گردشگری ایران به شکوفایی می رسد

به گزارش مجله جهانگیر، معاون گردشگری گفت: در حوزه گردشگری بین المللی، تعاملات و رفت وآمدهای مختلف گردشگران منجر به برقراری ارتباط بین ملت ها می شود و آنچه تفاوت به نظر می رسد، در گردشگری تبدیل به جاذبه می شود.

گردشگری ایران به شکوفایی می رسد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نشست هم اندیشی مدیران تورگردان بین المللی شب 11 آذر ماه در هتل آزادی تهران با حضور ولی تیموری، معاون گردشگری، دلاور بزرگ نیا مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران، اعضای فراکسیون گردشگری مجلس، رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران و تهران و رئیس واعضای هیات مدیره اتحادیه هتلداران تهران، مدیرکل گردشگری مناطق آزاد کشور و فعالان حوزه گردشگری و 32 تورگردان بین المللی برگزار گشت.

در این نشست ولی تیموری معاون گردشگری با اشاره به اینکه ایران از قدیم الایام جهت تعامل و گفت وگو بین ملل مختلف بوده است، اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران، کشوری امن است که برای تعامل بزرگ فرهنگی با ملت ها تلاش می کند.

او خطاب به تورگردانان بین المللی گفت: عزم ما برای توسعه گردشگری جدی است و با بخش خصوصی برای شکوفایی صنعت گردشگری تعامل داریم.

او ادامه داد: حضور گردشگران بین المللی فرصتی است برای تکمیل زیرساخت ها و در نهایت نیز مردم و گردشگران داخلی می توانند از این زیرساخت های بهره مند شوند.

تیموری گفت: تاکنون گردشگری را در ایران ندیدم که با خاطره خوب از کشورمان نرود و این نشان می دهد که مردم و کشور ما، مقصدی جذاب است که گردشگری در آن نه تنها منافع اقتصادی را در برمی گیرد بلکه به توسعه و مناسبات فرهنگی نیز منجر می شود.

معاون گردشگری خطاب به تورگردانان بین المللی تاکید کرد: واقعیت های ایران را از طریق رسانه های جمعی منعکس کنید و آنچه که از ایران دیده اید و تجربه کرده اید را انتقال دهید چراکه همین پیام برای شناخت کامل از ایران و نشان دادن جامعه پر نشاط امروزی ما کافی است.

در ادامه این نشست جبار کوچکی نژاد، رئیس فراکسیون گردشگری مجلس اظهار داشت: ایران اسلامی در امنیت کامل است و با جاذبه های طبیعی و تاریخی خود در منطقه می درخشد.

او ادامه داد: مجلس شورای اسلامی عزم ویژه ای برای توسعه گردشگری دارد و از وضع قوانین در حوزه گردشگری حمایت می کند.

کوچکی نژاد با اشاره به تنوع طبیعت و غذا در ایران توضیح داد: تنوع غذایی در استان گیلان بسیار زیاد است تا جایی که شهر رشت در یونسکو به عنوان شهر خوراکی ها به ثبت جهانی رسیده است.

در ادامه این نشست تنی چند از تورگردانان نظرات خود را در باره سفر به ایران اظهار داشتند.

حسن انصاری، مدیر عامل هلدینگ گردشگری مارکوپولو برگزارکننده این نشست و فم تور نیز اظهار داشت: زمینه های حضور و برنامه ریزی دعوت از تورگردانان از 6 ماه پیش شروع شد. در این رویداد سعی کردیم که سفری با کیفیت همراه با واقعیتهای ایران را برگزار کنیم و زیبایی های ایران، پتانسیل ها و جابه های مختلف فرهنگی، طبیعی و تاریخی ایران را به آنها نشان بدهیم.

او ادامه داد: این گروه در سفر 10 روزه خود از شهر های قم، کاشان، نطنز،یزد، اصفهان، شیراز، رفسنجان، نایین، کرمان بازدید کردند.

انصاری گفت: این تورگردانان از کشور هایی چون، اسپانیا، مکزیک، فرانسه، آلمان، پرو، ارژانتین،کارستاریکا،برزیل، بلژیک، پرتغال،روسیه، اتریش به ایران سفر کرده اند و مقصد ایران را غنی ،بکر و شگفت انگیز و غیرقابل تصور می دانند.

32 تورگردان مطرح جهان در قالب یک تور با نام آشنایی با زیبایی های ایران و به همت گروه گردشگری مارکوپولو،2 اذر ماه وارد ایران شدندو از شهرهای قم، نطنز، نائین، کاشان، رفسنجان، یزد، اصفهان، شیراز و تهران بازدید کردند و با جاذبه ها و پتانسیل های گردشگری ایران آشنا شدند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 95

به "گردشگری ایران به شکوفایی می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری ایران به شکوفایی می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید