خبرنگاران موفقیت جهانی کوبا در 2020 به رغم دشمنی های آمریکا

به گزارش مجله جهانگیر، تهران- خبرنگاران- کوبا در سال 2020 برخلاف فشار و دشمنی های آمریکا توانست در جایگاه جهانی نقش پررنگی را ایفا کند.

خبرنگاران موفقیت جهانی کوبا در 2020 به رغم دشمنی های آمریکا

به گزارش خبرنگاران از خبرگزاری پرنسا لاتینا، برونو رودریگز وزیر امور خارجه کوبا روز جمعه بر جایگاه جهانی کوبا در سال 2020 به رغم دشمنی های امریکا علیه این کشور تاکید کرد.

وی در پیام توییتر خاطر نشان کرد که برخلاف کمپین های آمریکا، کوبا در سال جاری به عضویت شورای حقوق بشر، هیات اجرایی برنامه توسعه سازمان ملل، صندوق جمعیت ملل متحد، دفتر خدمات پروژه سازمان ملل، کمیسیون جمعیت و توسعه، کمیته برنامه و هماهنگی شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل و کمیته اجرای سازمان بهداشت پان آمریکا انتخاب شده است.

در دسامبر (دی ماه) گذشته شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل کوبا را برای مشارکت در هماهنگی برنامه توسعه سازمان ملل، صندوق جمعیت ملل متحد و دفتر خدمات پروژه سازمان ملل برگزید.

برخلاف کارشکنی های آمریکا، کوبا همچنین به عنوان کمیته اجرایی سازمان بهداشت پان آمریکا انتخاب شد و در ماه اکتبر (آبان) نیز برای پنجمین بار به عنوان عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل انتخاب شد.

این انتخابات توسط تحلیلگران به عنوان شناخت تلاش های کشور کارائیب برای مشارکت در جهان در زمینه های مختلف و موفقیت دیپلماسی این کشور در برابر تشدید سیاست خصمانه واشنگتن تعبیر می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1170

به "خبرنگاران موفقیت جهانی کوبا در 2020 به رغم دشمنی های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران موفقیت جهانی کوبا در 2020 به رغم دشمنی های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید