علی نژاد: بدهی برانکو تا یک ماه دیگر پرداخت می شود

به گزارش مجله جهانگیر، به گزارش خبرنگاران، مهدی علی نژاد در حاشیه افتتاح سامانه فدراسیون انجمن های ورزشی گفت: این سامانه اقدام موثری در شناسایی فعالان این فدراسیون است. اساساً زمانی می توان برنامه ریزی خوب داشت که اطلاعات کامل داشت. بدون اطلاعات نمی توان برنامه ریزی داشت. با توجه به اینکه صدور احکام مختلف داوری، مربیگری و … مکانیزه می شود، در بحث شفاف سازی و جلوگیری از فسادهای احتمالی اقدام موثری است.

علی نژاد: بدهی برانکو تا یک ماه دیگر پرداخت می شود

وی در مورد تعدد انجمن ها و مشکلاتی که ایجاد می کند، گفت: البته این فدراسیون از نظر تعدد سبک ها قابل قیاس با هیچ فدراسیونی نیست. انجمن ورزش های رزمی پرسبک ترین فدراسیون کشور است و این کار را سخت می کند. یکی از توقعات وزارت ورزش از فدراسیون ساماندهی کمیته ها و انجمن هایی است که در این فدراسیون حضور دارند تا هم نظارت بیشتر باشد و از کار موازی هم جلوگیری شود.

معاون وزیر ورزش در مورد پرسش مطرح مبنی بر اینکه بعضی افراد در فضای مجازی خود را قهرمان ورزش های رزمی معرفی می کنند و همین مسئله باعث دلخوری ورزشکاران و قهرمانان واقعی این رشته شده است، یادآور شد: راه اندازی همین سامانه خیلی کمک می کند. یکی از فاکتورهایی که می تواند در این سامانه ملاک باشد همین موضوع است. تاریخچه این افراد باید گفته شود. این سامانه پایش مردمی ایجاد می کند که قهرمانان دروغین از قهرمانان واقعی شناخته می شوند.

علی نژاد در مورد شرایط فدراسیون انجمن های رزمی بعد از دوره مدیریت یوسف بهتری گفت: خوشبختانه فعالیت های خوبی در این چند ماه شاهد بودیم. اتفاقات مثبتی افتاده و فرایند رو به رشدی شاهد بودیم. باید از ریاست دوره قبل هم تشکر کرد که زحمات زیادی در جهت ساماندهی فدراسیون متقبل شد.

معاون وزیر ورزش در مورد شرایط پرسپولیس و استقلال و شرایط بدهی این دو تیم که تاثیرگذار در پنجره جابجایی آنهاست، توضیح داد: در مورد پفراینده برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش تقریباً یک میلیون و 600 هزار یورو باید به آنها پرداخت می شد. برانکو سه دستیار داشت. طلب یک دستیار را پرسپولیس به طور کامل پرداخت کرد. برای پرداخت بدهی دو دستیار دیگر به فیفا نامه ای ارسال شد تا از پولی که پرسپولیس طلبکار بود، پرداخت شود. از پول برانکو هم حدود 30 درصد پرداخت شده یعنی رقمی حدود 340 - 330 هزار یورو پرداخت شده است. مابقی هم فکر می کنم با هماهنگی با اسپانسرهای جدید و کمک کارگزار طی یک ماه آینده پرداخت می شود.

علی نزاد در ادامه توضیح داد: کمیته انضباطی فیفا در نامه ارسالی به پرسپولیس به صراحت نوشته که عزم شما را در پرداخت بدهی ها شاهد هستیم.

وی همچنین در مورد شرایط بدهی های باشگاه استقلال اینگونه توضیح داد: آنها در حال تامین منابع هستند. به محض تامین پول لازم و پرداخت آن، پنجره های بسته شده، باز می شوند. مسئله ای از این حیث وجود ندارد. الان هم هنوز به فصل جابجایی نرسیده ایم و به همین دلیل نگرانی از این بابت نداریم.

علی نژاد در بخش دیگری از صحبت هایش درباره بازداشت یکی دو مدیر باشگاه پرسپولیس گفت: در نامه چند ماه پیش وزیر ورزش به وزیر اطلاعات برای مبارزه با فساد در فوتبال درخواست کمک شد. با هماهنگی دو وزارتخانه اقداماتی آغاز شده و دستگیری یکی از معاونان پرسپولیس به همین دلیل اجرا شده و در واقع با هماهنگی کامل بوده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: عزم ما برای مبارزه با فساد در فوتبال و ورزش پایدار است. با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) این راه را ادامه می دهیم. این آغاز برخوردها در این زمینه است. خط قرمزی در این زمینه نداریم و فساد در هر زمینه ای باشد حتماً با آن برخورد می کنیم.

طبق اعلام وزارت ورزش باشگاه پرسپولیس و استقلال نمی توانند مربی یا بازیکن خارجی جذب کنند. از طرفی استقلال باید مبلغ بدهی قرارداد استراماچونی را پرداخت کند و صحبت هایی هم در مورد مذاکره دوباره با وی برای بازگشت این مربی ایتالیایی مطرح است. موضع وزارت ورزش در این زمینه چیست؟ این پرسش خبرنگاران بود که علی نژاد در پاسخ به آن گفت: ممنوعیت جذب مربی و بازیکن جدید خارجی به هر دو باشگاه ابلاغ شده است. با گزینه های خارجی فعلی امکان تمدید قرارداد وجود دارد. این ابلاغ شامل همه گزینه هاست.

وی ادامه داد: در مورد استراماچونی هم شکایتی مطرح شده که باید در فیفا بررسی شود و استقلال هم از خودش دفاع کند. استخدام مربی و بازیکن جدید به خاطر شرایط ارزی کشور و قیمتی که دلار دارد امکان پذیر نیست. دلیل دیگر این است که باعث عدم تناسب دستمزدهای داخلی و خارجی ها شده در حالی که خارجی ها با کیفیت تقریباً متوسط هستند.

معاون وزیر ورزش در مورد پرداخت پاداش مدال آوران یادآور شد: پاداش ورزشکاران مدال آور در بازی های آسیایی و پاراآسیایی پرداخت شده است. سایر ورزشکاران مدال آور این سال هنوز پاداش خود را دریافت نکرده اند. حدود 22 میلیارد تومان برای تامین پاداش این دسته ورزشکاران لازم است. به خاطر کرونا مراسمی برگزار نمی شود اما این پاداش ها در چند مرحله پرداخت می شود. برای مرحله اول پاداش ورزشکاران 13 فدراسیون پرداخت می شود. به همین دلیل روز گذشته با فدراسیون ها مکاتبه شد تا اسامی ورزشکاران و شماره حساب آنها را اعلام کنند. پاداش ورزشکاران به طور مستقیم به حساب آنها واریز می شود.

علی نژاد در مورد انجمن هایی که فعالیت دارند اما در عمل زیر مجموعه فدراسیون انجمن های ورزشی نیستند، تاکید کرد: در گذشته تصمیماتی گرفته شده بود که بعضی از انجمن ها در دو حوزه کاراته و انجمن های ورزشی فعالیت داشته باشند. حتماً تدابیری اتخاذ می شود و تصمیماتی گرفته می شود که منافع ملی را حفظ کند تا آسیبی نرسد. کارهای کارشناسی در حال انجام است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 924

به "علی نژاد: بدهی برانکو تا یک ماه دیگر پرداخت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: بدهی برانکو تا یک ماه دیگر پرداخت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید