شورای امنیت فردا درباره تیگرای تشکیل جلسه می دهد

به گزارش مجله جهانگیر، شورای امنیت روز پنجشنبه بنا به درخواست ایرلند، جلسه غیرعلنی را را برای آنالیز شرایط انسانی در تیگرای در شمال اتیوپی برگزار می نماید.

شورای امنیت فردا درباره تیگرای تشکیل جلسه می دهد

به نقل از القدس العربی، منابع دیپلمات با بیان اینکه این جلسه روز پنجشنبه برگزار می گردد،معین نکردند که آیا در این جلسه اعضای شورای امنیت بیانیه ای را درخصوص اوضاع در تیگرای صادر می نمایند یا خیر.

آخرین جلسه شورای امنیت درمورد تیگرای دوم فوریه برگزار گردید تا طی آن درخواست رسیدن یاری های انسانی بیشتر به این منطقه داده گردد. در آن روز، چین و اعضای آفریقایی در شورای امنیت با صدور بیانیه ای از شورا مخالف کردند.

یک دیپلمات که نخواست نامش فاش گردد، اعلام نمود که تعدادی از اعضای شورای امنیت با ایرلند در درخواست برای برگزاری نشست هم صدا شدند.

استونی، فرانسه، نروژ، انگلیس و آمریکا روز سه شنبه خواستار انجام تحقیقات بین المللی پیرامون خشونت هایی شدند که سازمان هایی حقوقی از وقوع آن در تیگرای سخن می گویند.

کشورهای آفریقایی معتقدند که اوضاع تیگرای، یک مساله داخلی در اتیوپی است. اما کشورهای غربی بر این باورند که جزو اختیارات این شورا است که به آنالیز مساله تیگرای به دلیل بحران انسانی ناشی از آن و سرازیر شدن آوارگان به کشورهای همسایه بپردازد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1296

به "شورای امنیت فردا درباره تیگرای تشکیل جلسه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت فردا درباره تیگرای تشکیل جلسه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید