سنگ مزار محمدرضا شجریان آماده شد

به گزارش مجله جهانگیر، اکنون که قریب به سه ماه از درگذشت محمدرضا شجریان می گذرد، همایون شجریان از طراحی سنگ مزار این هنرمند با دست خطی از خود او و حاوی جمله خاک پای مردم ایران، خبر می دهد.

سنگ مزار محمدرضا شجریان آماده شد

به گزارش خبرنگاران، طراحی سنگ مزار محمدرضا شجریان برای نصب، در حالی توسط فرزند این هنرمند رسانه ای می شود که چندی پیش و پس از مخدوش شدن تابلوی خیابان شجریان در تهران، برخی بحث های حاشیه ای و حدس ها در فضای مجازی درباره نصب نشدن سنگ مزار این هنرمند آواز ایرانی شکل گرفته بود.

همایون شجریان همراه با انتشار ویدئویی از طراحی سنگ مزار پدرش که به رنگ سفید است، چنین نوشت:

با درود به شما مهربانان گرامی

طراحی سنگ مزار پدر پس از بجا آوردن مراسم هفتم توسط استاد (بیژن جناب) آغاز و چندین طرح آماده شد. سپس با عزیرانِ بزرگوار (استاد سایه و استاد شفیعی کدکنی) مشورت انجام گرفت. هر دو بزرگوار با اینجانب هم عقیده بودند تا تنها به اسم پدر و عبارت خاک پای مردم ایران با دست خط خودشان که دنیایی سخن است بسنده شود؛ چرا که نیاز به هیچ شعر و توصیفی برای پدر نیست و نامشان گویای کامل و شفاف همه چیز است.

بنابراین از (استاد امیرخانی) بزرگوار خواهش کردم تا نام پدر و تاریخ های وفات و تولد ایشان را خوش نویسی بفرمایند. ایشان قبول زحمت فرموده و این درخواست را به انجام رساندند. طرح به مرحله نهایی رسید. سپس جناب بهبودی و مجموعه ایشان که سالیان درازی است در داخل و خارج از کشور در زمینه سنگ فعالیت دارند، پیشنهاد ساخت سنگ مزار پدر را با خانواده مطرح فرموده و به مردم ایران هدیه کردند.

ایشان و همکارانشان وقت و انرژی زیادی صرف دقت در انجام این مسئولیت کردند تا همه چیز آن طور شود که در طرح استاد جناب آمده است.

تمام این مراحل بعلاوه توافقاتی که باید با نگاه مثبت تر نهایی می شد به زمان و صبوری نیاز داشت، و شکر ایزد که انجام پذیرفت.

با وجود نگرانی هایی که مجموعه بهبودی از وجود سرما برای نصب سنگ داشتند و دارند به امید خدا در یکی دو روز پیش رو این کار به انجام خواهد رسید.

تصاویر مراحل ساخت تا نصب را در اختیار دوستان در فضای مجازی قرار خواهیم داد تا عزیزانی که علاقه مند هستند به یادگار داشته باشند.

سلامت و برقرار باشید.

در ادامه می توانید ویدئویی از طراحی مزار محمدرضا شجریان را مشاهده کنید:

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1173

به "سنگ مزار محمدرضا شجریان آماده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ مزار محمدرضا شجریان آماده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید