مجادله ایلان ماسک و برنی سندرز بر سر مالیات ثروتمندان

به گزارش مجله جهانگیر، ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا روز یکشنبه به مجادله لفظی با برنی سندرز سناتور چپگرای آمریکایی بر سر دریافت مالیات عادلانه از شهروندان ثروتمند پرداخت.

مجادله ایلان ماسک و برنی سندرز بر سر مالیات ثروتمندان

سندرز دیروز با ارسال پیامی در توئیتر نوشت: ما باید بخواهیم تا افراد فوق العاده ثروتمند سهمی عادلانه از ثروتشان را بپردازند. ایلان ماسک در واکنش به سندزر و با هدف تمسخر سن و سال وی که 80 ساله است در توئیتر پاسخ داد: من داشتم فراموش می کردم که تو هنوز زنده هستی!

ایلان ماسک که اندازه ثروتش از یک تریلیون دلار هم فراتر رفته پیش از این اندازهی از سهام خود در تسلا را به ارزش 6.9 میلیارد دلار واگذار کرده است. وی در توئیت دیگری در این زمینه خطاب به سندرز نوشت: از من می خواهی تا سهام بیشتری را بفروشم برنی؟ فقط لغتش را بگو.

توئیت سندرز در شرایطی ارسال شده که دولت آمریکا در تلاش برای افزایش اندازه مالیات دریافتی از افراد فوق العاده ثروتمند در این کشور است. دموکرات های سنای آمریکا در پی اجرای طرحی برای دریافت مالیات از سهام و دیگر دارایی های قابل مبادله افراد ثروتمند هستند. هدف از این کار تأمین هزینه های اجرای طرح جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به منظور صرف هزینه برای ارتقای کیفیت زندگی مردم و بازسازی زیرساخت های ایالات متحده است.

یک هفته پیش، ماسک توییت کرد اگر کاربران توئیتر فروش سهام از طریق وی را تأیید کنند، او 10 درصد از سهام خود را می فروشد.حدود 57.9 درصد از کاربران به فروش سهام رأی دادند و وی این فرایند را آغاز کرد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1653

به "مجادله ایلان ماسک و برنی سندرز بر سر مالیات ثروتمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجادله ایلان ماسک و برنی سندرز بر سر مالیات ثروتمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید