طرح راهداری تابستانه در 3000 کیلومتر از راه های گلستان اجرا می شود

به گزارش مجله جهانگیر، مدیرکل راه و شهرسازی گلستان با اشاره به نزدیکی فصل تابستان و آغاز دور نخست مسافرت های تابستانی، از اجرای طرح راهداری تابستانه امسال در سطح 3 هزار کیلومتر از راه های اصلی، فرعی و روستایی استان گلستان خبر داد.

طرح راهداری تابستانه در 3000 کیلومتر از راه های گلستان اجرا می شود

به گزارش مجله جهانگیر از گرگان، به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی گلستان، ابراهیم مبارک قدم در اولین جلسه کارگروه تخصصی پیشگیری از جرائم و تخلفات رانندگی در سالن جلسات معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان گفت: برای اجرای هرچه بهتر این طرح، جلساتی با روسای ادارات تابعه شهرستانی، دستگاه های خدمات رسان و کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان برگزار می شود.

به گفته وی، تشکیل اکیپ های اجرایی و هماهنگی های لازم با عوامل اجرایی مرتبط در طرح از اقدامات اجرا شده برای اجرای این طرح بوده است.

مبارک قدم ادامه داد: در این طرح نیروها و عوامل راهداری به اجرای اقدامات راهداری از قبیل ترمیم، درزگیری، لکه گیری، بازدید مستمر از پل ها، ارتقای علائم ایمنی، خط کشی، روشنایی، ساماندهی دستفروشان و گشت زنی مداوم در راه ها با ماشین آلات مجهز به چراغ گردان، بی سیم و دستگاه های GPS می پردازند.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان شرح داد: همکاری با صداوسیما و رسانه های استان و ارسال پیام های ایمنی و استفاده از شبکه های مجازی، بنر و تابلوهای VMS از اقدامات دیگری است که با آغاز طرح راهداری برای اطلاع رسانی کاربران راه ها در سطح استان به اجرا در می آید.

مبارک قدم به تحلیلی از آمار تصادفات استان در سال گذشته پرداخت و گفت: متاسفانه 71 درصد فوتی های حوادث رانندگی بر اثر ضربه مغزی صورت گرفته که علت آن نداشتن کلاه و کمربند ایمنی بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: عدم توجه به جلو و هوشیار نبودن راننده 30 درصد و تخطی از سرعت مطمئنه حدود یک پنجم از فوتی های حوادث رانندگی را در بر گرفته است.

مبارک قدم با اشاره به اینکه استان گلستان جزو 5 استان حادثه خیز کشور است و حجم ترافیک در محورهای آن 2 برابر میانگین کشوری است، گفت: شکل ترافیک عبوری استان نیز به علت حجم بالای ترافیک وسایل کشاورزی و موتورسیکلت در فصول مختلف سال با استان های دیگر متفاوت است.

وی، فرهنگ جابه جایی بار و مسافر را یکی از دغدغه ها و مسائل رانندگی این استان گفت و یادآور شد که برای ارتقای فرهنگ تردد و رانندگی نیازمند اجرای برنامه های موثر از سوی مسئولان مرتبط هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: اولویت سال 95 اداره کل راه و شهرسازی استان، ارتقای ایمنی راه هاست و خط کشی، روشنایی، ترمیم گاردریل، نصب حفاظ ها، چشم گربه ای، ترمیم شانه و شیب کنار جاده ها و آشکارسازی نقاط حادثه خیز از جمله اقداماتی است که برای تحقق آنها برنامه ریزی هایی شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 561

به "طرح راهداری تابستانه در 3000 کیلومتر از راه های گلستان اجرا می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح راهداری تابستانه در 3000 کیلومتر از راه های گلستان اجرا می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید