مسائل سلامت روان، همه گیری بعدی پس از بحران کووید-19

به گزارش مجله جهانگیر، نتایج یک بررسی نشان می دهد: پس از بحران کووید-19 مسائل سلامت روان همه گیری بعدی است که جهان با آن روبرو خواهد بود.

مسائل سلامت روان، همه گیری بعدی پس از بحران کووید-19

براساس مطالعه ای که توسط مؤسسه بهداشت جهانی بارسلونا منتشر شده، مسائل سلامت روان ناشی از بحران جهانی بیماری کووید-19 همه گیری بعدی است که جهان با آن روبرو خواهد بود.

محققان اظهار داشتند: سلامت روان افراد به طور همزمان توسط چندین مکانیسم مورد حمله قرار گرفته و اقدامات فوری برای مقابله با این مشکل لازم است. هزینه های اقتصادی جهانی ناشی از مسائل سلامت روان به یک تریلیون دلار در سال رسیده است و 85 درصد از مبتلایان به اختلالات روانی در کشورهای فقیر و با درآمد متوسط، قادر نیستند خدمات درمانی دریافت کنند که موجب بحران جهانی بی سابقه ای می شود.

به گفته محققان، بیماری کووید-19 نه تنها سلامت روان بلکه اهداف شخصی، پویایی خانواده و نقش آنان در ثبات کاری و اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده است. همچنین از دیگر عواملی که این بحران را تشدید کرده می توان به تغییر نقش های خانوادگی، خشونت خانگی، انزوا، تنهایی، غم و اندوه ناشی از دست دادن خانواده یا دوستان، اضطراب عمومی، فرسودگی شغلی و استرس پس از حادثه اشاره کرد.

همچنین در این مطالعه آمده است که سیستم عصبی مرکزی و محیطی بین 30 تا 60 درصد بیماران مبتلا به کووید-19 تحت تاثیر قرار گرفته که منجر به بروز مسائل مختلفی می شود. روان آشفتگی شایع ترین و حادترین سندرم عصبی-روانپزشکی است که در بیماران مبتلا به کووید-19 مشاهده می شود و پس از آن اختلال افسردگی و اضطراب مشاهده می شود، این در حالیست که افسردگی و خستگی اختلالهایی است که برای مدت طولانی تر ادامه پیدا می کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از بیزینس اینسایدر، کارشناسان موسسه بهداشت جهانی بارسلونا خواستار راهکارهای مراقبت های اجتماعی برای مقابله با مسائل ناشی از بیکاری، از دست دادن اعضای خانواده یا دوستان و احساس تنهایی شدند.

منبع: همگردی
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1342

به "مسائل سلامت روان، همه گیری بعدی پس از بحران کووید-19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل سلامت روان، همه گیری بعدی پس از بحران کووید-19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید