تور ارزان مجارستان: شناخت باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست

به گزارش مجله جهانگیر، شناخت باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست

یکی از قدیمی ترین بناهای طبیعی باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست است. بوداپست در واقع بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کشور مجارستان می باشد و تاریخ پر شور و پر فراز و نشیب زیادی در خود جای داده است. این کشور دارای باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست است که در نوع خود بی نظیربوده و به دلایل تنوع و قدیمی بودن معروف می باشد.

تور ارزان مجارستان: شناخت باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست

با ما سفر کنید و با تور ارزان مجارستان از کشور جذاب اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای بوداپست مجارستان را ببینید.

اگر شما درموردباغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست از کسی سوال کنید قطعا به شما پیشنهاد می نماید که به این باغ وحش رفته و از آن تماشا کنید و از آنچه که در آن وجود دارد لذت ببرید. این مجموعه در شهربوداپست قرار گرفته است که همه ساله تعداد بسیار زیادی توریست را به خود جذب می نماید و بینندگان بسیار زیادی دارد.

بعلاوه در نوع خود بی نظیر و معروفیت خاصی نیز دارد علت معروفیت و بزرگ بودن باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست را در مطالب بعدی برای شما شرح خواهیم داد و این که در این باغ وحش شما چه چیزهایی را خواهید دید و با چه عجایب و ویژگی های خاص و بی نظیر از این بمجموعه آشنا خواهید شد که شما را جذب نموده و قطعاً قصد سفر به این شهر و بازدید از باغ وحش باغ گیاهشناسی بوداپست و در سر زنده نگاه میدارد.

تاریخچه باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست

این مجموعه را می توان یکی از قدیمی ترین باغ وحش های طبیعی در سطح دنیا دانست.باغ وحش و باغ گیاهشناسی بوداپست که در مرکز بوداپست واقع شده است دارای در ابتدا 1072 گونه جانوری بود که در محیط طبیعی و متناسب با محل زندگی خود قرار گرفتند بعلاوه باید این مورد را بیان نمود که از سال 1866 باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست شروع به کار نموده است . در حال حاضر شما در باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپستتنوع بیشماری از گونه های حیوانی،جانوری و بعلاوه گونه های متفاوت و نادر و بسیار زیادی از گیاهان را مشاهده می کنید.

اما در ابتدای شروع به کار این باغ وحش که از طریق چند تن ازوطن دوستانمجاری در سال 1866 شروع به کار کرد شما تنها چند میمون و چنتماشاجانور بومی ساکن را در آن مشاهده می کردید. اما با گذر زمان و افزایش توجه نسبت به باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپستبا گونه های جانوری نادر بسیار زیادی مثل اژدها، کومودو و …. در آن افزایش پیدا کرد و در حال حاضر یکی از کامل ترین مراکز طبیعی نگهداری حیوانات و گونه های گیاهی در دنیا باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست می باشد.

گذر زمان و جنگ دنیای دوم و مسائل عدیده دیگر باعث نابودی و از بین رفتن باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست شد اما مدیران و شهردار و بعلاوه توسعه شهری باعث شد که این باغ وحش دوباره سر پا گردد واختصاص قسمتی از پارک به تفریحات خانوادگی و خانواده ها باعث شد که باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست به خانواده ها معرفی گردد.

افتتاح مجموعه

در واقع می توان گفت که ایده ابتدایی برای افتتاح باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست در ابتدا در پی افزایش درآمدها با چند حیوان و نمایش ها و شرکت ها و قصد داشتند که این کار را انجام دهند اما بعد از جنگ دنیای دوم چند تن از افرادی که مسئولیت باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست را بر عهده گرفتن تصمیم گرفتند که یک باغ گیاه شناسی در آن افتتاح نمایند ساختمان های قدیم و آنهایی که از سال 1866 باز مانده بود را بازسازی نموده و محل زندگی جانوران را به صورتی طبیعی تر شده تا احساس نمایند که در محیط زندگی خود زندگی می نمایند.

[cn-suggest-posts sts=به طبیعت گردی در بوداپست stl=https://deltaban.com/nature-tour-budapest/ sbs=رزرو هتل مقرون به صرفه sbl=https://deltaban.com/hotel-reservation/]

گونه های باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست

در این مجموعه گونه های جانوری بسیار زیاد و متفاوتی نگهداری می شوند هرکدام از این گونه ها برای خود تاریخچه و تاریخی دارند که آشنایی با آنها بد نیست و جالب است که بدانید که در پس نگهداری این موجودات چه اتفاقات جالب و جذابی اتفاق افتاده است.

گونه های جانوری که در باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست وجود دارند برای اینکه احساس ننمایند که در محیطی خارج از محیط زندگی خود زندگی می نمایند محیطی به وجود آوردند که شبیه محیط زندگی آنها میباشد اولین محیطی که می توان برای شما شرح داد تپه جادویی می باشد که محیط خاص و بی نظیر بوده که در نوع خود فرق دارد و جذابیت خاص و منحصر به فردی را در باغ وحش باغ گیاه شناسی بوداپست پدید آورده است.

تپه جادویی

تازه ترین و متنوع ترین جاذبه توریستی و بازدید باغ وحش و باغ گیاهشناسی بوداپستتپه جادویی می باشد که در دل سنگ به وجود آمده و تعامل بین انسان و حیوان و محیط طبیعت را به نمایش گذاشته است و از طریق گونه های متفاوت و گوناگونی که در آن وجود دارد بازدید نمایندگان بسیار زیادی را در خود جای داده است که افراد بسیار زیاد علاقه دارند که از آن بازدید نموده و آن را ببیند.

منطقه ساوانا

مورد دیگری که باید به آن اشاره نمود منطقه ساوانا می باشد و هر کدام از قسمتهای باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست با توجه به نوع موجودات ومحیط نامی دارد. منطقه ساوانا شامل جانورانی از جمله زرافه ها و گازل ها است در این منطقه که افراد بسیار زیادی علاقه تماشا آن دارند پستانداران کوچک و حشرات نیز جای داده شده اند و برای بازدید از قسمت حشرات و پرندگان نیز باید به منطقه ساوانا در باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست بروید و حیوانات متفاوت و گونه های بی نظیر از حیواناتی مانند غزال ها، پرندگان، حشرات و سایر پستانداران کوچک را نیز مشاهده نموده و از تماشا آنها در یک مکان لذت ببرید

منطقه استرالیا

این منطقه که در کنار دریاچه در این مجموعه واقع شده است شامل موجودات استرالیایی گوزن ها و…. می باشد بعلاوه دوزیستان، ماهی ها و حیواناتی که در شب فعال می باشند و در نور روز فعال نمیباشند را مشاهده نموده و شما می توانید گونه های جانوری و گیاهی منطقه استرالیا را در آن مشاهده نموده و با گونه های گیاهی و جانوری این منطقه بدون سفر به استرالیا آشنا شوید

خانه یانوس

اگر به بازدید از حیوانات وحشی و حیواناتی که اهلی نمی شوند و به وحشی بودن در محیط طبیعت معروف می باشند علاقه بسیار زیادی دارید در این مجموعه بهتر است که به خانه یانوس بروید این بخش از باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست از طریق اولین مدیر این مجموعه افتتاح شده و در آن گونه های نادری از حیوانات وحشی آسیا و آسیای شرقی نگهداری می گردد که شما می توانید انواع متفاوت از آنها را ببینید و با آنها آشنا شوید البته باید گفت که در محیطی کاملا امن نگهداری می شوند و به شما هرگز آسیب نمی زند.

در محیط این مجموعه انواع متفاوتی از گونه ها جانوری مانند سنجاب ها، میمون ها و جانوران سایر کشورهای مختلف از جمله هند، آمریکای جنوبی، آمریکای شمالی و…. را مشاهده کنید و از تماشا آنها لذت میبرید و بعلاوه با گونه های گیاهی و جانوری مختلف و محیط زندگی آنها در سایر کشورها آشنا میشوید و بدون اینکه به آن کشورها سفر نموده باشید.

این مجموعه همانگونه که گفتیم از قدیمی ترین بناهای تاریخی و اولین باغ وحش های افتتاح شده در کشور مجارستان و یا شاید در کل دنیا باشد. این باغ وحش در طول زمان واقیع و قضایای بسیار زیادی را مشاهده نموده است جانوران بسیار زیادی در این باغ وحش نگهداری می شوند برخی از جانوران موجود در باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست در زمان جنگ دنیای دوم به علت قحطی از طریق مردم خورده شده است اما باز هم به خاطر حمایت ها و کوشش بی سابقه مردم این کشور بازسازی شده و به نمایش عموم درآمده است.

[cn-suggest-posts sts=پل چین در بوداپست، پلی باشکوه بر روی رودخانه دانوب stl=https://deltaban.com/china-bridgebudapest-magnificent-bridge-danube-river/ sbs=بلیط هواپیما چارتر sbl=https://deltaban.com/flights/]

جهت بازدید بهترین خدمات خبرنگاران به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

  • قیمت تور گرجستان
  • تور ارمنستان مقرون به صرفه
منبع: دلتابان
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1633

به "تور ارزان مجارستان: شناخت باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان مجارستان: شناخت باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید