قالیباف: ضعف امروز مجلس تعدد طرح ها نسبت به لوایح است

به گزارش مجله جهانگیر، تهران (پانا) - رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به نماینده تربت حیدریه درباره توقف بررسی طرح های مهم برای دریافت لایحه در همان موضوع گفت لایحه محوری نسبت به طرح محوری اولویت دارد و ما طبق آیین نامه و فرمایشات رهبری به این موضوع توجه خواهیم کرد.

قالیباف: ضعف امروز مجلس تعدد طرح ها نسبت به لوایح است

محسن زنگنه در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در اخطاری به استناد ماده (22) و اصل (110) قانون اساسی گفت: رهبر معظم انقلاب در جلسات اخیر که به صورت مجازی با نمایندگان داشتند تأکید کردند که اجازه دهید مباحث مهم را دولت به صورت لایحه به مجلس ارائه کند زیرا در این صورت موضوع مربوطه از دو بدنه کارشناسی دولت و کمیسیون ها و مجلس برخوردار است.

نماینده مردم تربت حیدریه و مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس یازدهم از ابتدای فعالیت خود تلاش کرده در راستا منویات رهبری حرکت کند لذا با توجه به اینکه دولت سیزدهم هم دغدغه مشترک و هماهنگ با مردم و مجلس دارد، اجازه دهید تا مباحث و طرح های مهم وارد صحن نشود تا دولت اقدام به ارائه لایحه کند؛ این پاسخ عملی به منویات رهبری است.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به این نماینده گفت: اصل موضوع که هم حضرت آقا فرمودند و هم در آیین نامه داخلی مجلس وجود دارد، درست بوده و باید رعایت کنیم. البته مجلس گاهی تشخیص می دهد که ارائه طرح ضروری است لذا ما هم مانع ارائه طرح نمایندگان نمی شویم اما در مورد موضوعات مهم و سازنده ارائه لایحه ضروری است. در صورتی که مجلس طرحی ارائه دهد دولت هم باید نظرات خود مطرح کند اما لایحه محوری به طرح محوری اولویت دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین شرح داد: مجلس زمانی مفید و موثری است و جهت گیری درستی دارد که سهم لوایح آن از طرح ها بیشتر باشد و ما امروز این ضعف را در مجلس داریم زیرا تعداد طرح های ما بیشتر است لذا حتما باید جهت گیری رهبری را در مجلس رعایت کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1486

به "قالیباف: ضعف امروز مجلس تعدد طرح ها نسبت به لوایح است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: ضعف امروز مجلس تعدد طرح ها نسبت به لوایح است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید