ترکان: می گویند قصد مذاکره با آمریکا داریم اما روحانی نباشد

به گزارش مجله جهانگیر، برنا نوشت: عضو حزب اعتدال و توسعه گفت: اینکه عده ای بگویند چون ما قصد مذاکره داریم نباید موفقیتی در مذاکرات دولت روحانی باشد و این موفقیت را باید به ما بدهید، خیلی ظالمانه است.

ترکان: می گویند قصد مذاکره با آمریکا داریم اما روحانی نباشد

اکبر ترکان، از اعضای حزب اعتدال و توسعه، درباره نقدها به ظریف و اینکه آیا اصولگرایان قادر به مذاکره خواهند بود، گفت: فشار تحریم ها و فشارهای بین المللی که در دولت ترامپ و دولت های قبلی ایالت متحده بر علیه ایران اعمال شد به زندگی و معشیت مردم صدمات سنگینی وارد نموده است. باید به فکر درمان موضوع بود و راه هایی را جستجو کرد تا ملت ایران از زیر بار فشار تحمیلی که ظالمانه است، خارج شوند. اینکه عده ای بگویند چون ما قصد مذاکره داریم نباید موفقیتی در مذاکرات دولت روحانی باشد و این موفقیت را باید به ما بدهید، خیلی ظالمانه است.

او ادامه داد: اکنون دولت مستقر ایران دولت حسن روحانی است، دیپلماسی در دولت او و با راهنمایی شخص روحانی انجام می گردد و اجرای آن برعهده وزیر امور خارجه است. زمانیکه خط و مشی کلی سیاست خارجی از جانب رهبری ارائه می گردد، راهنمایی با رئیس جمهور است و مجری آن وزیر امور خارجه است، اگر عده ای فکر نمایند که باید مانع موفقیت دولت شوند تا خودشان بر سر کار بیایند، اما زمانیکه به موفقیت برسند و به فرصت هایی که می تواند فشار مردم ایران را کم کند، اعتنایی ننمایند این رفتار غیرانسانی خواهد بود. باید به سمتی برویم که فشار تحریمی به زندگی مردم آسیب نزند و معیشت مردم را تحت فشار قرار ندهد.

ترکان در رابطه با اینکه پیش بینی شما از رفتار شورای نگهبان در جریان آنالیز صلاحیت ها در انتخابات 1400 چیست، گفت: در انتخابات مجلس یازدهم اصلاح طلب ها مدعی بودند که کاندیداهایشان رد صلاحیت شده است و در رقابت حضور جدی نداشتند و در اصل رقابت بین اصولگرایان با اصولگرایان بود نه رقابتی بین رقبای سیاسی از جناح های فکری متفاوت و همین مسئله، منجر به شکل گیری مجلس با درصد شرکت نماینده کمی شد. اگر ریاست جمهوری هم به همین نحو باشد رئیس جمهوری از جنس همین مجلس بر سر کارمی آید.

او گفت: از الان نمی توان حدس زد که آیا شورای نگهبان فقط اندیشه های سیاسی یک طرف را تایید و رقبای سیاسی آنها را رد صلاحیت می نماید! اگر اینگونه باشد حتما انتخابات کم رونقی خواهد بود. اگر مجلس و دولتی خط و مشی های اساسی کشور را دقیق نتواند ترسیم نمایند این ها کم سو هستند نه دولت و مجلسی همسو. باید ببنیم شورای نگهبان از جناح رقیب کسی را تایید صلاحیت می نماید یا خیر پس از مشخص تلکیف این موضوع باید وارد موضوعات مصداقی، شد.

او در خاتمه در خصوص حمایت حزب اعتدال توسعه از علی لاریجانی اضافه کرد: این موضوع هنوز در حزب اعتدال و توسعه به بحث گذاشته نشده است، این نظر حزب و اعتدال و توسعه نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: jahangirrazmi.ir شناسه مطلب: 1211

به "ترکان: می گویند قصد مذاکره با آمریکا داریم اما روحانی نباشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکان: می گویند قصد مذاکره با آمریکا داریم اما روحانی نباشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید