قرنطینه و تمایل بچه ها به خودکشی

به گزارش مجله جهانگیر، یک گزارش ملی از وزارت بهداشت و درمان ملی به 25 مورد خودکشی بچه ها در طول 56 روز اول قرنطینه در ماه مارس و آوریل پی برده است که در مقایسه 26 مورد خودکشی بچه ها در 82 روز قبل از کرونا بوده است.

قرنطینه و تمایل بچه ها به خودکشی

بسته شدن مدارس، اختلال در خدمات مراقبتی و همچنین تنش در خانه و انزوا بچه ها را آزرده می نماید

گزارش جدید هشدار می دهد که محتمل است قرنطینه ناشی از کرونا، باعث افزایش خودکشی در بچه ها گردد. یک علامت نگران کننده در این مورد که ممکن است خودکشی بچه ها در دوران قرنطینه ویروس کرونا افزایش پیدا نموده باشد به پزشکان و کادر خدمات درمانی هشدار داد تا گوش به زنگ باشند.

یک گزارش ملی از وزارت بهداشت و درمان ملی به 25 مورد خودکشی بچه ها در طول 56 روز اول قرنطینه در ماه مارس و آوریل پی برده است که در مقایسه 26 مورد خودکشی بچه ها در 82 روز قبل از کرونا بوده است.

یافته های بانک اطلاعات ملی مرگ ومیر بچه ها به دلیل وجود تعداد اندک در این مورد قطعی نیست، اما در این گزارش آمده است داده های مربوط به مرگ ومیر های اتفاق افتاده، نشان می دهد که عوامل این خودکشی ها احتمالاً بسته شدن مدارس، اختلال در خدمات مراقبت و همچنین تنش در خانه و انزوا، بوده اند.

تصور می گردد تقریباً در نیمی از خودکشی های دوره قرنطینه، یا 48 درصد، عوامل مرتبط با کووید 19 یا محدودیت های اجتماعی نقش داشته اند. بیش از یک سوم بچه ها یعنی 36 درصد با خدمات مربوط به سلامت روان و مراقبت اجتماعی در تماس بوده اند و از میان آن ها 24 درصد یعنی 6 نفر به اوتیسم و یا بیش فعالی تمرکز پائین مبتلا بوده اند.

این گزارش نتیجه گیری می نماید: یک علامت نگران کننده وجود دارد که نشان می دهد که ممکن است مرگ ناشی از خودکشی بچه ها در 56 روز اول قرنطینه افزایش یافته باشد، اما خطر پائین است و تعداد کم هم برای رسیدن به نتیجه قطعی کافی نیست.

اگرچه نتایج افزایش خطر به وسیله آمار تأیید نشده است، اما پزشکان و خدمات درمانی باید نسبت به افزایش احتمالی و احتیاج به هوشیاری و حمایت از این موضوع مطلع باشند. در این گزارش، داده های مربوط به مرگ ومیر در سراسر کشور که توسط گروه های محلی آنالیز مرگ بچه ها گزارش شده، جمع آوری شده است.

این موضوع با نگرانی از افزایش میزان خودکشی در افراد زیر 20 سال که از سال 2010 در انگلیس و ولز عظیم شده اند، همراه است. افراد جوان هم در سال های پایانی نوجوانی خود با میزان بالای خود-آسیب زدن های غیر کشنده روبه رو هستند که عامل اصلی خطر در خودکشی محسوب می گردد و البته همین موضوع هم در حال افزایش است.

این گزارش تأکید می نماید درحالی که شیوع کووید 19 جدید بوده است، شیوع قبلی ویروس کرونا با افزایش میزان خودکشی در هنگ کنگ و همچنین سایر همه گیری های ویروسی در ایالات متحده ارتباط داشت.

وزارت بهداشت و درمان انگلیس مبلغ 1.4 میلیارد پوند را برای توسعه سلامت روحی بچه ها و جوانان اختصاص داده است و اذعان کرد بودجه خدمات سلامت روان با یاری جدید 2.3 میلیارد پوندی که تا سال 2023-2024 اضافه خواهد شد، نسبت به بودجه کلی وزارت بهداشت رشد سریع تری خواهد داشت.

سخن گوی وزارت بهداشت و درمان انگلیس گفت: فشار فزاینده ناشی از قرنطینه بر خانواده ها و افراد جوان کاملاً آشکار است. علاوه بر مشاوره های ویدئویی، خدمات حمایت آنلاین و احداث خط جدید تلفن شبانه روزی در هفت روز هفته درزمینهٔ بحران های سلامت روحی، وزارت درمان به فعالیت خود با دولت ادامه می دهد تا حمایت گسترده تری را از کوکان آسیب پذیر در خانه، مدرسه و یا حوزه خدمات سلامت داشته باشد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 885

به "قرنطینه و تمایل بچه ها به خودکشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرنطینه و تمایل بچه ها به خودکشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید