راه های حفاظت از محیط زیست در کسب و کار

به گزارش مجله جهانگیر، واقعا چشم پوشی کردن از این همه تبلیغی که با ریش خند از افراد می خواهد در خانه یا در محیط کار مواظب محیط زیست باشند؛ سخت است. ما می دانیم که محافظت از محیط زیست برای محیط پیرامون و نسل آینده ی مان بسیار مفید است،

راه های حفاظت از محیط زیست در کسب و کار

تألیف: حمید وثیق زاده انصاری

منبع: راسخون

واقعا چشم پوشی کردن از این همه تبلیغی که با ریش خند از افراد می خواهد در خانه یا در محیط کار مواظب محیط زیست باشند؛ سخت است. ما می دانیم که محافظت از محیط زیست برای محیط پیرامون و نسل آینده ی مان بسیار مفید است، اما آیا روش های حافظت از محیط زیست برای کسب و کار هم سودی دارد؟

آمار نشان می دهد اگر شرکت های کوچک تجاری آغاز نمایند به جای کاغذهای معمولی از کاغذهای الکترونیکی استفاده نمایند می توانند در سال 30000 دلار صرفه جویی نمایند. با نگاهی به شرایط فعلی مالی، به اعتقاد من پول حاصل از این صرفه جویی بسیار مفید است و می توان از آن برای کار با ارزشی استفاده کرد. علاوه بر نجات جهان، استفاده از روش های حفاظت از محیط زیست در کسب و کار، نه تنها به محل کار جوی محبت آمیز نسبت به محیط زیست می دهد بلکه از نظر مالی در آینده بسیار ارزان خواهد بود.

راه هایی برای کسب و کار سبز

امروزه خانه هایی که در آن به حفاظت از محیط زیست توجه می گردد رفته رفته به پدیده رایجی تبدیل می شوند اما مردم چیز زیادی درباره کسب و کار سبز (حفاظت از محیط زیست در محیط کسب و کار) نمی دانند. کسب و کار سبز به معنای اجرای روش های سازگار با محیط زیست است که می تواند فراوری را بیشتر کند و از هزینه های غیر ضروری بکاهد. روش های زیر بینش بهتری در خصوص راه های حفاظت از محیط زیست در کسب وکار به شما می دهد.

کاهش زباله

معرفی برنامه مؤثری برای مدیریت زباله آغاز بسیار خوبی است. یک تیم مدیریت زباله استخدام کنید که ایده های جدیدی برای کاهش زباله ها و راه های ارزان ای برای حفاظت از محیط زیست ارائه دهد. این تیم می تواند کار خود را با آموزش کار کنان در خصوص اهمیت باز یافت و خرید کالاهای گیاهی (ارگانیک) آغاز کند.

صرفه جویی در روشنایی

لامپ های CFL (لامپ فلورسنت فشرده) 75% کم تر از لامپ های رشته ای معمولی انرژی مصرف می نمایند و انتخاب آن ها موجب می گردد هزینه بسیار کم تری برای برق بپردازیم. وظیفه هر کارمندی است اطمینان حاصل کند که از هدر رفتن غیر ضروری برق تا آن جا که ممکن است جلو گیری می گردد. استفاده از لامپ ها و وسایل روشنایی که دارای رتبه بندی انرژی استار هستند را جزو خط مشی های خود قرار دهید چرا که این گونه وسایل دو سوم کم تراز لامپ های معمولی انرژی مصرف می نمایند. نصب و راه اندازی تایمرها و سنسورهای حرکتی که به طور اتوماتیک وقتی به نور احتیاج نیست روشنایی ها را خاموش می نماید، نقش مهمی در کاهش هزینه های برق ایفا می نماید. شرکت های بزرگی مانند جنرال الکتریک شرکت های چند ملیتی را به خرید محصولات سازگار با محیط زیست تشویق می نمایند. استفاده از این محصولات یاری به حفظ محیط زیست است.

صفحات (پانل های) خورشیدی

اگر چه نصب صفحات خورشیدی فرایندی هزینه بر است، این کار سرمایه گذاری بسیار خوبی است که باید تشویق گردد. این صفحات از سیلیکون ساخته شده است و انرژی خورشیدی را به الکتریسیته تبدیل می نماید. صفحات نور خورشید را جمع می نمایند. آن را از قسمتی نیمه رسانا عبور می دهند و سپس به الکتریسیته تبدیل می نمایند. و چون نور خورشید رایگان و فراوان است صفحات خورشیدی موجب صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها می شوند. این صفحات با ضمانت 15 سال و بیشتر فروخته می شوند؛ البته هیچ جزء متحرکی ندارند و از این رو احتیاجی به نگه داری و تعمیر پیدا نمی نمایند. برترین چیز در خصوص نصب صفحات خورشیدی مزایایی است که دولت در اختیار فرد قرار می دهد. دولت %30 اعتبار مالیاتی از کل هزینه های نصب و راه اندازی شما را می دهد. و تنها این نیست، برای شرکت هایی که صفحات خورشیدی را نصب و استفاده از انرژی سبز را ترویج نمایند، مزایای محلی و استانی گوناگون دیگری هم وجود دارد.

استفاده نکردن از کاغذ

برترین راه برای کسب و کار سبز به حد اقل رساندن استفاده از کاغذ است. مطمئن شوید که کاغذ بازی های بزرگ به صورت اینترنتی انجام می گردد. مثلاً ارسال کتابچه های راه نما برای کارمندان و به روز رسانی این کتاب ها اینترنتی انجام گردد به جای این که برای هر فرد نسخه جداگانه چاپ کنیم. هم چنین روی اینترنت قرار دادن اسناد مهم، به روز رسانی آن ها را آسان می نماید.

گیاه خریداری کنید

گیاهان نه تنها دفتر کار را زیباتر می نمایند، بلکه با انتشار اکسیژن در جذب آلاینده های موجود در هوا نقش مؤثری دارند. حتی می توان مواد زائد گیاهان را باز یافت و به اسم کود آلی استفاده کرد و با این کار صرفه جویی خوبی در هزینه ها می گردد.

ترویج شیوه های سبز

راه اندازی ایده ها و روش های سبز در کسب و کار در دراز مدت سود آوری خوبی نشان داده است. آمارها نشان می دهد که شیوه های سبز موجب بازگشت مثبت سرمایه و حفظ روابط خوبی بین شرکت های تجاری و نهادهای محیط زیست دولتی، استانی و محلی می شوند. این امر خود موجب سهولت در حساب رسی می گردد.

حفاظت از محیط زیست در کسب و کار دیگر یک انتخاب نیست بلکه وظیفه است و برای همین شرکت جستن در این گونه فعالیت ها به وسیله همه ما حائز اهمیت است. اهمیت در پیش گرفتن شیوه های سبز بیش از پیش افزایش یافته است. پس همین حالا آغاز کنید و به ساخت سیاره ای تمیز برای نسل های آینده یاری کنید.

منبع: راسخون
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1585

به "راه های حفاظت از محیط زیست در کسب و کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های حفاظت از محیط زیست در کسب و کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید