شکار غیرقانونی فیل ها را به خطر انقراض نزدیک تر کرده است

به گزارش مجله جهانگیر، تهران (پانا) - تجارت عاج، نابودی زیستگاه های حیاتی و درکی عمیق تر از بیولوژی فیل ها به آشکار شدن این موضوع کمک کرده است که فیل های آفریقا بیش از آنچه تصور می شد در معرض خطر انقراض قرار دارند.

شکار غیرقانونی فیل ها را به خطر انقراض نزدیک تر کرده است

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش به روز شده اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) فیل های جنگلی آفریقا در فهرست گونه های به شدت در معرض خطر قرار گرفته اند. فیل های ساوانا نیز در معرض خطر انقراض هستند.

کاهش جمعیت این گونه های جانوری طی چند دهه موجب شده این گونه ها در فهرست اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت در دو گروهی قرار بگیرند که با بیشترین خطر انقراض روبرو هستند.

براساس برآورد اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت هم اکنون 415 هزار فیل در آفریقا باقی مانده است. هرچند، تعداد فیل های جنگلی در سه دهه اخیر بیش از 86 درصد کاهش یافته و شمار فیل های ساوانا طی 50 سال اخیر حداقل 60 درصد کمتر شده است.

شرایط فیل ها در کشورهای مختلف متفاوت است. به طور مثال در بوتسوانا اینطور استدلال شده که شمار فیل ها به میزانی زیاد است که اکوسیستم به طور طبیعی تحمل چنین جمعیتی را ندارد اما در کل قاره آفریقا، شمار این پستانداران در حال کاهش است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1313

به "شکار غیرقانونی فیل ها را به خطر انقراض نزدیک تر کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکار غیرقانونی فیل ها را به خطر انقراض نزدیک تر کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید