روز طلایی کشتی فرنگی با چاشنی ناداوری، حسرت طلا بر دل عبدولی ماند

به گزارش مجله جهانگیر، به گزارش خبرنگاران به اینچئون، رقابتهای کشتی فرنگی بازیهای آسیایی کره جنوبی صبح امروز با پیکار مدعیان اوزان 71 ، 80 و 98 کیلوگرم آغاز شد که تیم ایران سعید عبدولی، حبیب الله اخلاقی و مهدی علیاری را به میدان فرستاد.

روز طلایی کشتی فرنگی با چاشنی ناداوری، حسرت طلا بر دل عبدولی ماند

در وزن 71 کیلوگرم سعید عبدولی بخت اول کسب مدال طلای تیم ملی کشتی فرنگی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل ماکسات یرژپوف از قزاقستان با نتیجه 4 بر یک به برتری دست یافت. وی در مرحله نیمه نهایی رودرروی جی هیون جونگ از کره جنوبی قرار گرفت که در وقت اول این مبارزه حریف را ضربه فنی کرد، اما با اعتراض مربی حریف و بازبینی فیلم مبارزه با نتیجه 6 بر 4 ادامه پیدا کرد. در وقت دوم نیز حریف کره ای به کمک داوران توانست یک فن چهار امتیازی بزند و نتیجه مبارزه 8 بر 6 شود.

به دنبال این اتفاق حسن بابک به رای داوران اعتراض کرد اما مورد قبول واقع نشد و یک امتیاز دیگر به حریف کره ای دادند تا نتیجه 9 بر 6 شود و در نهایت تلاش عبدولی به جایی نرسید و نتوانست به فینال راه پیدا کند. اما سعید عبدولی به رغم شکستگی شست دست و شوک روحی دیدار نیمه نهایی، در دیدار رده بندی وزن 71 کیلوگرم کشتی فرنگی بازیهای آسیایی خوش درخشید و توانست یاداو از هند را با نتیجه 6 بر صفر شکست دهد و مدال برنز این بازی ها را کسب کند.

در وزن 80 کیلوگرم، اما حبیب الله اخلاقی به عنوان نخستین مرد طلایی کشتی فرنگی در این بازیها خوش درخشید. وی در نخستین دیدار خود حریفی از قطر را برد و در نیمه نهایی توانست با شکست حریفی از ازبکستان راهی فینال شود. اخلاقی در فینال هم رو درروی تسوکاسا تسوروماکی از ژاپن نفر دوم بازیهای آسیایی گوانجو ایستاد و توانست با نتیجه 5 بر یک بر حریف غلبه کرده و نخستین طلای کشتی فرنگی ایران در این بازی ها را بنام خود ثبت کند.ضمن اینکه مدال طلای اخلاقی، سیزدهمین طلای کاروان ورزشی ایران هم محسوب شد.

در وزن 98 کیلوگرم هم مهدی علکمک به میدان رفت که از همان ابتدا می شد حدس زد او دومین مرد طلایی کشتی فرنگی است. علکمک پس از استراحت در دور اول، در دور دوم نوزات صالح از سوریه را با نتیجه 9 بر 2 شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی نیز مقابل یرولان ایسکاکوف از قزاقستان قهرمان و نایب قهرمان آسیا با نتیجه 3 بر یک به برتری دست یافت و راهی دیدار پایانی شد. فرنگی کار شهرکمک تیم ملی ایران در دیدار فینال وزن 98 کیلوگرم نیز عالی ظاهر شد و توانست ژائو دی از چین را با نتیجه 8 بر صفر شکست داده و طلای این بازی ها را بر گردن آویزد. علکمک در کمتر از 2 دقیقه توانست با 4 بارانداز متوالی، از حریف چینی 8 امتیاز جلو افتاده و با ضربه فنی، در این کشتی به پیروزی دست یابد.

بدین ترتیب علکمک به عنوان دومین فرنگی کار طلایی تیم ملی کشتی ، چهاردهمین مرد طلایی کاروان ورزشی ایران نیز لقب گرفت.

این در حالیست که فرنگی کاران اوزان 66، 75، 85 و 130 کیلوگرم نیز از ساعت 7:30 صبح فردا (چهارشنبه) به وقت تهران در سالن دو وون به مصاف هم می روند که طی آن افشین بیابنگرد، پیام بویری، مجتبی کریم فر و بشیر باباجان زاده از ایران به میدان خواهند رفت.

بر این اساس رده بندی کامل انفرادی رقابتهای چهار وزن نخست کشتی فرنگی بازیهای آسیایی به شرح زیر است:

59 کیلوگرم: 1- کوهی هاسه گاوا (ژاپن) 2- وون چول یون (کره شمالی) 3- کی تیان (چین) و آلمات کبیسبایف (قزاقستان) 5- جیون یونگ کیم (کره جنوبی) و احمدجان محموداف (ازبکستان)

71 کیلوگرم: 1- جی هیون جونگ (کره جنوبی) 2- دلشادجان توردیف (ازبکستان) 3- سعید عبدولی (ایران) و شرمت پرمانوف (ترکمنستان) 5- کریشکانت یاداو (هند) و تسوتومو فوجیمورا (ژاپن)

80 کیلوگرم: 1- حبیب اله اخلاقی (ایران) 2- تسوکاسا تسوروماکی (ژاپن) 3- بسیکی سالدادزه (ازبکستان) و جاناربک کنجیف (قرقیزستان) 5- جعفر خان (قطر) و محمد الکاهالی (یمن)

98 کیلوگرم: 1- مهدی علکمک (ایران) 2- دی ژیائو (چین) 3- یرولان ایسکاکوف (قزاقستان) و نوریکاتسو سایکاوا (ژاپن) 5- نوزات صالح (عراق) و ارسلان صفر ممدوف (ترکمنستان)

ضمن اینکه به دلیل سهمیه 7 نفری هر کشور در رقابتهای کشتی بازیهای آسیایی، تیم ایران در وزن 59 کیلوگرم نماینده نداشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 133

به "روز طلایی کشتی فرنگی با چاشنی ناداوری، حسرت طلا بر دل عبدولی ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز طلایی کشتی فرنگی با چاشنی ناداوری، حسرت طلا بر دل عبدولی ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید