کلیپ های گردشگران آمریکایی از ایران نشان داد فریادهای ترامپ نتیجه عکس داده است

به گزارش مجله جهانگیر، معاون گردشگری کشور گفت: کلیپ های گردشگران آمریکایی درباره ایران، نشانگر این موضوع است که تبلیغات منفی علیه ایران دروغ است و فریادهای ترامپ نتیجه عکس داده است.

کلیپ های گردشگران آمریکایی از ایران نشان داد فریادهای ترامپ نتیجه عکس داده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، دوازدهمین گردهمایی جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی عصر امروز در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

کار راهنمای گردشگری از کار معدن سخت تر است

ولی تیموری معاون گردشگری کشور در این مراسم گفت: ورود بنده به صنعت گردشگری از سال 78 و به عنوان یک راهنما بوده است. بر همین اساس می توانم بگویم که کار راهنما از کار معدن سخت تر است. بخصوص برای راهنمایی که در ایران کار می کند. چراکه راهنمایان گردشگری در ایران 2 شغل را در طول تورها انجام می دهند و هماهنگی های مختلفی که وظیفه راهنما نیست، توسط آنها انجام می شود.

او اضافه کرد: ما به عنوان راهنمایان گردشگران خارجی را با یک نگاه غیر واقعی به ایران وارد می کنیم و با یک نگاه واقعی از ایران خارج می کنیم. این کار به نوعی معجزه راهنمایان گردشگری است. در نتیجه به جرات می توان بگویم که راهنمایان ما از جمله تخصصی ترین همکاران در صنعت گردشگری ما به شمار می آیند.

تیموری در ادامه با اعلام اینکه با توجه به تمام اهمیت های این شغل، راهنمایی را شغل نمی گویند، بیان نمود: این کار به نوعی یک فعالیت به شمار می آید. ما باید بحث را به سمتی ببریم که با چه اتفاق هایی می توان از مزایای این شغل بیشترین استفاده را کرد. هیچ زمان مجلس برای ما شغل تعریف نمی کند، همچنین وقتی ما با وزارت کار درباره بیمه راهنمایان صحبت می کنیم، از ما ساعت کار روزانه می خواهند که بتوانند آن را به عنوان شغل در نظر بگیرند و همین موضوع مشکل اصلی ما به شمار می آید.

معاون گردشگری کشور ادامه داد: در حال حاضر و با شرایط موجود ساعت کاری راهنمایان کم بوده و تعداد آنها زیاد است. به همین دلیل نمی توان از حالا به راهنمایان گردشگری به عنوان شغل نگاه کرد ولی مسیری را پیدا کردیم که با همکاری وزارت کار بتوانیم این مشکل را حل کنیم. البته لازم است توضیح دهم که بخشی از بیمه راهنمایان باید از طریق دفاتر باشد و بخش کوچکی از طریق خودشان تا به این طریق و با همراهی ما مثلثی را تشکیل دهیم و بتوانیم مشکل بیمه راهنمایان را حل کنیم.

چالش ورود فناوری به گردشگری

تیموری با بیان اینکه اکنون ورود فناوری به گردشگری چالشی را وارد حرفه دفاتر مسافرتی کرده است، اظهار کرد: باید پیش بینی روزی را بکنیم که این موضوع وارد حرفه راهنمایان شود تا آن زمان بتوانیم با این چالش کنار بیاییم و آن را به بهترین نحو حل کنیم. چراکه شاید فرایند کار به سمتی برود که استفاده از فناوری جای انسان را بگیرد؛ در نهایت باید به این موضوع فکر کرد و برای آن راه حل پیدا کرد.

اگر مثل بقیه از مسائل بگوییم و اعتراض کنیم به جایی نخواهیم رسید

او در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به مسائل گردشگری عنوان کرد: اگر ما هم بخواهیم از مسائل گردشگری بگوییم، مسائل زیاد است ولی بیاییم و دست به دست هم دهیم و هر کدام یکی از این مسائل را حل کنیم. در شرایط ایجاد شده مسئولان متوجه شده اند که گردشگری می تواند مسائل اقتصادی را تا حد زیادی حل نماید. در این شرایط اگر ما هم بخواهیم مثل بقیه شروع به اعتراض کنیم و از مسائل بگویم، به جایی نخواهیم رسید.

معاون گردشگری کشور با بیان اینکه اکنون وقت این است که کاری کنیم که حرفه ما به عنوان یک اولویت کشور مطرح شود، اظهار کرد: اکنون وقت آن است که یک جریان سازی در گردشگری اتفاق بیفتد. چراکه در این شرایط می توان مطالبات مختلف را پیگیری کرد و به نتیجه رسید. در نهایت اگر کنار هم باشیم، می توانیم این مسائل را نیز حل کنیم.

رضایت گردشگران هنگام خروج از ایران نشان دهنده کاربلد بودن خانواده گردشگری است

تیموری اضافه کرد: اینکه گردشگران راضی از ایران می روند، نشان می دهد که خانواده گردشگری کار خود را بلد است. ولی برای بهتر شدن شرایط و تغییر تصویر ایران باید دستگاه های دیگر هم در این راه به ما کمک کنند.

معاون گردشگری کشور در بخش دیگری از صحبت هایش بیان نمود: برای بهتر شدن وضعیت راهنمایان باید کاری کنیم که تایم های فصلکشور بالا رود که بخش مهمی از آن به تغییر فرهنگ سفر مربوط می شود. باید سفرهای با برنامه ریزی را در فرهنگ سفر مردم جا بیاندازیم تا به این صورت مسائل بسکمک حل شود. به نوعی اگر تور برنامه ریزی شده عملی شود و آن زمان کسی از راهنما استفاده نکنند، ما هم پیگیری کرده و از این موضوع جلوگیری می کنیم. سفرهای برنامه ریزی شده به نفع همه متولیان کردشگری و مردم بوده و بسکمک از مسائل دیگر را حل می کند.

کلیپ های گردشگران آمریکایی از ایران نتیجه عکس فریادهای ترامپ؛ نوید سال بهتر برای گردشگری

تیموری اضافه کرد: ما امسال نسبت به سال گذشته قطعاً فصل های بین المللی گردشگری پررونق تری را خواهیم داشت و به نوعی وارد فضای جدیدی خواهیم شد. به نوعی باید بگویم که فریادهای آقای ترامپ نتیجه عکس داده و کلیپ هایی که گردشگران آمریکایی که درباره ایران گفتند نشانگر این موضوع است. آنها به صراحت اعلام کردند که صحبت ها منفی درباره ایران دروغ است. به این صورت این نوید را می دهیم که ما امسال فصل بهتری را به نسبت قبل خواهیم داشت.

منبع: میراث آریا
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 100

به "کلیپ های گردشگران آمریکایی از ایران نشان داد فریادهای ترامپ نتیجه عکس داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیپ های گردشگران آمریکایی از ایران نشان داد فریادهای ترامپ نتیجه عکس داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید