فیلم، تظاهرات بیرون کاخ سفید با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد

به گزارش مجله جهانگیر، همزمان با سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در مراسم ناسا، تعداد زیادی از معترضان به سایست های نژادپرستانه و خشونت سازمان یافته در این کشور، بیرون محوطه کاخ سفید تظاهرات کرند.

فیلم، تظاهرات بیرون کاخ سفید با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تظاهرات اقشار مختلف مردم ایالات متحده علیه خشونت پلیس آمریکا با رنگین پوستان در این کشور، به مقابل کاخ سفید نیز کشیده شده است.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، شمار زیادی از معترضان به نژادپرستی و خشونت پلیس در آمریکا بامداد یکشنبه (به وقت تهران) مقابل کاخ سفید تجمع نموده بودند.

بر این اساس، تظاهرات مقابل کاخ سفید با دخالت پلیس آمریکا به خشونت کشیده شد و معترضان و نیروهای امنیتی با هم درگیر شدند.

به نوشته اسپوتنیک، پلیس آمریکا برای متفرق کردن معترضان و ممانعت از ورود آنها به بخش اقامتگاه رئیس جمهور این کشور، از تجهیزات ضد شورش، باتون و گاز اشک آور استفاده کردند.

تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که نیروهای امنیتی با خشونت در حال ضرب وشتم معترضان و دور کردن آنها از ورودی های محوطه کاخ سفید هستند.

شاهدان از مقابل کاخ سفید گزارش می دهند که ده ها نفر از ضربات باتون های پلیس، گاز اشک آور و دیگر اقدامات خشن نیروهای امنیتی آسیب دیده اند.

کاملا هریس سناتور آمریکایی نیز با حضور در جمع معترضان بیرون کاخ سفید، تاکید نمود که دولت این کشور باید به صدای اعتراض مردم گوش دهد.

این تظاهرات در حالی بود که همزمان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پایگاه فضایی کِندی واقع در فلوریدا مشغول سخنرانی در مراسم ناسا بود.

ترامپ که طی روزهای اخیر از اظهارات تند، تحریک کننده و تهدیدآمیز علیه معترضان به خشونت پلیس آمریکایی علیه رنگین پوستان فروگذار ننموده بود، تهدید کرد: به اراذل و اوباش عصبانی اجازه نمی دهم مسلط شوند... این اتفاق نخواهد افتاد. دولت من، خشونت اوباش ها را متوقف می نماید و این کار را به صورت کامل انجام خواهد داد. آشوب ادامه نخواهد داشت. (جزئیات بیشتر)

دوشنبه هفته قبل بود که یک افسر پلیس سعی کرد با رفتاری خشن، جورج فلوید سیاهپوست 46 ساله را که غیرمسلح بود، بازداشت کند. تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می داد که آن پلیس آمریکایی، زانوی خود را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود.

این رفتار خشونت آمیز که نهایتاً منجر به مرگ فلوید شد، تظاهرات گسترده رنگین پوستان آمریکایی را در شهر مینیاپولیس و چند شهر دیگر عظیم این کشور در پی داشت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 799

به "فیلم، تظاهرات بیرون کاخ سفید با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم، تظاهرات بیرون کاخ سفید با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید