پیغام تبریک استاندار سمنان در پی ثبت جهانی جنگل های هیرکانی

به گزارش مجله جهانگیر، استاندار سمنان، در پیامی ثبت جنگل های هیرکانی را در چهل و سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو به عنوان اولین اثرجهانی ثبت شده استان سمنان به تمامی مردم استان سمنان تبریک گفت.

پیغام تبریک استاندار سمنان در پی ثبت جهانی جنگل های هیرکانی

به گزارش خبرنگاران، در پیغام علیرضا آشناگر استاندار سمنان آمده است:

ثبت جهانی جنگل های هیرکانی، به عنوان اولین اثر ثبت شده از استان سمنان در فهرست میراث جهانی در چهل و سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو آذربایجان واقعه ای تاریخ ساز برای مردم متمدن و طبیعت دوست استان سمنان است.

بی تردید این خطه وسیع از خاک پاک ایران اسلامی که بخش گسترده ای از آن علاوه بر چهار استان دیگر در استان سمنان نیز واقع شده است، ظرفیتی بسیار عظیم از زیست بوم 296 گونه پرنده و 98 گونه پستاندار است که ده ها گیاه بومی درختی و بوته ای را در خود جای داده و می تواند به عنوان یکی از پتانسیل های مهم گردشگری در سطح استان سمنان، بیش از پیش در منظر جهانی خودنمایی کند.

پرواضح است که ثبت این اثر ارزشمند علاوه بر محافظت و نگهداری و معرفی در سطح جهانی به عنوان هدف اصلی در صنعت گردشگری نیز به عنوان نوعی تبلیغات جهانی مؤثر مورد استفاده قرار می گیرد و امید است پس از ثبت جهانی این اثر ماندگار، شاهد توقف نابودی جنگل و حفظ و حراست بیشتر از این نعمات ارزشمند الهی باشیم.

ضمن تبریک این رخداد میمون و مبارک به مردم عزیز ایران اسلامی و به ویژه مردم شریف استان سمنان، بدین منظور برخود لازم می دانم از تلاش دکتر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، مدیران و کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان و تمامی عزیزانی که به منظور ثبت این اثر ملی تلاش نمودند صمیمانه قدردانی و تشکر نمایم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 20

به "پیغام تبریک استاندار سمنان در پی ثبت جهانی جنگل های هیرکانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام تبریک استاندار سمنان در پی ثبت جهانی جنگل های هیرکانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید