شهرکی را در آن منطقه ساخته است. با توجه به این مسئله، او حداقل باید پول کافی برای یک زندگی راحت و معمولی را داشته باشد و در هر صورت باید توانسته باشد تا الان، پول پس انداز کند، زیرا حداقل چند قرن است که در حال کار کردن است.

فرانک در لندن چه می نماید؟

در سرانجام فیلم، فرانک به لندن نقل مکان کرد. لیلی به وعده اش عمل کرد و تمام دیدنی های شهر را به او و پروکسیما نشان داد. این دقیقا همان سرانجام دلپذیری است که از یک فیلم دیزنی انتظار می رود اما فرانک پس از بازدید از همه مکان های دیدنی، چگونه در لندن باقی می ماند؟ او قرن ها سن دارد و بیشتر زندگی خود را به اسم یک فرد نفرین شده طی نموده است. پس چگونه می تواند یک زندگی عادی و جدا از لیلی داشته باشد؟

آیا آگیره هنوز می تواند برگردد؟

فرانک با قایق خود، رودخانه را مسدود و خود را قربانی کرد و در نتیجه، او، آگیره و افرادش تبدیل به سنگ شدند. لیلی با استفاده از گلبرگ، نه تنها فرانک را زنده کرد، بلکه نفرین او را هم شکست. سپس این قهرمانان، آگیره و افرادش را به حال خود رها کردند اما شاید آگیره و افرادش هم در آینده نجات پیدا نمایند. اگر گلبرگ بر روی فرانک اثر نموده، پس روی آنان هم تاثیر گذار است و شاید کسی به عمد یا تصادفی، آن ها را از این حالت آزاد کند.

لیلی با آخرین اشک های گلبرگ ماه چه کرد؟

کل داستان فیلم درباره انگیزه لیلی برای یافتن اشک ماه بود. پس از گذشت از موانع بی تعداد و داشتن تجربیاتی نزدیک به مرگ، خاتمه توانست آن را پیدا کند و از اولین گلبرگ برای نجات فرانک استفاده کرد و درخت دوباره شکوفه داد تا او بتواند گلبرگ دیگری به دست آورد. بر اساس سخنان مک گرگور به انجمن، لیلی با پیروزیت، گلبرگ افسانه ای را بدست آورد اما معین نیست که دقیقا چه کاری با آن انجام داد. این سوال نقطه عطف خاصی در داستان است و شاید لیلی، فرانک و مک گرگور اسرار بیشتری از درخت را در دنباله فیلم کشف نمایند.

آیا آن ها برای فیلم گشت و گذار در جنگل 2 به آمازون برمی گردند؟

جانسون اسم کرد که صحبت هایی درباره ساخت قسمت دوم انجام شده است و با توجه به سوالات ذکر شده، فیلم، اصلا کمبودی از لحاظ داستان و روایت آن ندارد. سوال این است که آیا آن ها در دنباله فیلم، به آمازون برمی گردند یا ماجراجویی جدیدشان در جایی دیگر رقم می خورد. شاید راحت تر باشد که داستان آگیره و افرادش بار دیگر در فیلم، مورد توجه قرار بگیرد و به آن پرداخته گردد.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1517

به "گشت و گذار در جنگل؛ عظیم ترین اسرار و سوالات بی پاسخ" امتیاز دهید

3 کاربر به "گشت و گذار در جنگل؛ عظیم ترین اسرار و سوالات بی پاسخ" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشت و گذار در جنگل؛ عظیم ترین اسرار و سوالات بی پاسخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید