واریز شهریه دانشجویان تحت پوشش بهزیستی به حساب بانکی شان

به گزارش مجله جهانگیر، تهران (پانا) - رئیس سازمان بهزیستی کشور توضیحاتی درخصوص واریز شهریه دانشجویان سازمان بهزیستی به حساب بانکی آنها ارائه داد.

واریز شهریه دانشجویان تحت پوشش بهزیستی به حساب بانکی شان

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش ایسنا، وحید قبادی دانا در این باره گفت: شهریه دانشجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی که در نیمسال اول سال تحصیلی 1399-1400 مشغول به تحصیل هستند، به حساب بانکی این دانشجویان واریز شد.

به گفته وی، این دانشجویان در دانشگاه آزاد، دانشگاه پیغام نور، دانشگاه های غیرانتفاعی، علمی کاربردی، دانشگاه های دولتی شبانه، آموزشکده فنی و حرفه ای، مجازی، پردیس بین الملل و یا در حوزه مشغول به تحصیل هستند که این تعداد بیش از 10 هزار نفر از دانشجویان را شامل می گردد.

بنابر اظهارات وی، در مجموع مبلغ 170 میلیارد ریال به عنوان شهریه کامل این افراد به حساب بانکی آنها واریز شد.

قبادی دانا همچنین اظهار داشت: حدود نیمی از این افراد را، افراد دارای معلولیت و فرزندان سازمان بهزیستی تشکیل می دهد و نیمی دیگر را زنان سرپرست خانوار و فرزندان آنها تشکیل می دهد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: خصوصیت پرداخت این دوره این است که شهریه به صورت الکترونیکی به طور کامل بر روی کارت بانکی افراد پرداخت شده و باتوجه به تشکیل سامانه دانشجویان سازمان بهزیستی و در شرایط کرونایی، این امکان برای ما فراهم و باعث شد که شهریه ها سریعتر و دقیق تر برای ثبت نام در دانشگاه به دستشان برسد و شان و منزلت اجتماعی آنها نیز بیش از پیش حفظ خواهد شد.

وی گفت: خصوصیت دیگر این دوره این است که شهریه دانشجویی برای فرزندان افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید نیز لحاظ شده و همچنین پرداخت شهریه فارغ از دهک های درآمدی خانواده دانشجویان و همچنین فارغ از شدت معلولیت شده است. گفتنی است که طبق ماده 9 قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، ما موظف هستیم که شهریه دانشجویانی که دارای معلولیت متوسط، شدید و خیلی شدید هستند و در دهک درآمدی یک تا 7 قرار دارند را به طور کامل پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: پرداخت شهریه مابقی افراد دارای معلولیت؛ افرادی که دارای معلولیت خفیف و یا در دهک های 8،9 و 10 درآمدی قرار دارند پس از تامین اعتبار و به میزانی که در هرسال بودجه اقتضا می نماید، (بخشی از شهریه ها) می تواند قابل پرداخت باشد که در این دوره با تامین اعتبار و با حمایت دولت و سازمان برنامه و بودجه، سازمان این توان را پیدا کرد که برای سایر گروه های هدف نیز این شهریه را به طور کامل پرداخت کند.

قبادی دانا اضافه نمود: البته مدارک بخشی از دانشجویان به طور کامل در سامانه ثبت نشده و یا دارای ایراداتی بوده؛ براین اساس مجددا سامانه دانشجویان سازمان به مدت دو هفته باز و قابل استفاده برای تصحیح و تکمیل اطلاعات شخصی و حساب بانکی آنها می گردد.

وی اظهار داشت: همچنین بعضی از افراد مدارکشان تکمیل نبوده و یا دارای نواقصی بوده و یا به طور کامل بر روی سامانه ثبت نشده است فرصت دو هفته ای خواهند داشت تا مدارک خود را کامل نمایند و برای افرادی که مدارکشان تکمیل می گردد مبالغ شهریه برایشان پرداخت خواهد شد.

قبادی دانا گفت: همچنین افرادی که در دانشگاه های دولتی تحصیل می نمایند و تحت پوشش بهزیستی هستند یاری هزینه تحصیلی به عنوان تشویق برای آنها نیز واریز خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت که از روز شنبه به مدت دو هفته سامانه دانشجویان سازمان بهزیستی برای تصحیح و تکمیل اطلاعات افرادی که به دلیل عدم تکمیل کامل اطلاعات، شهریه ترم جاری بر روی کارت بانکی شان شارژ نشده باز خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود و با بیان اینکه در گذشته دانشجویانی که در دانشگاه های غیردولتی تحصیل می کردند به آنها به صورت دستی نامه داده می شد و مکاتبه صورت می گرفت تا ثبت نام انها صورت گیرد و سپس مبالغ شهریه به استانها و به وسیله استانها به دانشگاههای مربوطه ارائه می شد، گفت: این باعث می شد که شفافیت کار و سرعت و دقت کار کم گردد و مواردی وجود داشت که پول توسط سازمان بهزیستی به استانها واریز می شد و بین راه به دلیل تاخیری که ایجاد می شد برای دانشجویان ما در دانشگاه ها مشکل پیش می آمد.

جهت ایجاد شفافیت بهتر و تسریع و افزایش دقت کار و صیانت از صندلی اجتماعی و شان دانشجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی، پرداخت الکترونیکی در دستور کار نهاده شد. سامانه ای تشکیل شد و از این پس همه دانشجویانی که تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند و شرایط لازم را دارند، می توانند برای دریافت شهریه دانشگاه خود در سامانه دانشجویان سازمان بهزیستی ثبت نام نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کوشش می کنیم که برای ترم های آینده در ابتدای ترم مبالغ شهریه پرداخت گردد برای دانشجویان بی بضاعتی که توان اقتصادی هم ندارند بتوانند با دغدغه کمتری تحصیل خود را ادامه دهند. این فعالیت ها در راستای توانمندسازی جامعه هدف سازمان بهزیستی است و این افراد با ادامه تحصیل در دانشگاه ها این امکان برایشان فراهم می گردد.

وی تاکید نمود: در بخش دوم پرداخت ها که در دو هفته آینده انجام می گردد، یاری هزینه تشویقی تحصیلی برای دانشجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی که در دانشگاه های دولتی تحصیل می نمایند نیز واریز خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1218

به "واریز شهریه دانشجویان تحت پوشش بهزیستی به حساب بانکی شان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز شهریه دانشجویان تحت پوشش بهزیستی به حساب بانکی شان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید