سیاست حفظ ارزش پول ملی با قدرت دنبال می شود

به گزارش مجله جهانگیر، رییس جمهور گفت: در شرایط رو به بهبود اقتصادی، دولت حفظ ارزش پول ملی و کمک به تولید ملی و رشد اقتصادی کشور را با قوت دنبال می کند.

سیاست حفظ ارزش پول ملی با قدرت دنبال می شود

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در یکصد و هفتاد و نهمین جلسه ستاد هماهنگی مالی دولت با اشاره به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت: سیاست پرآسیب و نادرست دولت آمریکا در سه سال اخیر، نه تنها توسط مردم سراسر جهان تقبیح شد، بلکه در انتخابات اخیر از سوی مردم این کشور نیز با مخالفت روبرو شد. اینک فرصتی برای دولت آینده امریکا پیش آمده است که اشتباهات گذشته را جبران کند و با احترام به قواعد جهانی، به راستا پایبندی به تعهدات بین المللی، بازشود.

رییس جمهور افزود: جمهوری اسلامی ایران، همواره به تعهدات خود درصورت رعایت مسئولانه از سوی همه اطراف تعهد، پایبند بوده و تعامل سازنده با جهان را راهبرد خود می داند.

روحانی با تاکید بر پیروزی مقاومت ملت ایران در جنگ مالی تحمیل شده توسط دولت آمریکا، گفت: مردم ایران با مقاومت قهرمانانه خود در برابر جنگ تحمیلی مالی، اثبات کردند که سیاست فشار حداکثری امریکا محکوم به شکست است.

رییس جمهور شرح داد: اینک زمان آن است که در سایه همکاری و هم افزایی ایران و همسایگان، شاهد ارتقاء امنیت و توسعه در منطقه باشیم و راستا ثبات و رشد مالی کشور، با قوت و سرعت هرچه بیشتر، پیموده شود.

روحانی با اشاره به برنامه های مالی دولت تاکید کرد: در شرایط رو به بهبود مالی دولت با اتخاذ سیاست های متناسب مالی و کنترل و هدایت نقدینگی به سمت تولید و توسعه سرمایه گذاری، حفظ ارزش پول ملی و کمک به تولید ملی و رشد مالی کشور را با قوت دنبال می کند.

رییس جمهور همچنین در این جلسه وزیر اقتصاد را مکلف کرد در راستای ارتقای انضباط مالی و بودجه ای، فروش سهام و دارایی های مازاد دولتی و انتشار اوراق بدهی دولت را طبق برنامه مصوب ادامه دهد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1069

به "سیاست حفظ ارزش پول ملی با قدرت دنبال می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست حفظ ارزش پول ملی با قدرت دنبال می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید