قهرمانی از آذربایجان شرقی در انتظار حسن یزدانی، 92 کیلو در سیطره مازندرانی ها

به گزارش مجله جهانگیر، بعد از کوچ قاسم پور و بذری به 92 کیلوگرم، باید دید نفر اول مسابقات قهرمانی کشور چقدر می تواند در مرحله نهایی انتخابی مقابل ستاره تیم ملی حرف برای گفتن داشته باشد.

قهرمانی از آذربایجان شرقی در انتظار حسن یزدانی، 92 کیلو در سیطره مازندرانی ها

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در سال های اخیر حسن یزدانی حرف اول وزن 86 کیلوگرم دنیا را می زد و صرفا در سطح دنیا یک حریف به نام دیوید تیلور داشت که پایان بعد از سه شکست، توانست در مسابقات دنیای 2021 اسلو، او را شکست دهد. یزدانی در ایران دو حریف جوان و باانگیزه داشت که شاید هر کدام از آنها هم در این وزن به مسابقه دنیای می رفت، توان مدال آوری را داشت؛ کامران قاسم پور و احمد بذری.

این دو در رده های سنی دیگر قهرمان دنیا شده بودند و از برترین 86 کیلوهای ایران و حتی دنیا بودند اما اقتدار حسن یزدانی در این وزن باعث شد فرصتی در 86 کیلو به قاسم پور و بذری داده نشود و در عین شایستگی، برای رسیدن به مدال دنیای وزن خود را تغییر دهند. ابتدا احمد بذری راهی 92 کیلو شد که در همین مسابقات قهرمانی کشور اخیر که در گرگان به انجام رسید، کشتی پایاپای و نزدیکی در فینال با امیرحسین فیروزپور دیگر کشتی گیر مازندرانی داشت.

قاسم پور هم بعد از آنکه در سال 2021 با شکست در مسابقه انتخابی مقابل حسن یزدانی، شانس حضور در المپیک توکیو را از دست داد، پایان تصمیم بزرگ زندگی اش را با تردید گرفت؛ حضور در 92 کیلو که البته حضور درخشانش در مسابقات دنیای اسلو و شکستی که به جی دن کاکس آمریکایی تحمیل کرد، باعث شد حالا دیگر تردیدی در خصوص درست بودن تصمیمش نداشته باشد و بخواهد در همین وزن بماند.

حالا 86 کیلو خالی از مدعی نزدیک برای حسن یزدانی شده، کامران قاسم پور و احمد بذری هر دو به وزن بالاتر رفته اند تا احتمالا شاهد رقابت جالب آنها به همراه امیرحسین فیروزپور که قهرمان کشور شده در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی باشیم.

در 86 کیلوگرم اما به نظر حسن یزدانی حریف نزدیکی کنار خود احساس نمی کند. با این حال محسن مصطفوی کشتی گیر آذربایجان شرقی، با غلبه بر مجتبی اصغری از گیلان، قهرمان کشور شده و باید دید او چقدر می تواند مقابل یزدانی در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی مقاومت کند و آیا برابر قهرمان دنیا و المپیک حرفی برای گفتن خواهد داشت یا خیر.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1725

به "قهرمانی از آذربایجان شرقی در انتظار حسن یزدانی، 92 کیلو در سیطره مازندرانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمانی از آذربایجان شرقی در انتظار حسن یزدانی، 92 کیلو در سیطره مازندرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید