مشتاقی: متخلفین جایی در تیم ملی ندارند، کشتی در هفتم تیر باخت!

به گزارش مجله جهانگیر، عضو شورای فنی کشتی فرنگی با بیان اینکه برخی کشتی گیران با رفتارهای خود به کشتی به عنوان ورزش پهلوانی خدشه وارد کردند گفت: این نفرات نباید جایی در تیم ملی داشته باشند.

مشتاقی: متخلفین جایی در تیم ملی ندارند، کشتی در هفتم تیر باخت!

بهرام مشتاقی در گفت و گو با مجله جهانگیر، درباره مباحث مطرح شده در جلسه شورای فنی کشتی فرنگی اظهار کرد: با توجه به برگزاری رقابت های مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی اسامی اولیه کشتی گیران برای دعوت به اردوی تیم ملی مشخص شد. اسامی نهایی تیم ملی برای حضور در بازی های آسیایی و مسابقات جهانی مانند همیشه 15 روز مانده به آغاز این رقابت ها نهایی و اعلام می شود بنابراین حضور هیچ کشتی گیری در ترکیب تیم ملی قطعی نیست و اسامی اعلام شده فقط می توانند در اردوی تیم ملی حاضر شوند.

عضو شورای فنی کشتی فرنگی اضافه نمود: قصد داریم همه کشتی گیران دعوت شده را به 2 تورنمنت بین المللی تا پیش از آغاز بازی های آسیایی اعزام کنیم تا پس از مشاهده نحوه عملکرد و نتیجه گیری آن ها و همچنین وضعیتشان در تمرینات، لیست نهایی تیم ملی را اعلام کنیم. بازی های آسیایی برای ما و ورزش ایران بسیار مهم است و نمی توانیم در انتخاب نفرات ریسک کنیم.

وی با تاکید بر کار سخت کشتی ایران در بازی های آسیایی اندونزی گفت: بازی های آسیایی برای ما و ورزش ایران رویداد بسیار مهمی است و نمی توانیم در انتخاب نفرات تیم ملی ریسک کنیم. ما فقط 6 وزن در این رقابت ها داریم و با توجه به حضور کشورهایی مانند ژاپن، کره جنوبی، قرقیزستان، قزاقستان و کره شمالی، کار بسیار سختی در پیش داریم. ما حداقل 3 مدال طلا از این بازی ها می خواهیم و اگر نتوانیم به این نتیجه برسیم برای ما خیلی افت دارد. بنابراین سعی می کنیم کشتی گیرانی را انتخاب کنیم که توانایی رسیدن به نتیجه ای در شان کشتی ایران را داشته باشند.

مشتاقی در ادامه گفت و گو با مجله جهانگیر، در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است نفرات دیگری نیز در آینده به این لیست اضافه شوند، گفت: مطمئنا این اتفاق نخواهد افتاد. ترکیب تیم ملی برای حضور در بازی های آسیایی و مسابقات جهانی از بین نفرات اعلام شده خواهد بود. اگر منظورتان متخلفین مرحله نهایی انتخابی تیم ملی است قاطعانه می گویم کشتی گیر خاطی و متخلف که به شان و جایگاه کشتی به عنوان ورزش پهلوانی در محضر مردم آسیب زده است باید برود دنبال کارش و جایی در تیم ملی ندارد. ما با کشتی گیران خاطی در هر سطحی برخورد می کنیم حتی اگر 6 طلای المپیک داشته باشد. کشتی گیری که 10 مدال جهان و المپیک هم داشته باشد اما اخلاق و منش پهلوانی نداشته باشد فایده ای ندارد.

وی گفت: بنده به عنوان بهرام مشتاقی به این معتقدم که افراد خاطی نباید جایی در تیم ملی داشته باشند.کاری هم به کسی ندارم اما شان کشتی باید حفظ شود و نباید بخاطر یک مدال که آیا بدست بیاوریم یا نه، به حیثیت کشتی خدشه وارد کنیم. به اعضای شورای فنی هم اعلام کردم اصلا از مردم بپرسید که درباره این افراد چکار کنید و بعد ببینید مردم چه می گویند!

عضو شورای فنی کشتی فرنگی اضافه نمود: من زیر بار این نمی روم که این افراد هر کاری می خواهند بکنند و بعد هم وارد تیم ملی شوند. در همین چند روزه مردم وقتی ما را در خیابان می بینند می پرسند پس شورای فنی چه کاره است؟ نمی توانم جواب مردم را بدهم. در جلسه شورای فنی هم اعلام کردم آقایان کشتی در هفتم تیر مغلوب شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 524

به "مشتاقی: متخلفین جایی در تیم ملی ندارند، کشتی در هفتم تیر باخت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشتاقی: متخلفین جایی در تیم ملی ندارند، کشتی در هفتم تیر باخت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید